Knights of Pen & Paper nechá vzpomenout na klasiky z devadesátek

  18:11aktualizováno  18:11
Hra Knights of Pen & Paper se zpracováním stylizuje do her z devadesátých let. Pod retro slupkou se ovšem ukrývá hutná hra na hrdiny.
80

Knights of Pen & Paper

Platforma: iOS, Android

  • Věrné retro zpracování
  • Fungující prvky z her na hrdiny
  • Může vydržet dlouho
  • Na tabletu hra vypadá až moc retro
  • Obchodní model

Knights of Pen & Paper

Hra začíná sestavením týmu, který se utká se stovkami nepřátelským monster. Knights of Pen & Paper přitom ctí zažité prvky z her na hrdiny i rozložení rolí. Na začátku je k dispozici šest povolání, například druid či zloděj, další se otevřou později.

Následná volba postavy není jen kosmetická, hrdinové totiž disponují jednou danou pasivní dovedností.

Herní náplň se v podstatě omezuje na bitvy s nepřáteli. Stačí přijmout úkol, případně rovnou navolit sadu monster a bitva může začít. Souboje probíhají na tahy, výhra přinese zlaťáky a zkušenosti. Jak stoupá úroveň družiny, bojovníci si vylepšují svoje speciální útoky. Je přitom na hráči, které dovednosti se rozhodne používat na úkor jiných.

Knights of Pen & Paper

Knights of Pen & Paper

Knights of Pen & Paper

Knights of Pen & Paper

Samozřejmostí je vylepšování výbavy u kováře či doplňování zdraví po těžké bitvě v hospodě. Jsou to právě drobnosti, která často potěší.

Problémem hry je, že ačkoliv není zdarma, lze si herní měnu kupovat i za peníze. Ďábel se skrývá v detailu, jak se říká. Například ukování nového brnění nějakou dobu trvá. Pokud chcete brnění dříve, stačí použít herní měnu. Tu si samozřejmě můžete vydělat zabíjením monster, nicméně nikdy ne tolik, abyste měli vše hned. A to je u hry, která není zdarma, protivné.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Advantage Consulting, s.r.o.
TEAM LEADER

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz