Duet vám zamotá hlavu i ruce, ale stojí za vyzkoušení

aktualizováno 
Jak vás hra Duet v začátku nabádá, potřebujete ke hraní „stav myšlenek v kruhu“. Jde totiž o neustálé kroužení dokola a vyhýbání se překážkám. Tak hurá do toho.
75

Duet

Platforma: iOS, Android

  • poutavá minimalistická grafika
  • soundtrack
  • chytlavá hratelnost
  • obtížnost
  • chybí větší hnací prvek kupředu

Hry typu Duet v posledních několika letech vytvořily tak trochu vlastní žánr. Pokud jste hráli například Super Hexagon nebo Pivvot, budete hned vědět, o čem je řeč. Tento typ her je uzpůsoben tak, abyste umírali co nejčastěji, a jedinou možností, jak se probojovat až k cíli (pokud samozřejmě nehrajete endless), je neudělat jedinou chybu.

Duet není nijak jiný. Jediný špatný pohyb znamená smrt a start od začátku úrovně. Pokud chcete postoupit dál, budete muset umět úroveň projet i poslepu, konkrétně tedy vědět, kdy točit doleva a kdy doprava. A o tom to celé je.

Ovládáte dvě tečky, které se pohybují po kružnici a vyhýbáte se různým plošinkám, které vám stojí v cestě. Některé jsou nehybné, jiné rotují, další se posunují. A obtížnost hry samozřejmě s každou další úrovní roste.

Za co se platí

Free 2 play

Hra se dá bezplatně stáhnout a v základu obsahuje obsahuje celkem 49 úrovní, rozdělených do 8 úseků. Pokud si koupíte prémiovou verzi za 55 korun, dostanete navíc endless mód, režim denní výzvy a dalších 63 úrovní navrch.

Ačkoliv si hra drží minimalistický vzhled, je skutečně parádně zpracována. V první řadě vzhled působí velice efektně a plynule. Vaše neúspěšné pokusy obejít plošinku nechají na místě chyby trvalý modrý, nebo červený barevný flek, celá úroveň se po vaší chybě přetočí zpět a celé to funguje naležato i nastojato. Je tu zkrátka hromada maličkostí, které dělají oku hráče radost.

Fotogalerie

Dále je tu prvek jakéhosi příběhu, který ovšem do postupu hrou nijak nezasahuje, spíše dává hráči možnost svobodně si jej interpretovat. Jde zejména o pojmenování herních úseků, které kopíruje jakýsi psychologický proces od popření a hněvu, po klid a pochopení. Každá úroveň navíc na začátku obsahuje mluvenou radu, ať už ve formě citátu, nebo konkrétní nápovědy, co v úrovni dělat.

Jako naprosto parádní hodnotíme soundtrack, čítající celkem jedenáct skladeb speciálně vytvořených právě pro hru. Hodí se sem perfektně.

Hra Duet se nám vcelku zalíbila, a to jak zpracováním, tak hratelností. Ano, po nějaké době začne být s rostoucí obtížností poněkud frustrující, ale tak to už zkrátka u tohoto žánru bývá. Často se vám bude stávat, že plošinky naskrz celou úrovní pokryjete barvami svých neúspěchů, než se konečně dostanete k cíli.

V podstatě jedinou nevýhodou je tak absence prvku, který by vás hnal kupředu. Občas prostě u hry nevydržíte a po dvaceti marných pokusech ji radši vypnete. Třeba se vám zítra povede lépe.

 

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz