Gun Bros 2 je frenetická akční zábava

aktualizováno 
Máte-li rádi frenetické akce, Gun Bros 2 si pravděpodobně oblíbíte, možná i rovnou zamilujete.
80

Gun Bros 2

Platforma: Android, iOS

  • rychlá a zábavná akce
  • možnosti vylepšení postavy
  • technicky nedoladěné
  • bez plateb poměrně obtížné

Z ptačí perspektivy budete ovládat jednoho ze dvou "bráchů ve zbrani" na kolbištích budoucnosti, kde se proti vám řítí jedna vlna nepřátel za druhou.

Pochopitelně jde o to přežít, postřílet všechno dotírající, a pokud možno ještě v co nejkratším čase. Zprvu si budete trochu zvykat na ovládání, které je řešeno dvojicí virtuálních padů. Jedním řídíte pohyb postavy, druhým pak směr střelby. Chce to trochu koordinace, ale není to nic nepřekonatelného.

Gun Bros 2

Hra nabízí plejádu úrovní s nejrůznějšími bossy, z nichž vždy jedna řada je umístěna do vizuálně jedinečného prostředí. Za úspěšně splněné úrovně získáváte zkušenosti a můžete se v nich pídit po nejrůznějších vylepšeních jako jsou brnění, helmy či zbraňové modifikace.

Co nenajdete, můžete si dokoupit. Jde zejména o zbraně, které se liší nejen palebnou silou, ale také použitelností na jednotlivé typy nepřátelských štítů. Zde přichází ke slovu virtuální měna, kterou získáváte průběžně herními úspěchy a kterou si můžete dokoupit také za skutečný peníz.

Fotogalerie

Pravdou je, že v Gun Bros 2 začne poměrně rychle přituhovat a po přibližně desítce úvodních misí se dostanete tak trochu do úzkých, kdy začnete přinejmenším přemýšlet o prodeji zbytečných předmětů, nákupu co nejvhodnější zbraně za omezené prostředky a možná i o určité investici do hry.

Postup je tak rozhodně obtížnější než ve hrách, které si nejprve koupíte a pak už jen hrajete.

Gun Bros 2 je nicméně z hlediska free2play modelu vcelku dobře vystavěnou hrou. Hráčům dává široké možnosti v kontinuálním vylepšování postavy, jež pak můžete nejrůznějším způsobem zúročovat. Je přitom jen na vás, zda se zakousnete a nástrahy překonáte vlastními schopnostmi, nebo si trochu pomůžete.

Vyzkoušet si můžete také nekonečnou hru, kdy se pokusíte nahrát co nejvíce bodů a kterou si lze střihnout i s živým spoluhráčem.

Vizuálně jsou Gun Bros 2 velmi efektní, byť nikterak přehnaně detailní. Množství nepřátel na obrazovce v jednu chvíli však místy způsobuje cukání i větší zaškobrtnutí.

Nepříjemná je také dlouhá doba nahrávání úrovní i spouštění hry. Testoval jsem ji na Samsung Galaxy S2 s dvoujádrovým procesorem a 1 GB RAM.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz