Herní doplněk filmu Gravitace potěší vizuálně, zážitek zkazí ovládání

aktualizováno 
Film Gravitace režiséra Alfonsa Cuaróna se Sandrou Bullockovou v hlavní roli se dočkal chvalozpěvů ze strany recenzentů i publika. Videoherní přídavek si takovou chválu nezaslouží.
55

Gravity: Don´t Let Go

Platforma: Android, iOS

  • Přitažlivá obrazová stránka
  • Atmosféra
  • Nepřívětivé ovládání
  • Krátké
  • Technické problémy

Gravity: Don't Let Go, takový název nese herní rozšíření filmové předlohy. Náplní je boj astronautů o holý život v nehostinném vesmíru. Čekají na vás tři úkoly. V prvním je nutné stabilizovat nebohou astronautku, aby nerotovala ve vesmíru jako na kolotoči, ve druhé fázi opravíte Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) a ve třetí pilotujete modul Sojuz.

Gravity

Gravity

Hra pro jednoho člověka není dlouhá, zmíněné tři mise zaberou maximálně pár desítek minut, a to ještě hlavně kvůli tomu, že některé si určitě několikrát zopakujete. Obtížnost je totiž poměrně vysoká, na čemž se podepisuje především nepřátelské ovládání.

Jeho formy jsou různé. Někdy je nutné ťukat na konkrétní místa na obrazovce, jindy opisovat pohyb proti, či ve směru hodinových ručiček a konečně směr letu astronauta/modulu je řízen přes ikony v pravé a levé spodní části obrazovky.

Docílit toho, aby se hlavní postava vydala směrem, kterým byste rádi, není vůbec snadné. Samozřejmě, pohyb v otevřeném vesmíru není jednoduchý a je jistě úctyhodné, že tvůrci z Warner Bros. chtěli nabídnout alespoň trochu autentický zážitek. Jenže díky tomu není titul zábavnější, ale spíše frustruje.

Fotogalerie

Úkoly jsou obvykle časově omezeny (buď se objeví časomíra, nebo se vám rychle vyprazdňují zásoby kyslíku). Není zde mnoho prostoru pro chyby, ovšem těm se dá jen těžko vyhnout.

V mnoha případech je nutná precizní navigace astronauta/modulu. Ale to se snadno řekne a mnohem hůře udělá právě kvůli ovládání, které nereaguje dostatečně citlivě.

Dalším problémem je optimalizace. Na některých zařízeních (např. na tabletu Nexus) hru nespustíte vůbec, na jiných sice ano, ale čas od času zamrzne nebo vypadne.

Potěší poutavá grafika a příjemná atmosféra, která pramení z toho, že jste opuštěni v temném vesmíru. Neurazí ani hra pro více lidí, kdy je vaším cílem například co nejrychleji opravit vesmírnou stanici.

Gravity: Don't Let Go je ambiciózní projekt, který by si však zasloužil ještě nějakou péči ze strany tvůrců.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 95 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz