Frontline Commando 2: grafika na jedničku, platební model za čtyři

aktualizováno 
Společnost Glu připravila technicky brilantní titul. Dobrý první dojem ovšem zkazí neodbytná snaha o vytažení peněz z hráčovy kapsy.
65

Frontline Commando 2

Platforma: Android, iOS

  • Akce je propracovaná
  • Graficky velmi působivé
  • Skoková obtížnost
  • Bez investice reálné měny zdlouhavé

Frontline Commando 2 obsahuje asi padesát misí. V každé z nich na vás čekají hlavní (obvykle musíte zabít nepřátele v časovém limitu) a vedlejší (zasáhněte určitý počet vojáků do hlavy atd.) cíle.

Pohyb je velice limitovaný. V podstatě jen určujete, kde se váš voják skryje. Jenže střelba sama o sobě je natolik zábavná, že vás nebude zřejmě příliš mrzet, že si nemůžete volně vykračovat, kam je vám libo. Ovládání je jednoduché a po pár vteřinách vám přejde do krve.

Arzenál obsahuje dost zbraní, protivníci laxně nevyčkávají, než jim vpálíte kulku mezi oči, a v úrovních se neustále něco děje. Akční složka je zkrátka uspokojivá. Rozhodně neuškodí ani částečně zničitelné prostředí.

Fotogalerie

A prvních několik misí dokonce budete mít pocit, že se vše dá zvládnout, aniž byste museli investovat reálné peníze. Nové zbraně jsou sice drahé, stejně jako granáty, lékárničky a další vybavení, ale chvíli si bez nich vystačíte.

Jenže po určité době obtížnost skokově vzroste a hra vám dá vědět, že bez vylepšení schopností a nákupu toho či toho se obejdete velmi těžko. A asi netřeba připomínat, že většinu zbraní a dalších předmětů pořídíte za prémiové mince, které se získávají velmi obtížně (tedy pokud si je nekoupíte za skutečnou měnu).

Zajímavou novinkou je to, že hráč má k dispozici umělou inteligencí ovládaný tým. Pravdou je, že vaši spolubojovníci jsou docela snaživí, takže vám občas výrazně pomohou. Jenže i je vylepšujete a to samozřejmě není zdarma.

Přítomen je také PvP mód (hráč proti hráči). Zúčastnit se ovšem lze jen několika zápasů, pak vám dojde energie a musíte počkat na její dobití. Nebo si ji dokoupit.

Kdyby nebyl platební model tak agresivní, bylo by to o něčem jiném. Jenže Glu se ne a ne poučit, podobným způsobem zkazili nedávného RoboCopa a teď i Frontline Commando 2.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

10 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 620 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?

Najdete na iDNES.cz