RECENZE: Tvůrci Worms se vrací do devadesátek a potrápí mozek

aktualizováno 
Logický titul Flockers od studia Team17 si „vypůjčuje“ recept od oblíbených Lemmings.
80

Flockers

Platforma: Android, iOS

  • Provázání se světem Worms
  • Design úrovní
  • Někdy hůře reagující ovládání
  • Oproti Lemmings malý herní posun

Flockers | foto: Team17

Nezávislé vývojářské studio Team17 se asi nejvíce proslavilo sériemi Worms a Alien Breed. Teď přichází s projektem nazvaným Flockers. Ten je bezesporu povedený. Pobaví, procvičí mozkové závity, ale je namístě poznamenat, že se dost okatě inspiruje u jiné hry. Konkrétně je řeč o oblíbených Lemmings.

Flockers

Flockers

V těch jste měli za úkol provést partičku lumíků napříč úrovněmi, ve kterých na ně číhaly různé smrtící pasti. Ve Flockers děláte to samé, tentokrát jsou ale v centru dění ovce.

Po vás se chce, abyste jim pomohli vyhnout se různým překážkám, jako jsou hluboké jámy nebo třeba rotující kovové kotouče. Ovce se pohybují samy, vy ovlivňujete jejich chování s pomocí různých schopností.

V úrovních (kterých je několik desítek) nemáte k dispozici všechny jejich talenty, ale jen nějaké. Naučí vaše svěřence skákat, jiné vzlétnout a další nechají ovce vybuchnout.

Za co se platí

Placená s mikrotransakcemi

Flockers vás vyjdou na nějakých 63 korun. Hra přesto obsahuje i mikrotransakce. Nabízeny jsou tři balíčky vlny. Deset tisíc jednotek vlny je za 25,5 koruny, 25 000 jednotek je za 53 korun a 65 000 jednotek je za 106 korun. Úplně v klidu se ale obejdete bez investic. Dostatek vlny se dá získat i během hraní, a to poměrně rychle. Navíc nápovědy a nový vzhled ovcí jsou docela laciné, nestojí velké množství vlny.

Často není důležité pouze zvolit vhodnou schopnost, ale také ji aktivovat ve správný čas. Otestován bude váš selský rozum i pohotovost. Mise se obvykle chlubí povedeným designem. Většinou nejsou frustrující, obtížnost roste postupně. Možná se budete někdy nervovat, ale půjde spíše o výjimky.

Za dokončení úrovní jste odměněni jednou až třemi hvězdičkami. První je za dovedení ovcí do cíle, druhá za sebrání zlaté ovce a třetí za zdolání mise v časovém limitu. Stačí získat jednu hvězdu a můžete pokračovat dál.

Fotogalerie

Čím více hvězd dostanete, tím více vlny získáte. Ta reprezentuje herní měnu, která slouží k nákupu nápovědy nebo změně vzhledu ovcí.

To ale není příliš velká motivace k tomu, abyste se snažili dokončit úrovně s co největším počtem hvězd. Nápovědu nebudete potřebovat příliš často a nový design hlavních hrdinů je fajn, ale není to něco, kvůli čemu se přetrhnete.

Flockers se odehrávají ve stejném vesmíru jako Worms. Prostředí je podobné tomu, které najdete ve světě militantních červů, ale je o něco temnější. Zpracováno je velmi pěkně. Worms kromě jiného prosluli i výraznými zvuky, Flockers sázejí spíše na umírněnější projevy. To ale není výtka, hudební stránka je kvalitní.

Co se ovládání týče, není vždy tak citlivé, jak by mohlo a mělo být, ale není to nic bolestného, větší problémy vám to nezpůsobí. Flockers jsou fajn vzpomínkou na Lemmings, která sice jejich koncept po herní stránce výrazně neposouvá dál, ale přesto se u ní dá strávit pár zábavných hodin.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Najdete na iDNES.cz