FIFA 13 je nejlepší plnohodnotný fotbal na mobilní zařízení

  9:44aktualizováno  9:44
Fifu 13 by neměl minout žádný fanoušek fotbalu. Je to plnohodnotný fotbal, který lze poprvé hrát on-line i na mobilních zařízeních.
90

FIFA 13

Platforma: iOS

  • Poprvé on-line
  • Plnohodnotný fotbal
  • Režim manažera
  • Provázanost se službou Origin

Stáhnout z App Store

Protože je Fifa 13 celkem komplexní fotbalový simulátor, který toho při hře nabízí víc než jen střelu a přihrávku, první kroky by měly vést do záložky "help & about" a složky ovládání. Přehledný tutorial vysvětlí nejenom základy, ale i pokročilé triky, a to přímo na herních situacích.

FIFA 13 (iOS)

FIFA 13 (iOS)

Ovládání je řešené tradičně přes virtuální tlačítka, jejichž schopnosti se mění podle toho, jestli je právě hráč u míče nebo ne. Záleží přitom i na délce stisku či jakým směrem prstem sklouznete z tlačítka po obrazovce.

Například stiskem střely a následným skluzem prstu nahoru se provede lobovaná přihrávka / střela. Důležité je tlačítko "skill move" pro individuální akce.

Ačkoliv ovládání je funkční a rychle přejde do krve, z podstaty dotykových zařízení však nikdy nebude tak pohodlné jako s reálnými páčkami a tlačítky.

Fotogalerie

Fifa 13 potěší jak příznivce rychlých turnajů, tak ty, kteří se do hry chtějí díky manažerskému módu více ponořit.

Oproti loňskému ročníku se z hlediska ovládání pár věcí změřilo (a ne vždy ku prospěchu věci), nicméně to, co může rozhodnout ve prospěch aktuálního počinu, je možnost poměřit síly on-line s dalšími hráči.

Zaryté odpůrce nepotěší provázanost se službou Origin. Mimochodem, připravte si dostatek místa, hra zabírá téměř 1,5 GB.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 78 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz