Závody Rychle a zběsile 6 na mobilech podlehly peklu drobných plateb

aktualizováno 
Fast and Furious 6: The Game, jak se hra oficiálně jmenuje, tvoří doplněk k filmovému blockbusteru Rychle a zběsile 6. Jenže zatímco film u diváků i kritiky uspěl, hra je na tom bídně.
30

Fast and Furios 6: The Game

Platforma: iOS, Android

  • Princip hry není špatný
  • Agresivní obchodní model
  • Nelze hrát off-line
  • Chyba na iPhone 5

Fast and Furious 6: The Game (iOS)

Dobrá zpráva je, že hra se soustředí na prvek, který se z posledního filmu Rychle a zběsile trochu vytratil: tedy na nelegální závodění. Ta špatná zní, že to dělá tím nejhorším možným způsobem.

Ačkoliv Fast and Furious 6: The Game působí podle obrázků celkem schopně, chyták je v tom, že to vlastně není závodní hra. Titul sice vychází z některých filmových scén a hlavním motivem jsou nelegální závody, nicméně hráč neovládá vůz přímo. Namísto toho rychle reaguje na požadavky hry, které se týkají řazení, turba a driftování.

Víte, že...

  • Film Rychle a zběsile 6 je komerčně mimořádně úspěšný.
  • Sedmý díl natočí režisér James Wan (Saw, Insidious).
  • Herní adaptace na "velké konzole" je taktéž propadák.

V praxi: start spočívá ve stisknutí tlačítka ve správný okamžik. Poté sledujete otáčkoměr a ve správný moment přeřadíte. Plocha na zemi zase indikuje, že by bylo vhodné stisknout tlačítko pro driftování. A nakonec tu máme ještě tlačítko pro nitro.

Nutno uznat, že koncept jako takový není vůbec špatný. Získáváte zkušenosti, kupujete si lepší vozy i výbavu a postupně stoupáte na žebříčku prestiže.

Hru však pohřbívá fakt, že funguje na agresivním free 2 play modelu. To znamená, že stáhnout si ji můžete sice zdarma, ale každý závod, který netrvá nijak dlouho, spotřebovává benzin. A benzin se po pěti jízdách vyčerpá. Poté musíte čekat, nebo otevřít peněženku a zaplatit. A to si, milí tvůrci, můžete strčit za klobouk. Za skutečné peníze si samozřejmě pořídíte i lepší vozy, urychlíte vybavování a podobně.

Fotogalerie

Nepotěšily mne ani technické problémy. Na iPhonu 5 se mi z neznámého důvodu neobjevuje tlačítko pro nitro, potřebné k dokončení jedné z prvních misí. Ačkoliv už vyšla oprava, na telefonu chyba přetrvává a hra je nehratelná. Na tabletu funguje bez problémů.

Ve výsledku agresivní obchodní model znechutí tak rychle, že o nějaké pronikání do hry ani nestojíte. Budiž Fast and Furious 6: The Game ukázkovým příkladem toho, kudy cesta free 2 play zkrátka nevede. Hru navíc nelze hrát off-line.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

30 %

Čtenáři

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 135 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz