Fotbalový Fantastic Eleven nabídne 2 000 reálných hráčů a spoustu statistický tabulek

  16:18aktualizováno  16:18
Hledáte sportovní hru, ve které budete ovládat každý pohyb hráčů? Tak to pokračujte dál. Jste spíše fanoušky studia statistik, pečlivé sestavování týmu a zvažování vhodné strategie pro zápasy? Pak je tohle to pravé.
65

Fantastic Eleven

Platforma: Android, iOS

  • Pro fandy studia statistik jako dělané
  • Více než 2 000 reálných hráčů
  • Časté nahrávání
  • Někdy vyskočí tolik statistických oken, že je to až otravné
  • Některé tabulky jsou nepřehledné

Fantastic Eleven je sportovní hrou, ale samotné zápasy tu nehrají až tak velkou roli. Projekt spadá spíše do žánru fotbalových manažerů a přidává i prvky karetní hry.

Pro ty, kteří se rozhodnou titul stáhnout, jsou připraveny více než dva tisíce karet reprezentující skutečné fotbalové hráče. Mají různé schopnosti, které je možné dál vylepšovat a to buďto tak, že necháte fotbalisty hrát a tím získávají zkušenosti nebo jim upravíte statistiky s pomocí různých předmětů a karet.

Za co se platí

Free 2 play

Fantastic Eleven obsahuje jedinou formu platidla a to mince. Za ty se nakupují nové předměty vylepšující statistiky hráčů, případně třeba rozšíření množství karet, které můžete mít u sebe (cena je 100 mincí za 5 dalších slotů). Také transfery hráčů jsou zpoplatněny, například za 11 transferů zaplatíte 1 500 mincí. Zlaťáky jsou nabízeny v několika balíčcích, nejméně jich je možno zakoupit 100 (za necelých dvacet korun), nejvíce 9 300 za zhruba 1 629 korun. Mince zaplatíte také za dobití energie, kterou potřebujete pro účast v zápasech. Ovšem ta se spotřebovává docela pomalu, takže to není nezbytné.

Karty využijete i při volbě taktiky pro zápasy. Vybíráte si, zda má být styl hry ofenzivní, defenzivní nebo něco mezi tím. K dispozici jsou různé varianty a jejich množství se časem navyšuje.

Pokud si vedete dobře, nezískáváte jen odměnu ve formě mincí, ale právě také různé karty nových hráčů nebo stylů hry.

Fotogalerie

Fantastic Eleven je hlavně o pečlivém studiu statistik hráčů, volbě vhodného týmu i strategie, ale je vám dovoleno zasahovat i do zápasů. Ty probíhají automaticky, trvají 2x 45 vteřin, ale v určitých chvílích je na hráči, aby se rozhodl, komu je vhodné přihrát míč a do jaké sekce branky vypálit. Dál si vybíráte styl obrany nebo kopete penalty.

Kromě standardních zápasů se také dočkáte miniher, jako je právě střelba penalt nebo naopak chytání míčů. Dalším zpestřením jsou utkání s živými protihráči.

Pokud nemáte zájem jakkoliv zasahovat do utkání, tak ty se dají stisknutím jedné ikony přeskočit a umělá inteligence vše zařídí za vás. Stejně tak, jestli si budete chtít odpočinout od prohrabování se kartami a údaji o hráčích, tak u většiny činností je možné provést automaticky. Počítač vám například sestaví vhodný tým a udělá za vás i jiné věci.

Ani tak ale nejde o jednoduchou hříčku, která vám vejde do krve za pár minut. Fantastic Eleven je titul, který si žádá, abyste se do něj ponořili a byli připraveni vstřebávat hromadu dat.

Jestliže se budeme bavit o technické stránce, tak modely hráčů jsou zblízka poněkud nevzhledné, ale zápasy, na které se nahlíží z ptačí perspektivy, vypadají pěkně. Docela povedená je hudba.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz