Mobilní titul Dungeon Hunter 4 je ztělesněním všeho zla ve hrách

aktualizováno 
Ani solidní řemeslná práce a zábavné mechanismy nezakryjí přílišnou hamižnost autorů. Dungeon Hunter 4 je tedy potenciálně skvělou hrou, která se však brzy znechutí a v paměti zůstává jen nepříjemná vzpomínka.
50

Dungeon Hunter 4

Platforma: Android, iOS

  • Působivá grafika
  • Zpracování soubojů
  • Není vhodné pro krátké herní seance
  • Hamižnost obchodního modelu
  • Bez citelných finančních investic hra brzy končí
  • Při hraní rychle dochází baterie

Bojová složka hry je výtečná, nenasytný obchodní model ji však nekompromisně táhne ke dnu. Kdyby vývojáři titul prodávali za jednorázový poplatek, mohl být vynikající.

Titul Dungeon Hunter 4 nenasytně lape po hráčských peněženkách. Potenciální cena hry je zcela neúměrná zážitku.

Dungeon Hunter 4 dokazuje, jak dvousečnou zbraní může být obchodní model ke hraní zdarma. V tomto případě vývojáři zpoplatnili téměř cokoliv, a ze hry se tak obratem stává odstrašující příklad. Přitom je to veliká škoda, protože vypadá výtečně a souboje jsou zábavné.

Jde o akční hru na hrdiny, jež notně připomíná nejklasičtějšího zástupce žánru, kterým je pochopitelně Diablo.

Hratelné postavy zastupují tradiční archetypy. Bojovat tak můžete jako válečník, mág, či zloděj. Hra vás v úvodu učí využívat ovládací prvky i jednotlivé mechanismy. Koncept je to dobrý, titul však hráče v prvních minutách takřka bombarduje řadou tipů i rad. A po chvíli to začíná obtěžovat.

Dungeon Hunter 4

Výtečné boje, odpudivý obchodní model.

Akce samotná je přitom povedená. Bitvy jsou svižné, vaše postava kosí houfy nepřátel a hra během chvilky vtáhne. Ale již třetí dovednost je třeba odemykat za herní měnu. Té v úvodu získáte poskrovnu, a další se kupuje za skutečné peníze. Obsah zdarma tak vyčerpáte během první půlhodiny a pro plnohodnotnou hru je nutné sáhnout po platební kartě.

A vývojáři se skutečně snaží zpeněžit téměř cokoliv. Zaplatíte tak za odemknutí volného místa pro přiřazení nové dovednosti i za schopnosti samotné. Dovednosti se navíc dělí na aktivní a pasivní a jen zpřístupnění těch aktivních vyjde zhruba na 3700 drahokamů. Při nákupu většího množství měny tedy zaplatíte okolo pěti set korun.

V podobném duchu se bohužel nese celá hra. Životy lze regenerovat zejména prostřednictvím elixírů, které se doplňují velmi pomalu, a pro plnohodnotné hraní je musíte kupovat za skutečné peníze. U obchodníka pak lze za neplacenou měnu zakoupit jen zlomek výbavy a ta je citelně horší než ta placená.

Dungeon Hunter 4

Nahrávací obrazovka je v Dungeon Hunter 4 i reklamní plochou.

Pokud se navíc rozhodnete soupeřit s jinými lidmi na internetu, s dostatečnou "investicí" vás převálcuje i úplný nováček.

A ačkoliv jde o mobilní titul, není příliš vhodný pro krátké seance. Hra se totiž ukládá jen na předem vytyčených pozicích. Získané zkušenosti i předměty postavě sice zůstávají, ale při přerušovaném hraní je třeba řadu lokací procházet opakovaně. Hra navíc svižně konzumuje baterii, a jako společník na delší cesty tak nemusí být ideální.

Dungeon Hunter 4 tedy nelze hodnotit pozitivně. Bojová složka je výtečná, ale nenasytný obchodní model ji nekompromisně táhne ke dnu. Kdyby vývojáři hru prodávali za jednorázový poplatek, mohla být vynikající. Takto je lepší se hře vyhnout obloukem a doufat, že podobné počiny brzy vyhynou.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 449 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz