Dead Effect je slušná akce s příběhem na palubě vesmírné lodi

aktualizováno 
Dead Effect je na poměry mobilních her velkým titulem, který nabízí příběhovou kampaň na palubě vesmírné lodi.
80

Dead Effect

Platforma: Android, Android

  • kvalitní technické zpracování
  • spousta zbraní
  • vysoké nároky na hardware
  • značná obtížnost bez mikrotransakcí

Skutečně plnohodnotných stříleček, jak je známe z počítačů a konzolí, na mobilní platformy stále mnoho nevychází. Pravděpodobně za to mohou vysoké nároky na vývoj a také omezené možnosti ovládání.

Ale vždy potěší, když se nějaký takový projekt objeví a navíc má co nabídnout. Pravda, Dead Effect připomíná spíše akce z dřevních dob. Ale přece jen nabízí řadu misí a v nich se pokouší vyprávět příběh, který však zase tak moc nenadchne.

Dead Effect

Ocitnete se na palubě vesmírného korábu ESS Meridian, kde se vše zdá být mrtvé. Tedy až na mrtvoly. Ty povstávají a jdou vám po krku. Volba nepadla na zombíky náhodně, jsou to tradiční nepřátelé podobných akcí. Důvod je jednoduchý: mohou se pohybovat pomalu, aniž by to vypadalo divně.

Na dotykovém displeji totiž není úplně snadné rychle zaměřit, a tak líté přestřelky nepřipadají příliš v úvahu. I v Dead Effectu se tak budete střetávat spíše s menšími skupinkami zombíků. Ale ne všichni se pohybují pořád pomalu. V repertoáru mají také řadu rychlých pohybů, kterými vám mohou pěkně zavařit.

V misích najdete celou řadu tradičních i méně tradičních zbraní jako jsou automatická puška či brokovnice. Ty si mezi misemi můžete také natrvalo kupovat za nalezené peníze, případně za peníze koupené za reálnou měnu.

Fotogalerie

Hra je na Androidu ke stažení zdarma, na iTunes pak stojí dva dolary. Nákupy za skutečné peníze nejsou vyloženě nutné, ale poměrně záhy je znát, že s nimi hra počítá a bez nich je poměrně obtížná. Hodně pomůže zejména automatické léčení, které si můžete koupit pouze za skutečné peníze.

Po technické stránce je Dead Effect na výši. Potěší jak grafickými detaily, tak zvukem včetně dabingu. Jen škoda, že lokace na palubě vesmírné lodi jsou poměrně sterilní a podobné.

V součtu nám vychází zajímavá akce pro chytré telefony a tablety, která však trochu doplácí na nepřesné ovládání a mikrotransakce.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 186 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz