Skvělá akční hra na hrdiny, u které strávíte hodiny a hodiny

  14:44aktualizováno  14:44
85

Darkness Reborn

Platforma: Android, iOS

  • Dynamická akce s důrazem na taktizování
  • Velké množství předmětů i speciálních schopností
  • Dostatek úrovní
  • Nezáživný multiplayer
  • Menší problémy technického rázu

Temnota je na vzestupu, nezbývá než ji zastavit. Příběh není zrovna objevný. Nevadí, hlavní je, že se titul povedl, pokud jde o hratelnost.

Darkness Reborn vás nechá vybrat si jednoho ze tří hrdinů (dva jsou dostupní od počátku, dalšího si můžete pořídit později) a poté už se procházíte jednu úroveň za druhou a likvidujete hordy nepřátel klasického ražení (skřeti, trollové a další fantasy monstra).

Za co se platí

Free 2 play

Za stažení nic nezaplatíte, ale ve hře najdete několik typů platidel. Kromě standardních mincí, které získáte během hraní, jsou to srdíčka a prémiové krystaly. Srdíčka dostanete, pokud se zapojíte do aktivit s přáteli, krystaly pak pořídíte buďto za reálné peníze (od 66 korun za 30 krystalů, až po 2 200 korun za 1 000 krystalů) nebo jsou odměnou za vedlejší mise. Za krystaly jsou dostupné například vyšší levely pro unikátní talenty nebo za ně dobijete energii, která je potřeba pro vstup do misí (cena je 20 krystalů za plné nabití). Ale ta se nespotřebovává až tak rychle a slušné množství prémiové měny se dá získat i během hraní, takže nebudete mít pocit, že vás někdo tlačí do mikrotransakcí. Na ty dojde jen ve chvíli, kdy zatoužíte po zajímavých vylepšeních a předmětech, které ale nejsou nezbytné.

Mise netrvají déle než pár minut a na konci většiny z nich vás čeká strážce úrovně. Někdy také narazíte na „superbosse“, který vám dá pořádně zabrat.

Abyste si situaci ulehčili, budete se muset čas od času vrátit do úrovní, které už jste prošli, abyste posbírali další zkušenosti, nové vybavení a mince, za které vylepšíte unikátní schopnosti.

Předmětů je dost a dost, obvykle vypadnou z protivníků. V obchodě jsou pak dostupné tajemné truhly se zajímavými kousky. Zbraně a brnění se dají ukovat i v dílně ze speciálních materiálů a již získané artefakty je možné slučováním vylepšit.

Fotogalerie

Během hraní se neobejdete bez speciálních talentů. Je jich více než slušné množství a to jak aktivních, tak pasivních. Všechny je dovoleno dál vylepšovat. Strom vlastností je na poměry mobilních her opravdu košatý.

Přestože je Darkness Reborn hlavně a především o akci, tak nejde jen o to bezhlavě bušit do ikon reprezentující standardní či speciální útoky. Je důležité vhodně načasovat použití daných úderů a neobejdete uhýbání a uskakování před útoky. To ale není problém díky jednoduchému a dobře reagujícímu ovládání.

Titul je zaměřený hlavně na hru jednu osobu, ale je tu i mód pro více lidí. Ten ale není úplně dotažený. Pokud se ho rozhodnete vyzkoušet, objevíte se spolu s dalšími dvěma spolubojovníky (můžete volit mezi živými nebo ovládanými umělou inteligencí) v aréně. Úkolem je zmasakrovat nepřátelský tým.

Není to ale ani zdaleka tak zábavné jako mód pro jednu osobu a kromě toho vám titul často najde soupeře, kteří jsou na mnohem vyšší úrovni než vy.

V Darkness Reborn není problém hledat si „přátele“. Ti vám mohou pomoci několika způsoby, třeba vám poskytnout srdíčka, která poslouží k nákupu různých předmětů. Existují zde i guildy a členství v nich vám nabízí různé výhody.

Titul vypadá vcelku dobře, i když někdy zakolísá snímkování. Hra také sem tam zamrzne. Není to časté, ale ani úplně výjimečné.

Jsou to ale jen menší nedostatky, které v žádném případě nemohou zkazit dojem z jinak povedeného projektu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 25 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz