Nová kriminálka CSI mohla být zábavná, ale zazdil ji platební model

aktualizováno 
Herní podoba oblíbených seriálových kriminálek s nálepkou CSI mohla být zábavná hříčka. Jenže pokud se vám nechce platit, tak budete už od prvních minut čekat a čekat.
60

CSI: Hidden Crimes

Platforma: Android, iOS

  • Zábavné herní mechanismy
  • Vizuální a zvuková stránka
  • Agresivní platební model

CSI: Hidden Crimes ocení fanoušci televizních kriminálek. Objevují se zde známé postavy a scénář napsal Jack Gutowitz, který se podílí i na seriálech.

Ve hře řešíte různé případy tak, že na místě činu posbíráte důkazy a poté je analyzujete s pomocí kolegů z televizní předlohy. Je nutné zadat pitvu, očíhnout získané předměty, vyslýchat podezřelé a provádět pár dalších činností. Až budete mít dostatek informací, rozhodnete, kdo je pachatel.

CSI: Hidden Crimes

CSI: Hidden Crimes

Většina činností je zjednodušena, takže například víte, jaké předměty máte na místě činu sebrat, ale důležité je, jak rychle to zvládnete. Vy sami nepitváte (požádáte o to patologa) a analyzování důkazů probíhá formou různých povedených miniher (doplňování rozmazaného textu, hledání otisků na předmětu atd.).  

Jednotlivé aktivity nejsou složité, přesto je lze hodnotit jako zábavné. Asi nikdo nečekal, že se z CSI: Hidden Crimes vyklube autentický simulátor práce vyšetřovatelů.

Fotogalerie

Problémem je, že hra umí být pěkně zdlouhavá. To pochopíte velmi brzy. Narazíte tu na několik druhů platidel (mince, bankovky, hvězdičky) a potřeba je i energie.

Většina činností vyžaduje některou z měn. Už po úvodní misi zjistíte, že energie se spotřebovává rychle a doplňuje pomalu, bankovek budete mít nedostatek už od počátku a ani hvězdiček není zrovna moc. Navíc, i když se zdá, že některé platidlo se dá snadno získat zdarma (hvězdičky za rychlé posbírání důkazů), tak obvykle zjistíte, že to nebude tak lehké. Například pokud se chcete vydat na místo činu sbírat důkazy, je nezbytná energie.    

Není nic neobvyklého, že nás tvůrci tlačí do investic, jenže tentokrát je to dost brzy a velmi intenzivně.

Je to škoda, protože herní mechanismy jsou povedené, kreslená grafika vypadá moc pěkně a zvukové efekty jsou také na slušné úrovni. Jenže naplno si hru užijete jen v případě, že vám nevadí přispět ne úplně drobným obnosem do kapes tvůrců. Jistě, oni nestrávili na CSI: Hidden Crimes spoustu času jen z dobroty srdce, ale k placení nás mohli motivovat decentněji.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

22 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 175 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz