Nová věžovka je průměrem ve všech ohledech

  0:52aktualizováno  0:52
Za nějakých třicet korun dostanete hru, která nemá zásadnější chyby, ale ani pozitiva.
40

Chaotica Towers

Platforma: Android, iOS

  • Hudba
  • Více stupňů obtížnosti
  • Neoriginální budovy a monstra
  • A v podstatě žádný jiný neokoukaný prvek

Některé projekty není snadné hodnotit. Speciálně ty, které jsou šedivým průměrem. Jinak řečeno, ničím nevynikají. Ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu. A podobným případem je i zástupce žánru „věžovek“ nazvaný Chaotica Towers.

Za co se platí

Placená

Hra stojí necelých 33 korun. Další platby nejsou vyžadovány.

Titul pracuje s tisíckrát viděným konceptem, kdy jsou vám k dispozici mapy s předem určenými místy, na kterých stavíte různé budovy s obrannými/útočnými funkcemi. V určitých intervalech se pak objevují vlny nepřátel a je nutné zajistit, aby nedošli až na vaši základnu.

Nepřekvapí ani stavby, které jsou k dispozici. Některé věže vrhají na protivníky sekery, v jiných najdete lučištníky nebo mágy. Každá budova má trošku jiné silné stránky a slabiny ve smyslu toho, že jeden typ sice dostřelí dál, ale útoky nejsou příliš silné, zatímco jiný má krátký dosah, ovšem velmi devastující.

Fotogalerie

Ani nepřátelé nezaskočí. Jde o různá fantaskní monstra, která také příliš vzhledové originality nepobrala. Jak už to tak chodí, některá jsou pomalá a odolná, jiná rychlá a slabá. Nechybí ani takzvaní strážci úrovně, které obvykle není vůbec snadné zlikvidovat.

V projektu najdete encyklopedii, ve které je možné zkontrolovat si pozitiva a zápory věží i monster. Ale listování v ní je poměrně zmatené a ne vždy je snadné najít to, co hledáte.

Alfou a omegou vašeho počínání je nutnost vybudovat věže na správném místě ve správnou dobu. Máte omezený rozpočet (za zabití nepřátel získáte několik zlaťáků), takže je nutné s ním nakládat obezřetně.

Ale i když budete taktizovat, může se stát, že se pěkně zapotíte. Pro tento případ nabízí Chaotica Towers několik stupňů obtížnosti. To jistě ocení ti, kteří si u hry nechtějí trhat vlasy a nervozitou okousat nehty. Ale ani v případě, že si zvolíte nejnižší náročnost, nebude vítězství zadarmo. I tak bude nutné hodně opatrně zvažovat co a kde postavit.

Jak bylo naznačeno, sází se na fantasy pojetí. Grafika je docela roztomilá. Nejde o nic unikátního, ale neurazí. Největším kladem je asi působivá hudba, která je povedená, i když někdy může být až moc výrazná.

Nedá se říct, že by titul Chaotica Towers nudil, ale pokud jste už pár projektů ze žánru věžovek vyzkoušeli, nic nového vám nenabídne.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

40 %

Čtenáři

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz