Přišli osvobodit princeznu. Vy je musíte jako pán hradu všechny zabít

aktualizováno 
Strategie Castle Doombad prohodila tradiční schéma. Tentokrát je to hráč, který coby Lord Evilstein unesl princeznu na svůj hrad a chrání ji před hrdinnými zachránci.
95

Castle Doombad - Free to Slay

Platforma: iOS, iOS, Android, Android

  • Lze hrát skutečně zdarma
  • Černý humor, grafika
  • Prostor pro více strategií
  • Má spád

Castle Doombad - Free to Slay | foto: Ondřej Zach

Aby nedošlo k mýlce, titul Castle Doombad vyšel už začátkem roku, nicméně tvůrci aktuálně zveřejnili další verzi s přídomkem Free to Slay, kterou si lze stáhnout a hrát zcela zdarma. A protože Castle Doombad patří k tomu nejlepšímu, co lze v žánru obranných strategií pořídit, je to vynikající příležitost pro ty, kteří hru prozatím minuli, nebo nechtěli platit.

Základem je sídlo pána zla, které sledujeme z boku. Tvoří ho několik pater, přičemž v tom posledním je uvězněná princezna. Cílem je zlikvidovat všechny udatné reky, kteří chtějí princeznu osvobodit, což se děje prostřednictvím pastí. Začneme zraňujícími bodáky, nad žebřík, který propojuje patra, umístíme třeba kapající kyselinu a slizká chapadla zase připraví rytíře o štít.

Castle Doombad - Free to Slay

Castle Doombad - Free to Slay

Před každou misí si navolíme sadu pastí. Podstatou je nejenom vymýšlení co nejefektivnějších kombinací, kdy dejme tomu nad žebřík umístíte kyselinu, pod něj bodáky a k tomu postavíte pohůnka, který bude s nepřítelem zápasit, zatímco jej zraňují další dvě pasti.

Za co se platí

K dispozici je dvě verze. Placená obsahuje mikrotransakce, které však nejsou potřeba k dohrání hry, poslouží spíše pro usnadnění jako cheat. Verze zdarma zobrazí po každé misi reklamu, kterou je nutné zavřít. Během hraní misí se reklamy nezobrazují. Zakoupit lze vypnutí reklam, okamžité zpřístupnění všech pastí a zlaťáky. Verze zdarma je ovšem bez problémů hratelná bez jediné investice.

Castle Doombad - Free to Slay

Castle Doombad - Free to Slay

V potaz je třeba brát i prostředí, ideálně vytěžit všechna silná místa. Například proč dávat střílnu do rohu, když z jiného místa dostřelí i do dalšího patra. Zohlednit ovšem musíte i to, že někteří nepřátelé se snaží pasti rozebrat. Jedna univerzální strategie zde zkrátka nefunguje.

Fotogalerie

Nemyslete si ovšem, že se pořádně opevníte a posléze jen sledujete dílo zkázy. Nepřátelé nejsou tak hloupí, aby útočili jen prostřednictvím hlavní brány a neváhají si přinést žebříky, v podzemí pak probourat zdi. Díky tomu má hra neskutečný spád, pořád se něco děje.

Proces vylepšování funguje tradičně, kdy za získané peníze kupujete nové pasti, případně vylepšujete ty staré. Pasti se dělí na tři druhy, automatické, pohůnky a manuální. Mezi manuální patří například obří koule, kterou ovládáte nakláněním přístroje.

Pokud patříte mezi fandy tohoto typu her, Castle Doombad si pravděpodobně zamilujete. Je to rychlá, taktická strategie v parádní grafice, které vsadila na černý humor. Z mého pohledu ideální kombinace.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

95 %

Čtenáři

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 162 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz