Castle Clash se nevyhnula pár chybám, milovníky fantasy strategií ale potěší

  18:19aktualizováno  18:19
Příjemně hratelná záležitost, která fanoušky žánru určitě nezklame.
85

Castle Clash

Platforma: Android

  • Příjemná hratelnost
  • Dostatečné strategické vyžití
  • Povedené fantasy ztvárnění
  • Nutnost neustálého připojení k internetu
  • Občas špatně reagující ovládání
  • Omezené možnosti ovládání jednotek

Stáhnout z Google play

Castle Clash je strategií probíhající v reálném čase, ve které budujete městečko zahrnující různé typy budov (kasárny, arény, pokladnice). Všechny je možné vylepšovat.

Budování i vylepšování něco stojí. Zlaťáky a manu generují určité budovy. Ale existují ještě další důležitá platidla, jde o jakési odznáčky a krystaly. Ty jsou obvykle odměnou za vedlejší úkoly nebo se dají zakoupit za reálné peníze. Ale Castle Clash není koncipována tak, že si bez investování skutečné měny pořádně nezahrajete. Titul nabízí dostatek neplacených metod hromadění financí. Bez mikrotransakcí jsou některé činnosti zdlouhavější, ale dá se to vydržet.

Kromě zdokonalování základny je nezbytné trénovat jednotky. V Castle Clash narazíte na živoucí stromy, kouzelníky, kentaury a další fantasy bytosti. Velmi důležití jsou hrdinové, kteří jsou výrazně silnější než běžné jednotky a nemohou zemřít (pokud jsou poraženi, za pár minut ožijí). Hrdinům je umožněno zúčastňovat se soubojů v aréně, kdy se utkají se svěřenci dalších hráčů a vítězství znamená příjemně hutnou odměnu.

Fotogalerie

Na herní ploše, na které máte vybudované své město, se nenacházejí jiní hráči, jestliže na ně chcete zaútočit, musíte stisknout speciální ikonu a všichni vaši vojáci jsou přeneseni k protivníkově základně. Dále je vám dovoleno vydat se do dungeonů, kde najdete také nepřátelská města, která ale spravuje umělá inteligence.   

Vaše možnosti ovládat jednotky jsou omezené. Během útoku je vám dovoleno pouze rozhodnout, kde konkrétně se objeví, nemůže jim udílet rozkazy na co zaútočit. A ne vždy se vojáci chovají tak, jak by si člověk přál. Jedinými výraznějšími zásahy do průběhu bitvy, které jsou k dispozici, je vrhnutí kouzla nebo předčasné ukončení souboje.

Graficky i zvukově je hra zvládnuta dobře, ale zklamalo nás ovládání. Někdy titul nereaguje při ťuknutí na ovládací prvky. Nepotěší ani nutnost neustálého připojení k internetu. Přes zmíněné výtky jde ale o povedenou strategii, kterou rozhodně doporučujeme.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

87 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 196 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz