Chov brouků je v české hře pěkná fuška

aktualizováno 
Postarat se o hmyz v české hře Broučkové je docela namáhavé. Hra je zdarma.
60

Broučkové

Platforma: Android

  • Péče o brouky je vcelku zábavná
  • Tvorba vlastního hmyzu
  • Technické problémy a slabší grafika
  • Málo předmětů

Stáhnout z Google play

Je tady stůl, na něm hromada brouků a hráč musí zajistit, aby se cítili co nejlépe. Brouci možná nejsou tvorové, které by většina z nás ráda chovala, ale ve virtuální formě je to docela záživná činnost.

Za co se platí

Zdarma

Zpoplatněno není nic. Ve hře je sice přítomna měna, a to „broučí mince“, ale ty získáváte pouze hraním. Za reálnou měnu se získat nedají a není to ani potřeba, protože mincí je dostatek i bez mikroplateb.

Náplní české hry Broučkové je starost o rozrůstající se populaci různých brouků. Nejdříve jde o poměrně pomalou aktivitu. Máte na starosti pár tvorů, takže dohlédnout na to, aby nebyli hladoví a nemocní, není žádný velký problém. Ale brzy se začnou rozmnožovat a za chvíli už se na herní ploše prohání hromada hmyzu.

Fotogalerie

Vy sice uspokojujete jen pár základních potřeb, dáváte jim jídlo, pamlsky a léky v případě choroby, ale když dohlížíte na deset nebo dvacet potvor, nezastavíte se.

Navíc ještě vybrané brouky posíláte na výstavy, případně si vytváříte vlastní potvůrky v jednoduchém editoru nebo po nich uklízíte exkrementy.

Pokud se mají brouci dobře, dají se prodat za více peněz a mají větší šanci zabodovat na výstavách. Je tak nezbytné pečlivě sledovat jejich stav, který reprezentuje ikona nad jejich hlavami.

Pokud si budete chtít občas odpočinout, tak jsou tu dvě minihry. V jedné provádíte brouka přes trasu s různými překážkami, ve druhé brouk odráží kuličku ve stylu stařičké hry Arkanoid. Naneštěstí první aktivita není díky zvláštnímu ovládání úplně zábavná a druhá by možná měla potenciál, ale na mém Nexusu 7 první generace se jednoduše nezobrazovala správně.

K určitým technickým problémům docházelo i v průběhu péče o brouky, někdy jsem místo nich měl na obrazovce černé čtverečky.

Nákupy nových brouků a předmětů realizujete s pomocí mincí. Získávají se během hraní, mikrotransakce nejsou k dispozici. Ale není to žádný problém ani v případě, že jste netrpěliví. Peníze se dají nashromáždit docela rychle.

Je škoda, že nabídka v obchodě není moc bohatá. Pokud pominu krmivo a hmyz, tak lze investovat pouze do několika vychytávek, jako jsou miska s vodou nebo kostka ledu (díky které přežijí brouci déle).

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Najdete na iDNES.cz