Chov brouků je v české hře pěkná fuška

aktualizováno 
Postarat se o hmyz v české hře Broučkové je docela namáhavé. Hra je zdarma.
60

Broučkové

Platforma: Android

  • Péče o brouky je vcelku zábavná
  • Tvorba vlastního hmyzu
  • Technické problémy a slabší grafika
  • Málo předmětů

Stáhnout z Google play

Je tady stůl, na něm hromada brouků a hráč musí zajistit, aby se cítili co nejlépe. Brouci možná nejsou tvorové, které by většina z nás ráda chovala, ale ve virtuální formě je to docela záživná činnost.

Za co se platí

Zdarma

Zpoplatněno není nic. Ve hře je sice přítomna měna, a to „broučí mince“, ale ty získáváte pouze hraním. Za reálnou měnu se získat nedají a není to ani potřeba, protože mincí je dostatek i bez mikroplateb.

Náplní české hry Broučkové je starost o rozrůstající se populaci různých brouků. Nejdříve jde o poměrně pomalou aktivitu. Máte na starosti pár tvorů, takže dohlédnout na to, aby nebyli hladoví a nemocní, není žádný velký problém. Ale brzy se začnou rozmnožovat a za chvíli už se na herní ploše prohání hromada hmyzu.

Fotogalerie

Vy sice uspokojujete jen pár základních potřeb, dáváte jim jídlo, pamlsky a léky v případě choroby, ale když dohlížíte na deset nebo dvacet potvor, nezastavíte se.

Navíc ještě vybrané brouky posíláte na výstavy, případně si vytváříte vlastní potvůrky v jednoduchém editoru nebo po nich uklízíte exkrementy.

Pokud se mají brouci dobře, dají se prodat za více peněz a mají větší šanci zabodovat na výstavách. Je tak nezbytné pečlivě sledovat jejich stav, který reprezentuje ikona nad jejich hlavami.

Pokud si budete chtít občas odpočinout, tak jsou tu dvě minihry. V jedné provádíte brouka přes trasu s různými překážkami, ve druhé brouk odráží kuličku ve stylu stařičké hry Arkanoid. Naneštěstí první aktivita není díky zvláštnímu ovládání úplně zábavná a druhá by možná měla potenciál, ale na mém Nexusu 7 první generace se jednoduše nezobrazovala správně.

K určitým technickým problémům docházelo i v průběhu péče o brouky, někdy jsem místo nich měl na obrazovce černé čtverečky.

Nákupy nových brouků a předmětů realizujete s pomocí mincí. Získávají se během hraní, mikrotransakce nejsou k dispozici. Ale není to žádný problém ani v případě, že jste netrpěliví. Peníze se dají nashromáždit docela rychle.

Je škoda, že nabídka v obchodě není moc bohatá. Pokud pominu krmivo a hmyz, tak lze investovat pouze do několika vychytávek, jako jsou miska s vodou nebo kostka ledu (díky které přežijí brouci déle).

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz