Brave Frontier je komplexní hra na hrdiny v kapesním vydání

aktualizováno 
Zdánlivě jednoduchá záležitost nabízí mnohem více, než by se mohlo zdát. Svižné souboje, působivé zpracování i zábavné vylepšování vašich postav. Dostupné zdarma pro Android a iOS.
90

Brave Frontier

Platforma: Android, iOS

  • Tahové ale přesto dynamické souboje
  • Sbírání a vylepšování bojovníků
  • Retro pojetí, hudba a zvuky
  • Vstup do některých misí vyžaduje hodně energie
  • Při bojích většinu obrazovky zabírají tabulky

Brave Frontier je v jádru hra na hrdiny. Ocitnete se v mystickém světě Grand Gaia a zjistíte, že jste takzvaný Summoner. Vaším úkolem je zachránit Grand Gaiu před zkázou.

Důležité je sestavit si rozmanitou skupinu pěti bojovníků (týmů můžete mít několik a lze mezi nimi rychle přepínat). Zpočátku je výběr docela omezený, ale během hraní získáváte další a další válečníky.

Každý z nich je zástupcem určitého elementu (oheň, voda, země, blesk, temnota a světlo) a pracuje se tu s klasickým systémem, kdy je každý element účinnější proti jinému a současně je slabší proti dalšímu.

Brave Frontier

Brave Frontier

Získané postavy neslouží jen k boji, ale pokud se vám nehodí, tak je dovoleno je slučovat a vytvářet mocnější bojovníky. Válečníků je velké množství, takže studováním jejich schopností a  vylepšováním strávíte slušné množství času. Je to skoro tak zábavné jako akční složka Brave Frontier.

Důležité jsou materiály, které vytěžíte buďto z některých míst ve městě (farma, hory, řeka atd.), nebo vypadávají z poražených nepřátel. Poslouží k vytváření různých lektvarů využitelných v bojích, případně orbů, které ovlivní specifikace vašich svěřenců.

Fotogalerie

Nejpodstatnější složkou hry je akce. Postupem času se objeví různá místa rozdělená do několika úrovní. V každé z nich musíte porazit nepřátele a probojovat se ke strážci úrovně. Ovládání postav není složité, prostě jen vyberete cíl a ťuknete prstem na postavu, která má zaútočit. Případně aktivujete její speciální schopnost, nebo vsadíte na blok.

Boj probíhá na tahy, ale není zdlouhavý, dění je dynamické. Přesto máte šanci trochu taktizovat a rozmyslet se, kdy použít unikátní talent válečníka, zda zaútočit nebo vsadit na lektvar a podobně.

Bitvy jsou zábavné a mají spád. I když je reálné, že se po pár hodinách nepřetržitého hraní může dostavit určitý stereotyp. Pokud k tomu dojde, tak není od věci zamířit do města a třeba vylepšovat budovy nebo těžit suroviny.

Kromě standardních úkolů je tu ještě Aréna, ve které poměřujete síly s živými protihráči. Ale pokud jste na nižší úrovni, je docela problém najít někoho, kdo je na tom podobně. Většinou se proti vám postaví výrazně silnější soupeři.

Brave Frontier

Brave Frontier

Brave Frontier

Brave Frontier

Dále je tu Vortex. V něm najdete speciální úrovně, kde se dají získat velmi mocné předměty. Vstup do každé mise ovšem stojí energii a v případě Vortexu je jí potřeba docela dost. Energie se doplňuje samovolně po několika minutách nebo poté, co se dostanete na vyšší level. Případně se dá dobít za prémiovou měnu v podobě krystalů. Ale to bylo potřeba málokdy. Někdy budete muset chvíli čekat, ale dá se to vydržet.

Hra vyžaduje neustálé připojení k internetu, a to kvůli Aréně a také si před vniknutím do dungeonů vybíráte šestou postavu, kterou poskytne spřátelený živý hráč. Ten se do dění nezapojuje, jeho bojovníka ovládáte vy.

Tvůrci zvolili retro grafické pojetí a udělali dobře. Na Brave Frontier se kouká moc pěkně. Jen během soubojů většinu obrazovky zabírají tabulky s válečníky a lektvary. Na tabletu to až tak nevadí, ale na mobilním telefonu už trochu ano. Ke zvukům a hudbě nemám naopak výtku žádnou.

Brave Frontier je povedený titul, ve kterém si užijete spoustu soubojů, vylepšování postav, připravování lektvarů a dalších aktivit. Prostě hra na hrdiny v tom nejlepším slova smyslu.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz