Ze Slovenska přilétá hra, která se s vámi nebude mazlit

aktualizováno 
Jednoduché herní mechanismy, ale vysoká obtížnost, tak by se dal stručně popsat slovenský projekt Balloondroid.
70

Balloondroid

Platforma: Android

  • Design úrovní
  • Hra je sympaticky náročná
  • Někdy je ale zbytečně přísná
  • Občasné „padání“

Stáhnout z Google play

O co v titulu jde, pochopíte hned. Ovládáte horkovzdušný balon, jehož cílem je prolétnout úrovní, aniž byste se dotkli zdí, země a překážek.

Zní to jednoduše, ale opravdu jen zní. Směr balonu ovlivňujete pomocí ventilátoru, který se objevuje na místě, kam položíte prst. A je dost obtížné docílit, aby se balon vydal tam, kam potřebujete.

Chce to notnou dávku šikovnosti, ostražitosti a také špetku štěstí. Úrovně jsou poměrně stísněné a manévrovat mezi stěnami a nástrahami je hodně náročný úkol.

Za co se platí

Zdarma

Zpoplatněno není nic. Hru si zdarma stáhnete a nesází ani na mikroplatby.

V některých misích možná až moc. Pokud nemáte ruce šikovné jako špičkový neurochirurg, je jisté, že budete několik úrovní opakovat. Naštěstí nejsou příliš dlouhé.

Přesto se místy frustrace dostaví, protože znovu procházet misi, kterou zkoušíte už několik minut, je někdy docela otrava. A dokonce se nevyhnete opakování levelů, které jste už úspěšně dokončili.

Abyste mohli pokračovat dál, budete potřebovat hvězdičky. V jedné úrovni můžete získat maximálně tři. Jedna je za dokončení, druhá za sebrání diamatu, který je někde v levelu, a třetí dostanete jako odměnu, pokud do cíle dorazíte v krátkém časovém úseku.

Fotogalerie

A pokud chcete mít dost hvězd pro postup hrou, je nutné většinu misí dokončit se třemi. V tomto ohledu je Balloonroid docela přísný a možná by mohl být o něco tolerantnější. Ne každý má náladu opakovat horko těžko dokončené úrovně jen proto, že párkrát nesebral diamant nebo byl o pár sekund pomalejší.

Slovenského tvůrce Adama Travnika je nutné pochválit za to, jak si vyhrál s jednotlivými úrovněmi. Dostatečně se od sebe liší, jsou v nich zajímavé prvky jako další ventilátory, které generují protivítr, pohybující se zdi a také klíče zpřístupňující další části misí.

Špatně na tom není ani grafika a hudba. Hra volí jednoduché, ale pěkné vizuály, muzika je nerušivá, příjemně podbarvuje dění. K technické stránce ovšem jednu výtku mám, docela často mi hra hned po spuštění bez vysvětlení „spadla“.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz