RECENZE: Assassin´s Creed na mobilech: nic pro vrahy, potěší námořníky

aktualizováno 
Skákat po střechách a podřezávat krky v Assassin´s Creed nebudete. Ale užijete si hromadu zábavných námořních bitev.
85

Assassin´s Creed Pirates

Platforma: Android, iOS

  • Spousta úkolů různých typů
  • Skvělá zvuková stránka
  • Bez problémů hratelné i bez mikroplateb
  • Technické problémy
  • Větší provázání s ostatními hrami by bylo fajn

Assassin´s Creed Pirates | foto: Bonusweb.cz

Assasin´s Creed Pirates vám nabídne šanci vydat se se svou lodí do Karibského moře, kde na vás sice nečeká možnost prohánět se nad městem a vraždit nic netušící oběti, ale užijete si spoustu jiných činností.

Titul se odehrává pouze na mořské hladině. Je rozdělen do několika vcelku velkých lokací, na které nahlížíte z ptačí perspektivy. Uvidíte tak spoustu ikon, které reprezentují hlavní i vedlejší úkoly.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení a hraní je zdarma. Hlavním platidlem jsou zlaté mince, které získáváte během hraní, ale dají se i zakoupit. Nejméně jich můžete získat 50 000 za necelých 124 korun, nejvíce 2 500 000 za 2 472 korun. Během hraní jsem nepocítil, že by mě neochota za cokoliv platit skutečnými penězi nějak omezovala, ceny nových členů posádky a předmětů nejsou přemrštěné. Dá se na ně vcelku rychle ušetřit z odměn za plnění misí. Assassin´s Creed Pirates si tak užijete i bez mikroplateb.

Čekejte rozmanité aktivity: od poměrně klidného rybaření přes mise, ve kterých musíte v časovém limitu projet přes několik předem daných míst až po námořní bitvy. Nuda rozhodně nehrozí.

Fotogalerie

Většina úkolů má slušný spád a jsou často koncipovány jako minihry. Například u rybaření musíte nahodit, navádět háček, zaseknout kořist a dotáhnout ji k lodi. Námořní bitvy jsou rozděleny do několika etap, kdy se vyhýbáte střelám z děl, případně se bráníte tak, že ťukáte prsty na střely a poté přijde váš čas a útočíte.

Za úspěchy získáváte odměny, jako jsou zkušenosti a zlaťáky. Zkušenosti jsou nutné, protože do nových lokací se dostanete pouze, pokud vaše postava dosáhne určité úrovně, mince pak poslouží k nákupům nových členů posádky, vylepšování lodí i speciálních talentů.

Assassin´s Creed: Pirates má docela propracovaný systém vylepšování. Kromě investování zlaťáků do klasických atributů jako útok, odolnost nebo rychlost své lodě upravíte i nákupem nových členů posádky a k dispozici jsou i takzvané „perky“, speciální talenty, jako je dočasné zrychlení.

Dá se investovat do spousty věcí. A příjemné je, že na většinu předmětů získáte dostatek zdrojů během hraní, mikrotransakce nejsou nutné.

Slušně zvládnuté je obrazové ztvárnění. Vysloveně mě nadchlo audio. Během bitev zaznívá skvělá „pirátská“ hudba a bezva je, když se plavíte a vaše posádka si začne sama od sebe zpívat. To velmi pomáhá atmosféře.

Nepříjemností jsou občasné výpadky a zamrzávání hry.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz