RECENZE: Assassin´s Creed na mobilech: nic pro vrahy, potěší námořníky

aktualizováno 
Skákat po střechách a podřezávat krky v Assassin´s Creed nebudete. Ale užijete si hromadu zábavných námořních bitev.
85

Assassin´s Creed Pirates

Platforma: Android, iOS

  • Spousta úkolů různých typů
  • Skvělá zvuková stránka
  • Bez problémů hratelné i bez mikroplateb
  • Technické problémy
  • Větší provázání s ostatními hrami by bylo fajn

Assassin´s Creed Pirates | foto: Bonusweb.cz

Assasin´s Creed Pirates vám nabídne šanci vydat se se svou lodí do Karibského moře, kde na vás sice nečeká možnost prohánět se nad městem a vraždit nic netušící oběti, ale užijete si spoustu jiných činností.

Titul se odehrává pouze na mořské hladině. Je rozdělen do několika vcelku velkých lokací, na které nahlížíte z ptačí perspektivy. Uvidíte tak spoustu ikon, které reprezentují hlavní i vedlejší úkoly.

Za co se platí

Free 2 Play

Stažení a hraní je zdarma. Hlavním platidlem jsou zlaté mince, které získáváte během hraní, ale dají se i zakoupit. Nejméně jich můžete získat 50 000 za necelých 124 korun, nejvíce 2 500 000 za 2 472 korun. Během hraní jsem nepocítil, že by mě neochota za cokoliv platit skutečnými penězi nějak omezovala, ceny nových členů posádky a předmětů nejsou přemrštěné. Dá se na ně vcelku rychle ušetřit z odměn za plnění misí. Assassin´s Creed Pirates si tak užijete i bez mikroplateb.

Čekejte rozmanité aktivity: od poměrně klidného rybaření přes mise, ve kterých musíte v časovém limitu projet přes několik předem daných míst až po námořní bitvy. Nuda rozhodně nehrozí.

Fotogalerie

Většina úkolů má slušný spád a jsou často koncipovány jako minihry. Například u rybaření musíte nahodit, navádět háček, zaseknout kořist a dotáhnout ji k lodi. Námořní bitvy jsou rozděleny do několika etap, kdy se vyhýbáte střelám z děl, případně se bráníte tak, že ťukáte prsty na střely a poté přijde váš čas a útočíte.

Za úspěchy získáváte odměny, jako jsou zkušenosti a zlaťáky. Zkušenosti jsou nutné, protože do nových lokací se dostanete pouze, pokud vaše postava dosáhne určité úrovně, mince pak poslouží k nákupům nových členů posádky, vylepšování lodí i speciálních talentů.

Assassin´s Creed: Pirates má docela propracovaný systém vylepšování. Kromě investování zlaťáků do klasických atributů jako útok, odolnost nebo rychlost své lodě upravíte i nákupem nových členů posádky a k dispozici jsou i takzvané „perky“, speciální talenty, jako je dočasné zrychlení.

Dá se investovat do spousty věcí. A příjemné je, že na většinu předmětů získáte dostatek zdrojů během hraní, mikrotransakce nejsou nutné.

Slušně zvládnuté je obrazové ztvárnění. Vysloveně mě nadchlo audio. Během bitev zaznívá skvělá „pirátská“ hudba a bezva je, když se plavíte a vaše posádka si začne sama od sebe zpívat. To velmi pomáhá atmosféře.

Nepříjemností jsou občasné výpadky a zamrzávání hry.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz