RECENZE Angry Birds Go: Auto za 1 200 korun? Tudy cesta nevede

aktualizováno 
Populární naštvaní ptáci usedli do motokár a zkoušejí zaujmout v závodní hře. Angry Birds Go vypadá výborně, počáteční nadšení však vystřídalo rozčarování.
55

Angry Birds Go

Platforma: iOS, Android, Windows Phone

  • Nápadité tratě
  • Pěkná grafika
  • Dobře se ovládá
  • Agresivní obchodní model
  • Chybějící cenovky
  • Chybí multiplayer

Angry Birds Go | foto: Ondřej Zach

Fenomén Angry Birds zná asi každý: hráč vystřeluje z praku ptáky, kterými se snaží zasáhnout prasátka, jež ukradla jejich vajíčka. Angry Birds Go to zkouší jinak: jako nenáročná závodní hra.

Angry Birds Go

Angry Birds Go

Zpočátku u mě zavládlo nadšení: motokáry se skvěle ovládají, tratě jsou vesměs nápadité a dobře se na to kouká.

Za vyhrané závody získáváte penízky, které investujete do vylepšení motokáry. Ta pak jezdí rychleji, lépe se ovládá, lépe akceleruje a náraz do soupeřů postupně vyznívá ve váš prospěch. Milé je, že zůstal zachován ikonický prvek, tedy vystřelování z praku – jen při startu závodů vystřelujete přímo motokáru.

První brzdou je, že každý závod stojí jeden token. Až jich použijete pět, musíte čekat, nebo použít placenou měnu (krystaly). Postupně si výhrami v závodech ovšem odemknete další známé postavy, čímž se zvyšuje i počet tokenů.

Angry Birds Go

Angry Birds Go

V prvním světě jsem se skvěle bavil, protože funguje na dovednostní bázi. Kromě klasických závodů je tu ještě časovka, nutnost rozjezdit určité množství ovoce a souboj s bossem. Zadarmo skvělá zábava a minimálně za vyzkoušení Angry Birds Go stojí.

Přituhovat začalo až ve druhém světě, kdy vylepšování auta citelně podražilo, zatímco zisk penízků se zvýšil jen o málo. A protože závody vyžadují určitou úroveň vylepšení, otevřete buď peněženku, nebo budete jezdit ty samé závody do zblbnutí.

Nabízí se také koupě dvojnásobného zisku peněz, blbé ovšem je, když to zjistíte až v polovině hry. Nemám chuť si takové vylepšení kupovat při představě, kolik herních peněz jsem už "promrhal".

Fotogalerie

Hra je sice zdarma, ale nastavený obchodní model patří k těm nejagresivnějším. Dvojnásobné mince vyjdou na 5,99 eura (zhruba 160 korun). Pořídit si ovšem můžete i lepší auto: ta nejdražší stojí 44,99 eura (zhruba 1 200 korun).

Mimochodem, ve hře zatím chybí hra ve více lidech (bude na jaře), takže svoji super drahou káru stejně nikomu neukážete. Ano, nedává to smysl.

Těžko pochopitelná prasárna je, že v první ostré verzi hry nebyly ani vypsané pořizovací ceny! Samozřejmě chybí možnost eliminovat tokeny, takže v podstatě není možné si za určitou sumu pořídit celou hru.

Je pochopitelné, že autoři chtějí především vydělat. Ale když jsou tak okatě na prvním místě peníze, zatímco hráč schytává jednu facku za druhou, je něco špatně. Přitom i free 2 play model může být nastaven pro hráče příjemně, viz druhý díl strategie Plants vs. Zombies.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

19 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1312 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz