Základní deska pro Duron od Gigabyte

  12:00aktualizováno  21. října 12:29
Společnost Actebis Computer, autorizovaný distributor základních desek Gigabyte, oznamuje první dodávky základních desek pro procesory Duron. Konečně tedy i mezi motherboardy pro tyto ""low-end"" procesory od AMD vznikne alespoň nějaké konkurenční prostředí.
Základní deska GA-7ZX od Gigabyte

Praha 29.8.2000 - Společnost Actebis Computer, autorizovaný distributor základních desek Gigabyte, oznamuje první dodávky základních desek pro procesory Duron.

Závislost procesoru na použité základní desce počítače je neoddiskutovatelná. Právě proto je s prvními dodávkami procesorů AMD Duron nerozlučně spjata otázka výběru vhodné základní desky pro tuto platformu. Společnost Gigabyte, která se řadí mezi největší dodavatele základních desek na světový trh a která dlouhodobě spolupracuje při vývoji svých produktů přímo se společností AMD, dodává prostřednictvím svého distributora - společnosti Actebis - na český trh jedny z prvních desek se soketem A určeným pro procesory Athlon a Duron. Jedná se o desky s označením GA-7ZX-1 a GA-7ZM.

Oba produkty jsou postaveny na čipsetu VIA KT133 a IDE řadiče na nich použité podporují pevné disky s rozhraním Ultra ATA 33/66 a použití až čtyř portů USB. Desky disponují jedním slotem AGP 4x pro grafickou kartu a třemi DIMM sloty pro operační paměť typu DRAM, přičemž její maximální možná kapacita je 1,5 GB. Nechybí ani AMR slot a technologie Suspend To RAM, která zásadním způsobem urychluje proces probuzení počítače ze stavu spánku.

Základní deska GA-7ZX-1 navíc umožňuje probuzení PC prostřednictvím podnětů ze zařízení připojených na port USB, je osazena pěti PCI sloty a dodává se v provedení ATX. O možnost rozšíření o další hardware se u typu GA-7ZM starají 3 PCI sloty a tato deska je vyráběna ve velikosti Micro ATX.

O společnosti: Actebis Holding GmbH. byla založena v roce 1986 v Německu. Actebis má v současné době zastoupení ve 13 evropských zemích a s plánovaným obratem přes 7 miliard DEM pro rok 2000, desítkami distribučních smluv a více než 2300 zaměstnanci patří k malé skupině největších distribučních IT firem v Evropě. V Čechách byla 100% vlastněná pobočka, Actebis Computer s.r.o., založena v září 98. V současné době je distributorem firem Creative Labs, Edimax, Fujitsu, Gigabyte, Hewlett-Packard, Chaintech, IBM (disky), IOMega, Lite-On, Logitech, Matrox, Memorex, Mustek, Quantum, Seagate a vlastní značky Targa.

O společnosti: Gigabyte Technology Co., Ltd. se od svého založení v roce 1986 věnuje výrobě kvalitních základních desek a vysloužila si již řadu ocenění za inovace a kvalitu. Výzkum a vývoj se ve firmě dělí s kvalitou o první příčky důležitosti. Již od roku 1995 spolupracuje Gigabyte se společností Intel, což pokračuje dosud. V minulém roce firma prodala 6,6 milionů základních desek a dosáhla obratu 530 mil. USD. Gigabyte udržuje pevné a blízké vztahy se svými zákazníky, bez ohledu na to, zda jsou velcí či malí.

Pro další informace kontaktujte prosím:
Actebis Computer s.r.o.
Zličín Business Centre
Na Radosti 399
155 00 Praha 5
František Dvořák
Email: fdvorak@actebis-sro.cz
Tel: 02-33091 640
Fax: 02-33091 619
Více informací naleznete též na: www.actebis-sro.cz.

Autor:
 

Nejčtenější

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Nejočekávanější strategie roku 2019. Vyjde Warcraft v novém či Settlers

WarCraft III Reforged

Ačkoliv herní mainstream preferuje akce, na své si letos přijdou i fanoušci strategií. Návrat hlásí řada známých...

Fortnite vládne i na Switchi, hraje ho víc lidí než Maria nebo Zeldu

Super Mario

Nejhranějším titulem na konzoli Nintendo Switch byla v roce 2018 populární střílečka Fortnite. Dokázala porazit i hity...

Najdete na iDNES.cz