Události: Oblivion a nahota!

  12:01aktualizováno  4. května 6:07
Stratégové paří Rise of Nations *** Američané šílí a útočí na Oblivion *** Codemasters chystají next-gen parodii *** Bratři ve zbrani šokují grafickým kabátkem *** Ancel představuje nového Raymana

Rise of Nations: Rise of Legends

Tento týden se již naplno rozjelo šílenství předcházející výstavě Electronic Entertainment Expo, která odstartuje příští týden. Na tuto světoznámou akci se samozřejmě vypravíme i my a stejně jako každý rok přineseme zpravodajství přímo z místa činu. Již nyní vám však přinášíme stručný souhrn lákavých titulů, které se na letošní E3 objeví. Jeho první část můžete najít zde.
Ale teď již k událostem předchozích sedmi dnů, které jako obvykle nakousneme přehledem aktuálních hratelných demoverzí. Tentokrát se jich moc neurodilo, ale i tak je co stahovat a do čeho píchnout. Přesně před týdnem se na internetu objevilo francouzské demo first person point&click adventury The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript a aktualizovaná demoverze očekávané realtimové strategie Rise of Nations: Rise of Legends, v níž přibyla třetí mapa zvaná Battle for the Core, hratelná opět za frakce Alin a Vinci. Pokud si raději chcete vyzkoušet mix realtimové strategie, válečné hry a simulátoru, stáhněte si demo novinky Pacific Storm v podání týmu Lesta Studio. Nabízí tréninkovou kampaň, dvě historické mise a dvě multiplayerové mapy. Skromný trojlístek uzavírá aktualizované demo akční řežby Shadowgrounds a masivní demoverze směsice tahové strategie, RPG, adventury a akce Space Rangers 2: Rise of the Dominators. Pokud vás tato hra minula, měli byste chybu napravit alespoň v demu, jelikož si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Chytne a nepustí!

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Oblivion mění rating!
Ano, čtete správně, organizace ESRB se rozhodla změnit rating epického fantasy RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion z hodnocení T (teen - od 13 let) na M (mature - od 17 let). Má k tomu údajně hned dva důvody. Prvním je prezentace násilí ve hře, která je prý mnohem detailnější, než jak jí předváděli vývojáři z Bethesdy při hodnocení hry před jejím vydáním. Druhým důvodem je nahota, kvůli níž si PC verze Oblivionu kromě nálepek "Violence", "Blood and Gore", "Sexual Themes", "Language" a "Use of Alcohol" odnese i označení "Nudity". Autoři byli obvinění, že do hry přidali uzamčený ženský charakter nahoře bez, který je možné spatřit po použití hráčského modu. Skutečnost je ovšem taková, že samotný mod hackuje ženské postavy a nabízí toulky po provincii Cyrodiil s odhaleným poprsím. Bethesda Softworks ani Take 2 se nehodlají se společností ESRB přít, i když s jejím prohlášením přímo nesouhlasí. Krabice The Elder Scrolls IV: Oblivion v obchodech budou obdařeny příslušnými nálepkami "M", autoři vytvoří patch pro zamezení modifikace postav a k dispozici časem budou i nové obaly s novým hodnocením a bez nálepek. Pozměněný rating ESRB je vcelku logický, ale pouze do té doby, než si uvědomíte, že stejné hodnocení jako Oblivion má nyní například brutální psychologický thriller Condemned: Criminal Origins, který je v prezentaci násilí o několik stupínků výše. Alespoň vidíte, jak s Američany může zatočit jedno elfské poprsí.

Condemned: Criminal Origins Condemned: Criminal Origins Condemned: Criminal Origins

Overlord, Marvel a Genesis Rising
Z nedávno oficiálně ohlášených novinek nás nejvíce zaujala akční adventura Overlord, akční RPG Marvel: Ultimate Alliance a 3D RTS Genesis Rising: The Universal Crusade, a tak si je nyní krátce připomeneme:

Graficky úžasnou akční adventuru Overlord má pod taktovkou Codemasters na starosti vývojářský tým Triumph Studios, který se před lety blýsknul například strategií Age of Wonders. Vydání hry je plánováno na léto 2007 pro PC a konzoli Xbox 360, ale za tak dlouhou dobu se může ještě ledacos změnit. Overlord překypuje originalitou již od samého začátku, kdy se hlavní hrdina probírá v ruinách Overlord's Dark Tower a všichni přítomní přívrženci ďábelského vládce jej považují za jejich pána. Nezbývá než se ujmout armády impů (Minions) a začít konat zlo, jehož míru určujete právě vy. Overlord je pokřivenou parodií na klasické fantasy, vysmívá se tradičním hrdinům a staví proti nim temného vládce, jehož ďábelská rozhodnutí leží na vašich bedrech. Budete pochopitelně zlí, ale můžete být nejzlejší na celém světě. Overlord má být plný černého humoru a temné ironie. Impové plní jakékoliv rozkazy bez ohledu na jejich vlastní existenci, a tak si již nyní můžete představit, kolik legrace si s nimi určitě užijete.

Overlord Overlord

Letos na podzim by mělo zazářit nové akční RPG Marvel: Ultimate Alliance od vývojářů z Raven Software. Přestože titulů z tohoto žánru vychází více než dost, může novinka pod dohledem společnosti Activision nalákat pestrobarevným komiksovým pojetím, postavami i nelineárním příběhem. Ve hře potkáte více než 140 známých postav z komiksů od Marvelu, přičemž ovládnete zhruba 20 superhrdinů, abyste zachránili planetu Zemi i Marvel Universe. Na začátku si pojmenujete a vytvoříte vlastní tým (např. Spider Man, Wolverine, Blade a Captain America) a začnete budovat reputaci vlastními činy. Všechny úkoly, které se rozhodnete splnit, i záchranné akce, do nichž se bezhlavě vrhnete, údajně ovlivní okolní svět a následný vývoj událostí. Ale sami dobře víte, jak to v takových případech chodí, a tak si radši počkejte na finální verzi hry. Ta nabídne i naprostou volnost při vývoji postav, které můžete specializovat sami nebo zvolíte jednodušší, ale rozhodně méně zábavný automatický postup.

Marvel: Ultimate Alliance Marvel: Ultimate Alliance Marvel: Ultimate Alliance

Společnost DreamCatcher do svého E3 lineupu zařadila i vesmírnou realtimovou strategii Genesis Rising: The Universal Crusade, kterou na zářijové vydání připravují zaměstnanci Metamorf Studios. Příběh se odehrává v daleké budoucnosti, kdy lidé ovládli většinu vesmíru. K úspěchu jim dopomohly speciální organické bojové stroje, které se mohou jednoduše adaptovat na strategii nepřátel. Zbývá podrobit pouze jednu část, kde dlí tajemná entita zvaná Universal Heart. Je nad slunce jasné, že právě zde domýšliví lidé narazí a na řadu přijdou líté boje. Zkrátka nic výjimečného a nic nového pod sluncem. Na Genesis Rising: The Universal Crusade nás zaujala modifikace organických jednotek v reálném čase, jež se objevila např. v ruském Perimeteru a s pokročilým vizuálním zpracováním a ve vesmírném prostředí by mohla vypadat ještě mnohem lépe. Jinak se dočkáte klasické realtimové strategie s důrazem na svižné, akční boje. Ve vzduchu visí rovněž prvky RPG a adventury. Nechme se tedy (příjemně) překvapit.

Genesis Rising: The Universal Crusade Genesis Rising: The Universal Crusade Genesis Rising: The Universal Crusade

Prey

Bratři v průseru
Není to tak dlouho, co nás Ubisoft posadil na zadek s naprosto úžasnou ukázkou z chystané válečné taktické akce Brothers in Arms: Hell's Highway, a od té doby jí sledujeme minimálně jednou denně. Pravda, Unreal Engine 3 dokáže zázraky, ale s takovými detaily jsme rozhodně nepočítali. Když smícháte úžasnou hratelnost a atmosféru prvního dílu série Brothers in Arms s novým enginem od Epicu, dostanete vskutku strhující směs. Jen doufejme, že to tak skutečně dopadne a Gearbox Software nepostaví úspěch chystaného pokračování pouze na vizuálních orgiích. Ptáte se, proč jsou Bratři ve zbrani v pořádném průseru? Mrkněte na avizovaný trailer.

Přesně před týdnem jsme vás lákali na očekávanou sci-fi first person akci Prey od Human Head Studios a i tentokrát vám doporučujeme další ukázku, tentokrát ve vysokém rozlišení. Tu si jistě nejvíce užijete na širokoúhlém LCD monitoru či televizi, ale směle ji zhlédněte i v případě, že takové kousky nevlastníte. Autoři v ní servírují část jednoho levelu, kde můžete sledovat úžasnou portálovou technologii v praxi. Pokud takhle bude vypadat celá hra, rozhodně jí nejednou prošmejdíme od začátku až do konce.

Posledním trailerem, který vám tento týden doporučíme, je E3 video z chystaného MMORPG Warhammer Online: Age of Reckoning. Nijak nepředstaví samotnou hru, ale potěší srdce každého příznivce fantasy nebo fanouška světa Warhammeru pěkně provedenou animací. Na nezapomenutelná intra z World of Warcraft, EverQuest II, Guild Wars nebo Guild Wars: Factions sice nemá, ale i tak je na co koukat.

Medal of Honor: Airborne

Co se děje v trávě...
Michel Ancel konečně oficiálně představil nového Raymana, který má být (mimo jiné) oficiálním launch titulem pro next-gen konzoli Nintendo Wii (dříve Revolution). 3D arkáda s názvem Rayman Raving Rabbids vás uvrhne do boje proti šíleným králíkům, jež budete likvidovat za pomoci starých známých i nových přátel a s použitím mnoha speciálních schopností. Kromě všemožných ničivých úderů si ochočíte a osedláte různá zvířata jako např. žraloka, orla, nosorožce, pavouka a mořského ďasa. Navléknete Raymana do punkového, popového, rockového nebo hiphopového outfitu a hrrr na ně!

Electronic Arts posunuli vydání chystané akce Superman Returns, která se neobjeví v době premiéry letního filmového snímku, ale až na podzim, kdy vyšlape cestičku připravovanému DVD. Dalším odloženým titulem od EA je válečná akce Medal of Honor: Airborne, která se neobjeví letos o vánočních svátcích, ale až v prvním čtvrtletí příštího roku.

Analytici z Gartner Group předpokládají další posun vydání nového operačního systému Windows Vista, který podle jejich odhadu nainstalujeme až ve druhém čtvrtletí 2007. To by samozřejmě znamenalo zpoždění first person akce Halo 2, jež na PC poběží pouze pod tímto systémem. Mluvčí Microsoftu odklad samozřejmě popírá a slibuje dodržení listopadového termínu. Uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale moc bychom na velkého Billa nesázeli.

EverQuest II

Chystaný survival horror Alone in the Dark: Near Death Investigation od Eden Games a Atari se dočká podobného zpracování jako televizní seriály. Celá hra, jež se objeví v průběhu příštího roku, bude rozdělena do krátkých, 30 - 40 minut dlouhých úseků, které nabídnou vlastní příběh a rovněž navážou na předchozí události, aby v závěru gradovaly ve velkém finále. Vývojáři chtějí hráče udržet neustále v napětí, otázkou však zůstává, zda necelá hodinka hraní na jednu epizodu není přeci jen moc krátká.

Hráče vynikajícího fantasy MMORPG EverQuest II čeká zbrusu nový datadisk a Adventure Pack. Nový balíček The Fallen Dynasty se objeví v červnu a naváže na starou známou dvojici The Bloodline Chronicles a The Splitpaw Saga. Plnohodnotný přídavek Echoes of Faydwer vyjde v polovině listopadu a představí například novou hratelnou okřídlenou rasu Fae společně se startovním městem Kelethin, zhruba 350 nových questů, nové předměty, mounty, více než 20 zón a přes 40 nových monster.

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Další z rubriky

Dvanáct nejlepších herních love story

Assassin’s Creed: Origins

Že láska a milostné pletky ke hrám patří, bereme dnes už jako samozřejmost. V našem článku jsme se pokusili vzpomenout...

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Washington DC je v troskách. Ochráníte zbytky civilizace v The Division 2?

The Division 2

Postapokalyptický Washington DC je v područí gaunerů. Do akce tak opět vyrážejí agenti Divize, aby situaci...

Najdete na iDNES.cz