Týden ve světě ProGamingu #39

  12:00aktualizováno  9:38
Zpackaná akce Euro Cyber Games 2003 v Paříži **** Play-off ProGamers lig - pořadí CS, AoM a Quake 3 **** GameZone CS Level Cup - BlackTrains opět vítězí **** Cheatovalo se v semifinále PG W3 ligy?

LAN turnaje

Euro Cyber Games 2003
V Paříži, konkrétně v budově CNIT La Défense, se uskutečnil turnaj ECG 2003, který měl za úkol představit některé z evropských účastníků turnaje World Cyber Games a umožnit jim porovnat své umění s ostatními. Bohužel se tato exhibiční akce neobešla bez problémů, protože z celkových 150 počítačů fungovalo pouze 50 a bylo tak nutné omezit veškeré zápasy na nezbytné minimum. Všechny turnaje pro jednoho hráče s účastí českých a slovenských kvalifikantů (WarCraft III, StarCraft: BroodWar) tak byly redukovány z původně plánovaných bojů ve skupinách a následného play-off pouze na play-off, které se navíc hrálo na jednu vítěznou hru. Mohli jsme tak vidět i některá překvapení, mezi nimiž vyčníval náš hráč Destroyer z klanu nEophyte, který poznal přemožitele až ve finále. Bohužel ostatní čeští a slovenští hráči se z turnajem rozloučili již v prvním kole a určitě si tak turnaj v Pařiži neužili tak, jak původně očekávali. Tito hráči si tedy zahráli aspoň jedinou hru, totéž se nedá říct o hráčích Counter-Striku (za ČR klan nEophyte), jejichž turnaj měl po mnoha odkladech začít až o půl druhé v noci. Týmy se tedy raději spolu dohodly a odmítly k takovémuto turnaji nastoupit. Diváci, kteří celý den netrpělivě očekávali utkání svých favoritů, tak byli zklamáni. Jediný CS turnaj, který se v Paříži uskutečnil, byl turnaj dívek, z něhož si vítězný francouzský tým BTB.girls zajistil postup na finále WCG do Koreje. Francouzi tak nezvládli již třetí velký turnaj v tomto roce a pouze parádně zorganizovaná ESWC jim trochu napravuje reputaci... Každopádně je druhé místo Destroyera obrovský úspěch, kterého zatím nedosáhl žádný další český hráč strategií.

StarCraft: BroodWar
1. místo: AMD.Elky (Francie) - 1000 €
2. místo: nEph^Destroyer (ČR) - 500 €
3.-4. místo: Saft (Švédsko) a Zeilas (Bulharsko) - 250 €


Online soutěže

Play-off PG lig
ProGamers online ligy v České republice byly ukončeny zápasy play-off. Známe tak nejlepší hráče i klany ve hrách Quake III, Age of Mythology a Counter-Strike, u zbývajících her (StarCraft:BroodWar, WarCraft III, Unreal Tournament 2003) budou vítězové známi příští týden. A kdo si vedl nejlépe?

Counter-Strike:
V CSku má AMD liga již pošesté stejného vítěze, kterým je klan nEophyte. Tento mezinárodně ostřílený tým znovu nenašel v žádném zápase přemožitele a získal tak finanční odměnu ve výši 20 000,- Kč. Na druhém místě se umístil nově rekonstruovaný klan BTeam, když ve finále uhrál proti nEph slušný výsledek 12:25. Bronzovou příčku obsadilo největší překvapení ligy, klan professionals, který v souboji o třetí místo porazil xenoGens.core v poměru 25:20.

1. místo: nEophyte - 20 000,- Kč
2. místo: BTeam - 13 000,- Kč
3. místo: professionals - 7 000,- Kč

Age of Mythology:
Rovněž i v AoM byli nejlepší staří známí - členové klanu nEophyte Koty a AN77 a zástupce nubleXu Dratek. Oba spoluhráči klanu nEph se spolu utkali již v semifinále a do finále proti Dratkovi postoupil AN77. Tam však již neměl mnoho šancí a po prohře 0:2 se stejně jako na WCG kvalifikaci radoval Dratek, který je v současné formě zřejmě nejlepším českým hráčem. Koty v boji o bronz porazil dalšího spoluhráče z klanu, Lopeze, v poměru 2:1 a zajistil si tak poslední oceněnou pozici.

1. místo: nex_Dratek - 4 000,- Kč
2. místo: nEph_AN77 - 2 500,- Kč
3. místo: nEph_Koty - 1 500,- Kč

Quake III:
Ve finále Quake III ligy se spolu utkali nejlepší hráči základních skupin - Integrity z klanu NecroRaisers a Desta z klanu MeGame. V zápase byl výrazně lepší Desta, když dokázal vyhrát v poměru 2:0 a zajistil si tak finanční odměnu. Na třetím místě se umístil ZUBB, který porazil SPYD3Ra rovněž 2:0.

1. místo: MG.Desta - 4 000,- Kč
2. místo: nrIntegrity - 2 500,- Kč
3. místo: ZUBB - 1 500,- Kč


GameZone CS Level Cup
Herní server GameZone uspořádal ve spolupráci s časopisem Level jeden ze svých turnajů, tentokrát ve hře Counter-Strike. Nejlepší klany si kromě předplatného časopisu a reklamních triček mohly odnést i scannery či DVD, takže rozhodně bylo o co hrát. Bohužel na turnaji se podepsala jedna nemilá věc - z důvodu nadcházející verze CS 1.6 byl celý program zhuštěn do dvou týdnů, což je jistě škoda. I přesto se však prosadili favorité - zvítězil známý klan BlackTrains, když si ve finále poradil s klanem e-limit.ed v poměru 25:12. Třetí místo získal další klan se zkušenostmi z AMD ligy, nubleX, který zvítězil nad klanem iii.

1. místo: BlackTrains - 5x předplatné časopisu LEVEL s DVD, 5x tričko LEVEL, 5x Scanner Mustek
2. místo: e-limit.ed - 5x 2 filmy na DVD, 5x tričko LEVEL
3. místo: nubleX - 5x reklamní předměty LEVEL, 5x tričko LEVEL


Zajímavosti

Cheating v semifinále PG W3 ligy?
Mysleli jste si, že ti úplně nejlepší hráči hrají vždy čistě? Možná se budete moci přesvědčit o opaku. V semifinále PG ligy ve WarCraftu III totiž došlo v souboji vítěze české WCG kvalifikace KMerlina a hráče klanu MG Bukvice ke sporu, který vyústil až k protestu hráče KMerlina. Nelíbilo se mu kromě hladké porážky 0:2 ani množství situací, kdy jeho protivník vždy využíval slabých míst, útočil přesně v okamžicích, kdy byl nejzranitelnější (např. při tzv. creepování - vybíjení neutrálních jednotek kvůli zvýšení úrovně hrdiny) a navíc přesně věděl, kde na mapě má svého soupeře hledat. Záznamy obou her si můžete stáhnout zde a zde a posoudit, zda podle vás Bukvice používal tzv. MapHack nebo ne. Ihned po zveřejnění těchto záznamů se objevily dokonce spekulace o tom, že by za Bukvici v tomto zápase mohl hrát nejlepší český hráč Giacomo, ale ty zatím nebyly potvrzeny. ProGamers proto požádali nejlepší české hráče o jejich názor na tuto věc a během dneška či zítřka bude zveřejněn verdikt.
Autor:
 
Témata: Starcraft, Warcraft

Nejčtenější

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Nejočekávanější strategie roku 2019. Vyjde Warcraft v novém či Settlers

WarCraft III Reforged

Ačkoliv herní mainstream preferuje akce, na své si letos přijdou i fanoušci strategií. Návrat hlásí řada známých...

Najdete na iDNES.cz