Týden ve hrách - sedm dní s hrami

  12:00aktualizováno  25. srpna 10:03
Westwood Studios - strategická legenda *** Strike Fighters: Project 1 *** Vietcong *** Sudden Strike II *** Everquest II *** Defender of the Crown *** Prisoner of War *** Prince of Qin *** Ratchet & Clank *** Operation Blockade ***True Crime: Streets of LA *** Broken Sword 1+2 *** Perimeter *** Treasure Planet

Záplavová vlna nás pomalu opouští, v redakci se již nedíváme na ulice uzavřené, ale na ulice neprůjezdné a také naše herní zpravodajství není již ohrožováno výpadky serverů nebo možností evakuace. Zkrátka, vše je v pořádku a uspokojivá nálož materiálů vás zahltí na dlouhou dobu, proto si řekněme, co by nemělo uniknout ničí pozornosti. Profil firmy Westwood a exkluzivní rozhovor s návrhářem Treasure Planet, Martinem Cirulisem mají šanci zhlédnout jen platící čtenáři, stejně jako preview velmi nápaditě vyhlížející strategii Perimeter. Profi uživatelé navíc získali přístup k rychlejšímu stahování souborù (100 Mbps). Ti ostatní jistě nepohrdnou popisem české 3D akce Vietcong nebo prvních dojmù z čínské RPG adventury Prince of Qin. A klasickými kousky uzavřeme odstavec: konzolové RPG Zelda a adventury Broken Sword jsou vzpomínkou na časy, kdy se herní mašina teprve rozjížděla. A šeptá se, že ani dnes ještě nejede na plné obrátky...

Materiál přístupný uživatelům BonusWeb Profi (bližší informace)
Westwood Studios - legendy žánru RTS - Dělat profily herních firem a zapomenout přitom na Westwood Studios by se rovnalo pořádnému společenskému faux pas. Naštěstí vám dnes přinášíme obsáhlý článek, kde se dozvíte vše o zakladateli RTS Dune 2, sérii Command & Conquer, adventurách Legend of Kyrandia a spoustu dalšího...
Solárním větrem plachty napnuté - Návrhář Martin Cirulis ze studia Barking Dog vysvětluje, jak se pracuje na hře, která je svého druhu originální, na taktické simulaci plachetnice v meziplanetárním prostoru - Treasure Planet. Cirulis nezasahuje jen do navrhování her, ale také komentuje zákulisní situaci a píše kvalitní recenze - zkrátka, má co říct.
Perimeter - pozemní války budoucnosti - Být v dnešní době fanouškem a náruživým hráčem realtime strategií není nic lehkého. Obvykle se totiž musíte doslova prohrát nespočitatelnou řadou ubohých kopií původní Dune 2 bez jakýchkoliv inovací, či originálních prvků. Někdy se ovšem stane zázrak a na herní scéně se objeví klenot, jehož hraní přináší radost do srdce každého milovníka RTS.

Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Fenimore Fillmore - videopreview


  Pondělí
  Strike Fighters: Project 1 - Fanoušci leteckých simulátorů jsou pravděpodobně nejvděčnějšími hráči. Jsou rádi za každý nový titul, který jim umožní převzít kontrolu nad jejich vysněnými stroji. Nyní se mohou radovat všichni, kdo se zhlédli ve středověku stíhacího letectva. Šedesátá léta, to nebyli jen hipíci, ale i F-4E Phantom nebo Mig 17 Fresco.
  Vietcong - česká 3D akce z Vietnamu - Džungle, dusno a téměř neviditelní nepřátelé. Nad hlavami prolétávají vrtulníky a v husté džungli se obezřetně posouvá vpřed skupina vojáků. Čekají na ně stísněné tunely vykopané několik metrů pod zemí, nebezpečná otevřená rýžová pole a džungle a zase džungle. Obstojíte jako velitel speciální jednotky? Dokážete vést své muže ohněm?
  Boxing Fever - horečka boxerské noci - Do videoherního ringu nyní vtancoval nový rohovník, který se tváří poměrně ambiciózně. Je však otázkou, zdali se svým staronovým stylem dokáže mezi silnou konkurencí prorazit a pokud nikoliv, tak zda se zmůže na slušný výsledek alespoň ve váze handheldů. Nebo půjde o dalšího borce, který je odsouzen do věčného K.O. zapomnění?
  Týden ve hrách - DOOM III a povodně - Jak vypadá datadisk ke strategii Stronghold *** Vydání Sudden Strike II se blíží, jak se hraje? *** Bandits - zajímavá automobilová akce *** Levná a výkonná grafická karta od firmy Trident *** Další hra z řady Grand Theft Auto *** Project Joe - ujetá adventura *** AntZ Extreme Racing - povedené mravenčí závody *** A také spousta downloadů.

  Novinky z herní scény:

 • Oživlý komiks – Batman Dark Tomorrow
 • Boj o přežití v Devastation nás čeká v listopadu
 • Konami plánuje speciální PS2 edici
 • Dočkáme se přece jenom Outcast II? - Možná!
 • Shenmue II pro Xbox s bonusem
 • Nová verze stránek America's Army spuštěna
 • Grandia Extreme - manga RPG má novou homepage
 • Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Warcraft III - patche

 • Úterý
  Sudden Strike II - Japonsko vrací úder - Po prvním náhlém úderu se většinou boxer skácí k zemi a je odpočítáván. Pokud ještě dokáže vstát, druhý náhlý úder ho dorazí. Ti hráči, kteří ještě dokázali rozdýchat šok z téměř dokonalé strategie Sudden Strike a už začínali normálně dýchat, dostávají tímto druhý, věřte že konečný úder. Sudden Strike II je tady a je skvělý!
  Sheep - byl jednou jeden pes a stádo ovcí - Mega X action. Ne. Hyper blast destroyer. Hmm, další. Sheep. Kra... moment, o co jde? Stručně řečeno, jde o psa, který nahání ovce do transportního auta. Vše v lehce vtipném podání a zatraceně příjemném zpracování. To by vás mohlo zajímat, tedy alespoň v případě, že vlastníte handheld GameBoy Advance...
  EverQuest II: The Age of Destiny - Původní EverQuest je již dnes možno považovat za klasiku mezi MMORPG. Ostatně počet 420.000 platících hráčů mluví sám za sebe. Společnost SONY tedy usoudila, že různého nastavování původní herní plochy již bylo dost, a navíc je třeba přilákat další platící duše. Proto se rozběhla výroba EverQuest II na plné obrátky a my se nyní podíváme, jak to s ním vypadá v mezičase.
  HW minutky: Radeon 9700 PRO na pultech - Snad už tuto středu se firma AMD pokusí přesvědčit svět, že jí Intel se svou „inflací megahertzů“ nemůže utéct daleko – Athlony XP 2400+ a 2600+ by měly být na cestě. || Radeon 9700 PRO vyráží do ulic přesně podle časového plánu a jeho výkon nenechává nikoho na pochybách, že NVIDIA už je druhá.
  BonusWeb Download Systém - nápověda - Počínaje 20. srpnem 2002 jsme na BonusWebu zprovoznili nový download systém určený všem našim čtenářům. Ten funguje ve dvou verzích - BonusWeb Download Profi a BonusWeb Download Standard. Protože se od sebe starší a novější download systém liší, připravili jsme pro vás malou nápovědu, která vás bude instruovat o novém Download Systému (dále DS) v obou výše zmíněných verzích

  Novinky z herní scény:

 • Prodejnost konzolí v Japonsku
 • Válka v Battlefield 1942 vypukne již v září
 • Ultimátní cheaty pro Final Fantasy X
 • Nový download system = přístup ke všemu!
 • Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Hitman 2: Silent Assassin - demo
 • Aces of the High - screenshoty
 • Etherlords - patch 1.07 CZ
 • Enclave - screenshoty
 • Burnout 2: Point of Impact - trailer
 • Dead to Rights - trailer
 • Grom - trailer
 • RTCW: Special Forces mod

 • Středa
  Defender of the Crown – návrat do Anglie - To je pořád láteření, že se dnes prý už dobré a originální hry nedělají a že stejně nejlepší byly ty, které jsme hráli před deseti nebo patnácti lety. Zda je tomu opravdu tak, si nyní můžete ověřit díky Cinemaware, kteří remasterovali a znovu vydali jejich šestnáct let starou pecku, tolik oblíbenou hru našich prarodičů. :-)
  Prisoner of War - velký útěk - Druhá světová válka je v poslední době velmi vděčnou tematikou, ale pohled na ni se povětšinou omezuje na před vámi trčící zbraň a umírající Němce. POW přináší kýženou a velmi očekávanou změnu pohledu i perspektivy prostřednictvím zachraňování světa z lágru. Herzlich Willkommen Freunde!
  Prince of Qin – první dojmy - Stěžujete si, že není dost zábavných RPG? Již jste dohráli takové živoucí legendy jako Baldur‘s Gate II nebo Icewind Dale a nemůžete se dočkat novinek? Možná se vám do ruky dostane skromně vyhlížející Princ z Qinu, který ovšem dovede překvapit. Jestli v kladném, či záporném smyslu, to zatím nevíme, ale na první pohled působí přesvědčivě.
  Starshatter - první dojmy - Za touto hrou nestojí velký programátorský tým, ani milionové finance. Stojí za ní jediný člověk. Přesto jde o velice zajímavý projekt, který, ač pokulhává po technické stránce, nabízí propracovaný herní a fyzikální model. Podívejte se nyní společně s námi na Starshatter blíže, dozvíte se o něm mnoho zajímavých detailů.

  Novinky z herní scény:

 • Multiplayerový Wolfenstein skrze Xbox Live
 • Na PS2 míří ilegální podnik Midnight Club 2
 • Info o vydání a intro video z očekávané akční Mafie
 • Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Stunts: Final Stage - screenshoty
 • Crazy Taxi - demo
 • No One Lives Forever 2 - screenshoty
 • IGI 2: Covert Strike - trailer
 • Civilization III: Play the World - trailer
 • Soldiers of Anarchy - trailer
 • Nové screenshoty z Asheron's Call
 • Mafia: The City of Lost Heaven - intro

 • Čtvrtek
  Skateboard Park Tycoon WorldTour 2003 - Pokud se ve vás mísí sklony obchodníka a nespoutaného skejťáka zároveň, pak je Skateboard Park Tycoon WorldTour 2003 pro vás tím pravým. Spojení akce se strategií v atraktivní formě a v plném 3D provedení, navíc za nízkou cenu - toť novinka distributorské divize Activision Value.
  Ratchet & Clank - druhé dojmy - Možná, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale na našich stránkách se tímto podruhé - a nikoliv naposled, vracíme k očekávané PS2 perle, v níž vystupuje šikovný mechanik a inteligentní robůtek v hlavní úloze. A proč takovéhle protěžování? Protože se jedná o velice slibný projekt s vytříbenou hratelností, který rozhodně zaujme!
  Athlon XP 2600+: AMD se vrací do arény - Ještě před pár týdny to vypadalo tak, že AMD bude v souboji o nejrychlejší procesor za Intelem poměrně výrazně zaostávat, a to ne zrovna krátkou dobu. Jenže když se chce, přitlačí se na pilu – na světě je nová revize jádra Thoroughbred a s ní nové Athlony XP, které sahají k nejvyšším metám.
  Steel of Haste - ve stylu Šíleného Maxe - Země byla zničena jadernou katastrofou. Když radiace mírně opadla, lidé se stáhli do měst. Začala doba temna. O nadvládou nad světem bojují tři motorizované klany. Komu se podaří se svými ozbrojenými auty zničit nepřítele? Budete to vy? Ve hře kombinující napínavý příběh a neméně zajímavé závodění, to bude stát za pokus.

  Novinky z herní scény:

 • Beach Life je gold a do obchodů se dostane v září
 • Sexy obrázky z Dead or Alive Xtreme Volleyball
 • Videoherní pel mel
 • Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Ghost Recon: Island Thunder - trailer
 • Ghost Recon: Island Thunder - screens
 • Dragon's Lair 3D - trailer
 • Malice - trailer
 • Steel of Haste - trailer
 • Sudden Strike II - demo

 • Pátek
  Operation Blockade - rozstřílejte je! - Budgetové hry jsou slušná metoda, jak si zahrát tu lepší, tu horší věcičku a čas od času se mezi nimi objeví i skutečná perla. Operation Blockade je budget, který pořádně procvičí kadenci vašeho kanónu, resp. klikání. Co myslíte, bude to stačit k tomu, aby se přidal do skupiny budgetů, které opravdu stojí za pozornost?
  Cesta časem Johna Romera - Nedávno jsme zavzpomínali na hurónské začátky firmy iD Soft a dvou akčních guru: Johna Carmacka a Johna Romera. Zatímco Carmack pokračuje v objevování 3D her dalším dílem Dooma, Romero provedl nečekaný skok: pryč ze tří dimenzí, pryč od PC a hurá do dob, kdy Commander Keen vládl světu. A zdá se, že to světu opět prospívá!
  The Legend of Zelda: Oracle of Seasons - Poslední vydání Legend of Zelda jsme zaznamenali na handheldu GBC. Na rovinu tady můžeme připomenout, že firmy Capcom a Nintendo pro hráče připravily ne jednu, ale hned dvě tematicky podobné hry. První z nich jsme na BW recenzovali. Takže nyní se naskýtá možnost zhodnotit druhou stranu vzácné mince.

  Novinky z herní scény:

 • Nintendo pokořilo starý Guinnessův rekord...
 • Rayman 3: Hoodlum Havoc
 • První trailer k taktické akci Ghost Recon: Island Thunder
 • Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Frontline Attack: War over Europe - demo
 • Vietcong - screenshoty
 • Bandits: Phoenix Rising - screenshoty
 • Firestarter - screenshoty
 • Battlefield 1942 - intro video
 • K-Hawk: Survival Instinct - trailer
 • Shenmue: The Movie - trailer
 • Dark Age of Camelot: Shrouded Isles - screeny
 • Knight Rider - screenshoty

 • Víkend
  Týden na PH: Little Counter Strike - Ptáte se, jaké hry přinesl uplynulý týden server Plné hry pro své věrné čtenáře? Tak tedy, nejvíce zaujal freewarový Counter Strike (alá Moorhuhn), graficky dokonalý Orbital Sniper a stejně povedený Chromium. Vězte však, že i další hry si získaly stovky nových hráčů a pakliže zaujaly ostatní, věříme, že ani vy nezůstanete stranou.
  True Crime: Streets of LA - Podle někoho je nejlepší zločineckou hrou Grand Theft Auto. Další s očekáváním v očích vzhlíží k české Mafii. Jiný se spokojí s The Getaway. Všem těmto titulům však vezme vítr z plachet True Crime: Streets of LA. Zběsilé honičky, přestřelky, rvačky beze zbraní - to vše tu je v množství větším než malém. Připravte se, začínáme.
  Neverwinter Nights - návod #3 - Nedokáže si váš udatný bojovník či bojovnice poradit se záludnostmi světa Neverwinter Nights? Nezoufejte, záchrana se blíží. Nemusíte vyvolávat mocné elementály, stačí jednou kliknout. V tu chvíli se ocitnete se ve světě, kde je vše jasné - ve třetím díle našeho návodu na toto skvělé RPG. Račte vstoupit.
  Broken Sword 1, 2 - dobrodružné legendy - Má vůbec smysl tuhle herní sérii nějak představovat? Nemá, viďte! Kdo ji nehrál, alespoň o ní slyšel, a to určitě jen samou chválu. My na BonusWebu jsme se i přesto rozhodli na tuto živoucí legendu mezi adventurami zavzpomínat a připomenout si ty slastné okamžiky, kdy jsme tyto skvosty hráli před lety vůbec poprvé.
  Hercules - dotkněme se Olympu - V prázdninových dnech přijde občas leckterému mladému pařanovi vhod lehce stravitelná gamesa, u které se dobře pobaví a poskytne tak třebas i rodičům nějakou tu chvilku soukromí. Právě jednou z takových se stala před pěti roky tato adaptace na motivy řeckých bájí, kterou vám tímto chceme připomenout.
  Daikatana - návod #2 - A jsem tu opět s návodem na velice rozporuplnou 3D akci Daikatana, jež kvůli neskutečnému hype zklamala miliony hráčů. Ovšem rozhodně se nejedná o úplně špatný titul. Pokud jste jí i přes nepříliš pochvalné recenze přišli na chuť, máme pro vás podrobné rady, jak se probojovat skrz starověké Řecko.

  Novinky z herní scény:

 • AOM.BW mají alfu, Morrowind.BW nové pluginy
 • Proč jsou online hry tak drahé
 • Zlepšete si svého domácího Quake
 • PSOne se prodává lépe jak Xbox?
 • Eschaton - online bitvy ve vesmíru
 • Sony vrací úder: Playstation 2 online
 • Začalo beta-testování Civilization III : Play the World
 • Grafická online hra se značkou CZ
 • Střelba ve školách není vinou počítačových her
 • Z-Opolis, městečko budoucnosti, otevírá brány
 • Microsoft představuje nový video-chip
 • Střelba ve školách není vinou počítačových her
 • Soubory ke stažení a screenshoty:

 • Terror Hunter - screenshoty
 • The Entente - screenshoty
 • Battle Mages - Screenshoty
 • Dragon Empires - screenshoty
 • Eschaton - screenshoty
 • Mafia - IGN in-game video
 • Voodoo Islands - trailer
 • Turok Evolution - trailer
 • Mafia - wallpapery
 • America's Army - demo + patch v1.21
 • Age of Sail II: Privateer's Bounty - screenshoty
 • Age of Mythology - 3x video
 • Rainbow Six: Raven Shield - trailer
 • Freekstyle - trailer
 • Privateer's Bounty: Age of Sail II - demo
 • No One Lives Forever 2 - hratelné demo
 • Autor:
   

  Nejčtenější

  Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

  Steam

  Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

  Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

  Kona

  Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

  RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

  PlayStation Classic

  Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

  Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

  Red Dead Redemption 2

  Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

  RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

  Feudal Alloy

  Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

  Další z rubriky

  Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

  Doom Eternal

  Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

  Nejočekávanější akční hry roku 2019

  Rage 2

  Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

  Fortnite vládne i na Switchi, hraje ho víc lidí než Maria nebo Zeldu

  Super Mario

  Nejhranějším titulem na konzoli Nintendo Switch byla v roce 2018 populární střílečka Fortnite. Dokázala porazit i hity...

  Najdete na iDNES.cz