Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. března 2023 Arnošt

Týden ve hrách: Cinemax a adventury

  12:00aktualizováno  12:40
Technomage není taková pecka, jak se čekalo * Vyšel český opravný patch na Operation Flashpoint * Život zloděje není žádné peříčko * Apokalypsa se blíží, tentokrát v podobě cyberpunkového thrilleru * Nejočekávanější adventury tohoto roku * Na návštěvě u Cinemaxu * Konečně podrobnosti k Deus Ex 2

text Neděle si střídá službu s pondělím a k vám si opět hledá cestu náš pravidelný týdenní přehled událostí ze světa her. I tentokrát se ukázalo, že veškeré obavy z okurkové sezóny byly zbytečné, protože se toho událo upravdu více než dost. Protože je ale váš čas jistě drahý, nijak se nezdržujme a přejděme rovnou k věci.

Trhák týdne: Cinemax a ION Storm
Celý uplynulý týden se odvíjel ve znamení dvou vývojářských společností - ION Stormu a českého Cinemaxu. První jmenovaný totiž konečně zveřejnil obrázky ze svých dvou připravovaných titulů, na něž čekají netrpěliví hráči po celém světě - Deus Ex 2 a Thief III. Druhý jmenovaný, tedy Cinemax, nás zase pozval do svých kanceláří, kde vzniká hned několik zajímavých titulů, o nichž jsme vás po celý týden průběžně informovali. Ve středu jsme vám pak přinesli medailon, jenž je věnován právě Cinemaxu. Jak se zdá, čeští vývojáři si konečně našli svou cestu, jak prorazit na světové trhy...

Nové hry doma i ve světě
Rozkolísaná situace posledních týdnů, kdy se jednou objevilo v obchodech nebývalé množství novinek a pak bylo dlouhou dobu ticho po pěšině, se konečně uklidnila. Světlo světa tedy v minulých sedmi dnech spatřily čtyři tituly, což je poměrně standardní počet. V úterý to byla budovatelská strategie The Nations, která ze všeho nejvíce připomíná slavné Settlers, ale přichází i s několika originálními nápady. Dále jsme tu měli dvě další strategie - Empire of the Ants v produkci od Strategy First a hru MechCommander 2, za níž stojí pochopitelně gigant Microsoft. Jako poslední bychom tu pak měli letecký simulátor Private Pilot Training, který si však pravděpodobně příliš mnoho příznivců nenajde.

text Ani u nás nebyla novinková nadílka příliš bohatá, ale přesto se pár zajímavostí objevilo. Za zmínku rozhodně stojí dvojice datadisků k veleúspěšným hrám, konkrétně mírně rozporuplný Half-Life: Blue Shift a velice slibný Sudden Strike Forever. V edici Game4U jste si také mohli zakoupit českou adventuru Posel Bohů. Objevil se i jeden velice zajímavý titul pro platformu PlayStation 2 - Gran Turismo 3. Tato hra je označována za nejlepší závodní titul všech dob, takže jsme zvědaví, s jakým skóre projde naším redakčně-recenzentským sítem.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Na internetovém obchodě GameStore.cz bylo minulý týden poměrně živo. Stejně jako v kamenných obchodech, i zde se objevil datadisk Sudden Strike Forever, který si můžete zakoupit za 949,- Kč (detaily). Protože ale tento datadisk není stand-alone a ne každý zájemce o něj má i původní titul, je pro vás připraven speciální balíček Sudden Strike SUPER PACK, který obsahuje jak samotný Sudden Strike, tak i onen datadisk. K dostání je za 1 799,- Kč (detaily). Opět se také objevila možnost zakoupit si legendární MMORPG Ultima Online: Renassaince, a to za cenu 809,- Kč (detaily). A na závěr pro vás máme informaci, na kterou podle ohlasů, jež k nám pravidelně docházejí, čeká již mnoho z vás. Do prodeje se konečně dostaly vibrační sluchátka MT357, jež se svou kvalitou vyrovnají i mnohým reprosoustavám, přitom však za nesrovnatelně nižší cenu. Stojí totiž pouhých 749,- Kč (detaily).

Pondělí - den ve znamení fantasy RPG
První den minulého týdne jsme potěšili především skalní příznivce žánru fantasy RPG. Přinesli jsme vám totiž nejen recenzi na hru Technomage, ale i souhrnný článek o titulu nazvaném Gorasul: The Legacy of the Dragon. Bohužel, Technomage nás poněkud zklamal. Na první pohled se sice zdálo, že se bude jednat o špičkový titul, ale skutečnost ukázala, že na trhu je v současné době velké množství mnohem zajímavějších a povedenějších her stejného ražení. To Gorasul by na tom měl být o poznání lépe. Jak se zdá, mělo by se jednat o klasické akční RPG, které bude mít herní systém okořeněný několika originálními prvky, poutavý příběh a kvalitní grafické zpracování - tedy vše, co od hry tohoto typu očekáváme. text Nezapomněli jsme ani na konzolisty, kterým jsme přinesli článek o připravované hře Shadowman: 2econd Coming. Jedná se o akční hru s third-person pohledem a měla by se na podzim tohoto roku objevit na platformě PS2.

Pondělí bylo bohaté i po ostatních stránkách. Přinesli jsme vám např. obrázky z výše uvedeného RPG Gorasul, ze hry Prisoner of War, která vás zavede do zajateckého tábora 2. světové války, první PCčkové inkarnace Spider-Mana a českého akčního (a prý i mírně kontroverzního) RPG Inquisitor. Kromě toho jsme vám s radostí oznámili, že pracovníci Lionhead Studios oficiálně potvrdili probíhající práce na datadisku ke hře Black & White, jenž ponese název Creature Isles. A ani majitelé konzolí nepřišli zkrátka, protože ty jsme pro změnu informovali o hře Timesplitters 2 a o tom, jaké hry se nejvíce prodávají v Japonsku, kde je jeden z nejsilnějších konzolových trhů na světě.

Úterý - démoni na PS2, patch na Flashpoint
Důkazem, že i na poli budgetových titulů se může urodit zajímavý a kvalitní titul, je hra Top Shot 2 simulující všechny možné druhy střelnic. Ačkoliv není postavena na nejnovějším enginu, má kvalitní grafické zpracování a množství zábavných módů, na nichž si můžete ozkoušet svůj postřeh a rychlou mušku. Pirátské závody futuristických vznášedel si zase budete moci ozkoušet ve hře Beam Breakers, která pochází z dílen společnosti Fishtank Interactive. Zde bude vaším největším nepřítelem nejen ubíhající čas, ale také policejní hlídky, kterým je závodění v přeplněných ulicích pochopitelně velkým trnem v oku. Dnes jsme vám také přinesli recenzi na akční hru Oni, tentokrát ve verzi pro platformu PS2. Stejně jako pécéčková varianta, i tato zkrachovala na nepříliš podařené grafice a nudnému designu úrovní. Je to škoda, protože samotný herní systém je originální a animace postav v kombinaci se širokou škálou úderových komb jí mohly zajistit přední místo na příčkách světových žebříčků.

Dnes se konečně dočkali majitelé české válečné hry Operation Flashpoint, protože její tvůrci vydali slibovaný opravný patch, bez něhož byl tento titul na mnohých počítačích prakticky nehratelný. A když už mluvíme o hrách z české produkce, musíme se také zmínit o obrázcích z akční honičky Necromania: Trap of Darkness. Dále jsme zde měli přírůstky ve screenshotových galeriích ke hrám Moto Racer 3, From Dusk Till Dawn a Supercar Street Challenge. Majitelé platformy PS2 také jistě měli radost z potrvzení informace, že hra Deus Ex by text měla být již brzy k dispozici i pro ně. Že ale není všechno tak úplně růžové, potvrzuje fakt, že majitelé grafických karet s čipy 3dfx se museli spojit a sepsat petici, aby dostali možnost získat nové ovladače.

Středa - život zloděje a český Ron Loo
Že život zloděje není žádné peříčko, to se vám pokouší dokázat hra The Sting! od společnosti neo Software. Vaším úkolem zde bude stát se největším zlodějem ve městě, ale jak záhy zjistíte, není to nic jednoduchého. Každá akce musí být do detailů naplánována a sebemenší chybička vám může jinak pečlivě připravenou loupež zhatit. Že vás tyto hry příliš nelákají? Pak vám možná kápl do noty další díl seriálu o stolních RPG (čili hrách na hrdiny), který byl tentokrát celý věnován českému Dračímu doupěti. Dozvěděli jste se z něj všechny jeho klady a zápory a seznámil vás s jeho základním herním systémem, jenž se od mnohých ostatních výrazně liší - nebo jste si jen připomněli krásné chvíle, které jste u této hry strávili. Skalním příznivcům realtimových strategií zase jistě rozehnalo chmury ve tváři preview na hru Conquest: Frontier Wars. Jen málokterý titul z tohoto žánru oplývá takovou komplexností a zároveň vysokou hratelností. Netřeba zdůrazňovat, že právě tyto dva prvky jsou považovány u RTS za stěžejní.

Měli jste pocit, že jsme vám v poslední době přinášeli málo trailerů? Dnes jsme se rozhodli to napravit. Přinesli jsme vám tedy vynikající záběry z připravované akční hry Aliens versus Predator 2 a české hororové adventury Ron Loo. K té jsme vám ostatně přinesli i sadu screenshotů, stejně jako k futuristickému okultnímu thrilleru Psychotoxic a týmové multiplayerové akci Ghost Reckon. Také jsme všem nevěřícím Tomášům přinesli dva důkazy k tvrzení, že i na platformu GBA se připravují velice zajímavé tituly. První nese název Crash Bandicoot a jedná se o klasickou arkádu, druhý jeho tvůrci pojmenovali Dark Arena a jedná se o klasickou doomovku.

Čtvrtek - cyberpunková Apokalypsa a downloady
I recenzenti počítačových her mají své noční můry, i když mají trošku jinou podobu, než je obvyklé. Jedna z nich má název Cycling Manager a jedná se o poněkud nejapný pokus představit vám cyklistické závody z trošku jiného úhlu pohledu. text To další hry, o nichž jsme ve čtvrtek psali, na tom jsou mnohem lépe. Například takový Max Payne má obrovské štěstí, že vychází již nyní, protože kdyby vyšel až po hře Dead to Rights, nikdy by po něm asi ani nevzdechl. Velice zajímavě zatím vypadá i projekt Psychotoxic, který by nám měl formou klasické FPS představit cyberpunkovou vizi Apokalypsy. Tři Jezdci již dorazili na svět a čeká se jen na posledního. Až přijede i ten, bude to znamenat zánik světa. Podaří se vám tomu zabránit, nebo budete jen nečinně přihlížet?

Stejně jako včera, i dnes jsme vám přinesli dvojici velice zajímavých trailerů. Ten první byl ze hry Dungeon Siege - RPG v produkci Microsoftu - a zachycuje boj mladé dívky s odpornými nájezdníky. Druhý pak pochází z akční hry Medal of Honor: Allies Assault a spatříte na něm poměrně dlouhou scénu z vylodění na pláži Omaha. Je ale jasné, že jsme nechtěli zveřejňovat videa na úkor ostatních downloadů, a tak jsme vám opět přichystali obvyklou dávku v podobě obrázků ze závodní hry Ballistics, mixu obchodního simulátoru a strategie Dark Ore, mírné potrhlého titulu The Simpsons Road Rage a Crazy Car Championship - hry, která by měla umožňovat multiplayerovou podporu i mezi různými platformami. Na závěr jsme pak pro vás měli i informaci o tom, že hra Crimson Skies by se měla objevit i na plátnech kin.

Pátek - nejlepší adventury a Cinemax
Mnoho lidí uvěřilo fámám o tom, že žánr adventur je na ústupu a že jeho zánik je otázkou jen několika málo let. Že to není tak docela pravda, dokazuje tento článek. V něm najdete deset nejočekávanějších adventur, které by se měly objevit na trhu ještě do konce tohoto roku. Vzhledem k tomu, že se jedná jen asi o polovinu všech her, které by měly v uvedeném období spatřit světlo světa, je zřejmé, že na řečích o úpadku adventur není příliš mnoho pravdy. Protože ale těmto hrám neholduje každý, zavedli jsme vás v dalším dílu seriálu o herních vývojářích do kanceláří Cinemaxu, v nichž se připravují mnohé zajímavé projekty - namátkou třeba RPG Inquisitor, adventura Woody či hororová detektivka Glimmer: Jizvy minulosti. Dnes jsme vám také přinesli recenzi na klasickou arkádu Super Mario Advance pro platformu GBA.

text Pobočka společnosti ION Stormu v Dallasu sice podle nepotvrzených informací v pátek ukončila svou činnost, ale v austinských kancelářích téhož studia se čile pracuje. Důkazem pro toto tvrzení jsou sady obrázků k jejich dvěma připravovaným titulům, na něž čekají statisíce hráčů po celém světě. Ano, jedná se o hry Deus Ex 2 a Thief III. Další přírůstky se objevily i v jiných galeriích, konkrétně u RPG Divine Divinity a u slovenské akční hry Chaser, jež by nás mohla ještě hodně překvapit. Abychom na nic nezapomněli, musíme se ještě zmínit o zprávě, že Final Fantasy X se konečně objevilo na trhu.

Víkend - zamyšlení nad weby, Deus Ex 2
Kromě vzpomínkových článků v rubrice Klasika, které se tentokrát týkaly nesmrtelných titulů Commandos: Behind Enemy Lines a Micro Machines, jsme vám pochopitelně i o víkendu přinesli pěknou řádku zajímavých článků. Zajímavou a hlavně živou diskusi vyvolalo zamyšlení nad tím, zda má v dnešní době ještě smysl snažit se prorazit na poli herních webmagů a snažit se konkurovat zavedeným kolosům, nebo jestli je lepší napnout své síly někam jinam. Mnoho hráčů také s povděkem přijalo návod na hru Train Simulator, která se dočkala nebývalého, přesto však zaslouženého úspěchu. Tečku za vším udělal souhrnný článek o hře Deus Ex 2, která se připravuje ve spolupráci s Eidosem ve studiích společnosti ION Storm. Předchozí díl zaznamenal obří úspěch a zdá se, že i tento by mohl dopadnout stejně.

Již se stává zvykem, že o víkendech vám nabízíme více downloadů, než je tomu ve všedních dnech. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, a tak jste si z našich stránek mohl stáhnout například demoverzi Worms World Party a opravdu velké množství obrázků. Nebudeme tedy vyjmenovávat všechny a řekneme si jen o těch nejzajímavějších. Mezi ty patří např. české projekty Glimmer: Jizvy minulosti a Woody, RPG Arcanum, strategie Iron Strategy a RPG The Elder Scrolls: Morrowind. Kromě toho jsme vás informovali o online podpoře PlayOnline od společnosti Square a o připravovaných titulech pro platformu PS2.

Tak, a tím jsme vyčerpali vše, co se minulý týden na poli počítačových her událo. Nebylo toho málo a již nyní víme, že i následujících sedm dní bude rušných. Nebudeme ale raději nic prozrazovat, ale věřte nám - pokud máte rádi kvalitní hry, určitě vám uděláme radost.

Autor:
  • Nejčtenější

Hogwarts Legacy už nikdo nehraje, posmívají se aktivisté. Není ovšem za co

Ani měsíc po vydání Hogwarts Legacy se v harrypotterovské herní komunitě neuklidnily hlasy zesměšňující a bojkotující...

Sen pokračuje, okrajová hra dvou bratrů se stále prodává po statisících

Dwarf Fortress je na první pohled ošklivá a extrémně obtížná hra, přesto se prodává jako teplé rohlíky. Po šestnácti...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pozůstalí oběti swattingu hráčů Call of Duty dostanou milionové odškodnění

Pět let starý incident, během něhož byl policejní zásahovou jednotkou zastřelen neozbrojený otec dvou dětí, byl u...

Americká policie zatkla muže, který nabádal k vraždě šerifa. V Minecraftu

Policie v americkém New Jersey zatkla osmatřicetiletého muže kvůli online výhrůžkám na adresu floridského šerifa, který...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Milujete sci-fi a fantasy? Tyto chystané filmy a seriály byste neměli minout

Premium Byly doby, kdy se člověk bál přiznat, že má rád sci-fi nebo fantasy, protože se vám pak „běžná populace“ vyhýbala,...

Starý dům už neprodáte. Unijní směrnice ale může být protiústavní, tvrdí právníci

Premium Zateplování, výměna kotle i oken, solární panely na střechu… Nechcete starý dům opravovat „po evropsku“? Rychle se jej...

Přežila Terezín i Osvětim. Bůh není, takové utrpení by nedopustil, říká

Premium Měla si užívat bezstarostné mládí, namísto toho si musela na kabát přišpendlit židovskou hvězdu. V 15 letech ji...

Hokej se změnil v jatka. Píše o nich i Wikipedie, extraliga se styděla

Premium Jen co se ve zlínském kamrlíku pro rozhodčí potkal Roman Polák s kolegy, hned měli jasno: „Pánové, dnes to může být...

Horory jsou díky virtuální realitě mnohem děsivější, škoda, že je jich málo

Virtuální realita je tu s námi již nějaký pátek, revoluci do herního průmyslu však zatím nepřinesla. Spíše než na vážné...

U stařičkého Half-Lifu se zapotí i moderní PC. Stačí jedna modifikace

Ačkoliv to bude od vydání prvního Half-Lifu letos 25 let, stále se najdou způsoby, jak původní hru modernizovat....

Fortnite musí vracet velké peníze. Podněcoval děti ke zbytečnému utrácení

Společnost Epic Games musí vrátit utržené miliony dolarů hráčům populárního Fortnitu, které k nákupům ve hře donutila...

Normalizace obezity, nebo tělesná pozitivita? Druid v Diablu 4 budí vášně

Otevřené beta připravované akční hry na hrdiny Diablo 4 je za námi. Zájemci mohli oproti té předchozí vyzkoušet všech...

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...