Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Týden ve hrách: Chameleon vs. skejťáci

  12:00
Amazonky se sexy dekoltem útočí * Illusion Softworks chce vypustit zákonem chráněného Chameleona * Skejťáci a peciválové okrádají české vývojáře her * Procházka sírou páchnoucím peklem ještě nekončí * Nové hry doma i ve světě, nové akce na GameStore * Chcete mít přehled? Chcete vědět víc? Chcete být v obraze? Čtěte týden ve hrách!

The Nations

Ačkoliv byly minulý týden prázdniny a léto nám nabídlo dalších pár slunečních a horkých dní, na našich serverech to zas až tolik znát nebylo (byť v redakci občas docela ano). GameStore lehce doplňovalo svou databázi her pro konzole a GameBoy, v čemž hodlá pokračovat i tento týden (co taky jiného dělat, když nové hry nevycházejí) a my jsme zase zapřáhli několik brigádníků, což přineslo rozšíření naší databáze cheatů o více než tisíc nových her. Ostatně vyťukejte si cheaty.bonusweb.cz a uvidíte sami. Tou hlavní událostí však bylo něco jiného.

Trhák týdne: Chameleon na Slovensku
Počínaje prázdninami jsme pro vás začali každý pátek připravovat vizitky domácích herních týmů a tentokráte jsme se zajeli podívat do bratislavské pobočky Illusion Softworks, kde se připravuje 3D akční hra Chameleon. Kromě toho, že jsme viděli mladičkou teroristku Broničku, nám vývojáři ukázali několik herních lokací a řekli nám toho spoustu, o čemž se můžete přesvědčit jak v této vizitce, tak i ve videu, které v ní naleznete. V tom je navíc několik záběrů z herního prostředí.

Chameleon bude mixem Hitmana a Thiefa 3 zasazený do 90. let 20. století. V Chameleonovi se dostanete do několika reálných prostředí od Chile, přes Kubu, až třeba po Irsko, kde se budete pohybovat v detailně vymodelovaných virtuálních lokacích vytvořených podle skutečných předloh. Hra bude mít na rozdíl od mnoha titulů stejného žánru také silný a poutavý příběh, Battle of Britain ten jsme však zatím nemohli zveřejnit, stejně jako plánované datum vydání. Určitě se však hry nedočkáme dříve než Mafie či Hidden & Dangerous 2, takže letos Chameleona určitě neočekávejte.

Nové hry doma i ve světě
V České republice jsme se žádných nových přírůstků minulý týden nedočkali, snad se do budoucna situace zlepší, neboť ve světě na tom byli o něco lépe zejména díky rakouským JoWoodům. Tito se totiž postarali o dvě nové gamesky The Nations a The Sting, které budou záhy distribuovány i u nás kompletně v češtině, resp. s českým manuálem přes Dynamic Systems. Kromě toho budou mít radost jistě i všichni ataristi, neboť Hasbro uvedlo v Americe do obchodů hru Atari Anniversari Edition.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Vzhledem k tomu, že hry se k nám minulý týden prostě nevozily, doplňovali zaměstnanci GameStore databáze konzolových a GameBoyových herních titulů. Kromě toho však stihli připravit i jednu zajímavou akci, díky které si můžete pořídit špičkový letecký simulátor Battle of Britain spolu s výborným joystickem Thrustmaster Top Gun Fox 2 Pro, který byl speciálně navržen ve spolupráci s piloty US Air Force a poskytuje dokonalou autentičnost, za pouhých 1918,- Kč (detaily).

Diablo 2: Lord of Destruction

Pondělí: pekelné Diablo i Flashpoint
Po dlouhé době čekání se nám dostal do rukou datadisk Diablo 2: Lord of Destruction, o který jsme se spravedlivě podělili já a Niki. Po mých prvních dojmech se obsáhlé a informacemi nabité recenze ujal Niki, se kterým jsme propařili desítky hodin v multiplayeru a procházeli hru od začátku až do konce s novými postavičkami a výsledek si můžete přečíst zde, obrazovou dokumentaci jsme pak umístili tady. No a aby toho nebylo málo, koncem týdne jsme ještě Ďábelský nášup dokončili otevřením Gorogovy stránky o Diablu 2 a expansion packu na adrese diablo2.bonusweb.cz.

Trošičku jinak nám zatopila česká válečná taktická strategie Operace Flashpoint od Bohemia Interactive Studio. O problémech s ochranou a nefunkčností hry na některých CD mechanikách jsme vás již informovali předminulý týden, v pondělí jsme vám nabídli návod, jak se jich zbavit, a i přesto, že jsme byli několika zaměstnanci Cenegy (distributor hry v ČR) přes e-mail nevybíravě napadeni a označeni za lháře a neseriózní periodikum, náš návod fungoval, snad i proto, že všechny zveřejněné informace pocházely přímo od vývojářů z Bohemia Interactive Studio. Námi zveřejněné údaje poté ostatně potvrdila i páteční tisková zpráva, kde Cenega po více než týdnu oznámila, co způsobuje nefunkčnost originálních kopií hry Operace Flashpoint a jak bude postupovat v budoucnu při odstraňování chyb a napravování způsobených škod. Třeba nás při té příležitosti za „první pomoc hráčům“ i zažaluje, jak nám bylo v pondělním e-mailu slíbeno, kdo ví :o).

Onimusha 2

Ve druhém prázdninovém pondělí jsme ale kromě výše uvedených témat nezaháleli, byť zrovna začínala Mondyho dovolená. Martin připravil recenzi na očekávanou PlayStation 2 gamesku Onimusha: Warlords, která by se měla objevit i na PC. Kromě toho jste si u nás mohli prohlédnout obrázky z robotické akce One Must Fall: Battlegrounds, akční hororové adventury From Dusk Till Dawn, Maxe Payna, k němuž jsme přidali i video a Čočík se podíval na bootování ze tří disků najednou.

Úterý: zrychlete si svoje PC
Pokud jste o pojmu Interleaving nikdy neslyšeli, patříte zřejmě mezi běžné uživatele, stejně jako třeba já. Určitě tedy netušíte, že memory bank interleaving neboli prokládané zpracování paměťových bank může výrazně urychlit práci vaší operační paměti v PC a tím pádem zvýšit výkon celého PC. A že nejde o hodnoty zcela zanedbatelné, dokazují i výsledky měření, které při svých testech zjistil David a připravil je pro vás do tohoto článku, v němž se mimo jiné dozvíte, jak si můžete tímto způsobem zrychlit počítač i vy. No a když už jsem u toho hardwaru, tak by bylo dobré zmínit se ještě o tom, že server TechZone přinesl seznam deseti nejužitečnějších HW produktů za uplynulých několik let, na který jsme se blíže podívali tady.

Pokud jde o recenze, nezaháleli jsme ani v úterý a vojenská akční hra Army Men: Air Attack Poseidon je toho živým důkazem. Její kvality zjišťoval Lukáš Mráz a na Headhuntera se zase podíval Martin Kaller. No a pokud máte rádi GameBoye a spolu s ním i Pokémony, pak jistě oceníte náš návod na Pokémon Red/Blue/Yellow, který začal vycházet právě v úterý.

Kromě výše uvedeného nám úterý ještě nadělilo nové obrázky z RPG Neocron, do rukou se nám dostal i finální patch a hudební add-on k božské strategii Black & White, první informace a obrázky z připravované hry Spiderman 2 Enter: Electro a také jsme vyštrachali zprávičku o tom, že Blizzard vyhrál soud ohledně Diabla.

Středa: dovolená na Atlantidě i na Marsu
Kromě Mondyho a Alenky si ve středu užívala dovolenou i řada z vás. Pro inspiraci jsme vám tedy přinesli recenzi na datadisk ke hře Zeus: Master of Olympus s podtitulem Poseidon, což dohromady dává jednu z nejlepších budovatelských strategií v dějinách počítačových her. Tak, to by bylo k té dovolené na Atlantidě a teď ještě k výše zmiňovanému Marsu. Tam se zase můžete podívat s akční gameskou Red Faction, jejíž PlayStation 2 verzi zrecenzoval Martin Kaller. A protože se chystá i PC verze, recenze určitě nebude zajímat jen vyznavače černé skříňky od Sony.

Red Faction

Kromě toho jsme při příležitosti prázdnin vypustili také první díl seriálu Hry na hrdiny, v němž nám průvodce Jíra nabízí pohled pod pokličku stolní či zkrátka „nekompjůtrovou“ obdobou RPGček, která znáte ze svých počítačů, přičemž je samozřejmě jasné, že hry na hrdiny obecně nevznikly podle počítačové předlohy, ale bylo tomu právě naopak. Článek o předchůdcích dnešních RPG her si můžete přečíst tady.

Pokud jde o obrazové informace, těch jsme pro vás také připravili dostatek. Začaly to in-game screenshoty z The Nations, aby na ně navázaly nové obrázky z MMORPG Dark Age of Camelot, strategie Heroes of Might & Magic IV, tahové RPG strategie Disciplies 2: Dark Prophecy a nakonec i traileru z vesmírného simulátoru Freelancer.

Čtvrtek: válečná okřídlená smrt
Většina našich čtvrtečních článků byla zasvěcena válčení a bojům, ať již pozemním či leteckým. Začalo to Mondyho recenzí (slyšíte správně, měl sice dovolenou, ale jako workoholik byl stejně den co den v redakci a při té příležitosti si i něco zrecenzoval) na Persian Wars, realtimové strategie od Crya, kde si to spolu rozdávají v nejrůznějších soubojích Beduíni, Amazonky a Ghulové. Podruhé jsme se podívali na letecký simulátor IL2-Sturmovik, Battle Realms z čehož vyplývá, že smrt budete rozsévat ze vzduchu. Třetici všeho válečného završila novinka na Battle Realms, která kromě bojů nabízí také důmyslný resource management a hlavně mému oku nesmírně lahodící příjemnou, barevnou a veselou grafiku.

Zajímavé novinky se ve čtvrtek objevily i ve světě konzolí. Takového skalního příznivce PlayStation 2 jistě potěšily nové informace a obrázky harddisku pro PS2, příznivci Microsoftí konzole nové generace Xbox zase s radostí přijali zprávu o tom, že hry pro tuto konzoli budou podporovat ovládání hlasem. Ani příznivci Nintenda však nemuseli smutnit, přinesli jsme jim totiž dostupné novinky o klasickém RPG Golden Sun vyvíjeném pro GameBoy Advance.

Obrazový materiál byl také poměrně bohatý a my jsme vám mohli nabídnout nové obrázky do galerií k akčnímu RPG Big World: Citizen Zero, akční adventure From Dusk Till Dawn, leteckého simulátoru IL-2 Sturmovik a RPG hrám Gothic a Pool of Radiance 2.

Sexy pátek 13. s Chameleonem
Veselí chlapci od JoWoodu jsou mi sympatičtí od letošní E3 a stejně jako já mají rádi pěkné ženy, což dokazují i ve svých hrách a na svých prezentacích. Zatímco si objetí Amazonek na letošní E3 mohla vychutnat jen hrstka vyvolených, krásné ženy se sexy dekoltem si v jejich nové hře The Nations můžete vychutnat i vy. Důkazem toho budiž recenze od Čočíka, Alone in the Dark: New Nightmare který po mě převzal štafetu redakčního playboye a zároveň prožil i žhavé dotyky u stánku JoWoodu na letošní E3, takže věřte že ví, o čem v článku mluví. :o)

O Chameleonovi a reportáži z Illusion Softworks už jsem mluvil v trháku týdne, vrhnu se tedy hnedle ke konzolím, kde jsme v recenzi představili PSX verzi Alone in the Dark IV. Když si vzpomenu na chudáka Martina snažícího se přes nepohodlné ovládání rozsvítit žárovky v příslušném pořadí, je mi jej líto ještě teď. Ale abyste nemuseli litovat vy, podívali jsme se v pátek v HW minutkách na Windows XP a hry, což znamená, že se v tomto článku dočtete všechny nástrahy a záludnosti číhající na hráče v tomto novém operačním systému.

Pak už jsme se v pátek podívali pouze na nové obrázky z 2D realtimeové strategie Real War, dále očekávaného pokračování pirátsko-námořnické simulace Sea Dogs 2, logicko-akční adventure Watchmaker a vláčkové strategie Rails Across America. V hardwarové aktualitě jsme se pak podívali na to, jak si vedou NoName paměti na trhu.

Víkend: české hry a skejťáci
Zatímco já se nad drzostí zlodějů počítačových her toužících po češtině do české hry, od níž se jim podařilo sehnat jen anglickou verzi, rozčiloval již v úterý, Čočík se tomuto tématu věnoval ve své sobotní úvaze. Jeho článek o peciválech a skejťácích zcela vystihuje mé pocity a myslím, Gorasul: The Legacy of the Dragon že i pocity každého normálního člověka, jemuž není lhostejné podkopávání nohou domácích vývojářů, kteří se kvalitními tituly (na něž však musí být peníze) snaží ve světě naši malou zemi zviditelnit.

Zajímavé pak jistě byly i nové informace o připravovaných českých hrách z Cinemaxu. Adventura Glimmer: Jizvy minulosti jistě nebude pro naše pravidelné čtenáře žádnou neznámou, párkrát jsme se o ní již zmínili, ovšem akční Necromania: Trap of Darkness, už řekne něco jen málokomu, neboť včera zveřejněné informace jsou vůbec první zmínkou o hře a pětice obrázků nebyla dříve nikde jinde zveřejněna. Pokud si tedy nejste jisti, máte-li se na hru těšit nebo ne, mrkněte se tady.

I víkend byl bohatý na soubory ke stažení a obrázky, screenshoty jsme přinesli z akční Psychotoxic, závodní Supercar Street Challenge, vesmírné akce Star Trek: Armada II a klasické 1st person 3D akce Soldier of Fortune 2. Kromě toho jsme vám nabídli hratelné demo na vesmírnou realtimeovou strategii Conquest: Frontier Wars a tříminutové video z akčního RPG Gorasul.

Tak takový byl druhý prázdninový týden ve hrách nesoucí se ve znamení veder, Operace Flashpoint, Diabla a Chameleona. A v čem se ponese následujících sedm dní? To uvidíme příště.

Autor:
  • Nejčtenější

Herní vývojáři museli změnit podobu ikony. Lidem z ní bylo nevolno

Jednoduchá ikonka nově přidaného povolání do hry Final Fantasy XIV přinesla vývojářům nečekané komplikace. Přibližně...

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

V srpnu budeme rozvíjet vlastní civilizaci, vypravíme se na ostrov plný magie, uvázneme v časové smyčce či se utkáme v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Blizzardem otřásá skandál. Zaměstnankyně popsaly sexuální obtěžování

Americký úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení podal žalobu na herní vydavatelství Activision-Blizzard, které prý...

Brnem otřásla brutální vražda. Podezřelý je boxer, útočil pod vlivem drog

Premium Na dveřích garáže jsou patrné skvrny od krve, před ní stojí několik svíček. Toto místo v ulici Černovičky v brněnské...

Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  • Další z rubriky

Policie zabavila plnou halu playstationů, načerno těžily kryptoměny

Těžařská horečka a zároveň noční můra pro hráče stále nekončí. Skupina těžařů z Ukrajiny využívala k získávání...

VIDEO: Německému angažmá vděčím za hodně, říká Leckr, hráč Counter-Striku

Michal Kadlíček alias Leckr začínal v ping pongu. Proč změnil sportovní kariéru ze stolního tenisty na esportovou v...

Veksláci šponují ceny novinky od Valve. I přesto, že ji nikdo nemá

Mnohým bylo nejspíš hned po oznámení nového přenosného herního PC jasné, co po zkušenostech s konzolemi a novými...

Sedm idolů. Videoherní postavy, ze kterých se nečekaně staly sexsymboly

Premium Někdo je prvoplánově přitažlivý a někdo rozhodně nevypadá, že by o něm lidé snili v ložnici. To druhé platí i pro...

Podtrženo, sečteno, potvrzeno, říká Vondráčková o vztahu s Vojnarem

Zpěvačka Lucie Vondráčková (41) má nový vztah. Informoval o tom web Expres.cz, podle kterého je jejím novým partnerem...

Orgasmy předstírám. Muži to mají horší, říká pornoherečka Daisy Lee

Karolína Urbanová (23), známá pod uměleckým jménem Daisy Lee, patří k nejznámějším českým pornoherečkám. Dcera bývalé...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...

Jaký budou mít lidé důchod, napovídá nová aplikace

Už více než sto tisíc lidí vyzkoušelo za první měsíc fungování novou důchodovou aplikaci, kde si mohou zájemci...