Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Týden ve hrách: Apríl a skvělé hry

  12:00
Nová česká 3D akce se bude odehrávat v kostele. * Marketingové oddělení Westwoodu nás ubije kopiemi Emperor: Battle for Dune. * Bude Game Page opravdu zrušeno, nebo se jej podaří zachránit? * Jaké hry vyšly v uplynulém týdnu? * Jakým Aprílem jsme vás včera napálili? * Co se dělo ve světě her minulý týden? Čtěte týden ve hrách a uvidíte sami.
Aprílová úvodní stránka BonusWebu

Ačkoliv se minulý týden jak na BonusWebu, tak na světových herních serverech ještě hodně mluvilo o Operation Flashpoint, nebyla tahle hra české produkce podle nás tím nejdůležitějším, čím herní scéna žila. Těmi nejvýznamnějšími událostmi bylo totiž vydání špičkových a dlouho očekávaných počítačových her a potom také…

Trhák týdne: Apríl ve světě her
Vzhledem k tomu, že zřejmě největší událostí byl v minulém týdnu jeho poslední den, neděle 1. dubna, tedy Apríl, rozhodl jsem se dnešní trhák zasvětit právě jemu, neboť ani my na BonusWebu jsme nezůstali stranou a připravili jsme si pro vás pár fórků, na které spousta z vás naletěla. Než se ale dostaneme k obsahu, zmíním jen, že náš včerejší design byl opravdu jen aprílový fórek, podle zbytku redakce trošičku hrubšího zrna, takže nemějte starost, ani já, ani iDNES jsme neztratili rozum a nebudeme vás nutit dívat se na tu hrůznou úvodní stránku, kterou jsme pro velký úspěch archivovali zde.

No a pokud jde o obsahovou stránku, pak je nutno říct, že všechny zprávy v BWžurnálu, které jsme včera publikovali, byly zaručeně pravdivé a šlo tak o jedinou rubriku, která nebyla dotčena aprílem. Včerejší editorial i krátké zprávy totiž byly tendenční a smyšlené, takže být vámi, Last Spy's Dance rychle na ně zapomenu, aby vás do budoucna nemátly, tedy s výjimkou jedné, v níž jsme vás informovali o tom, že se v České republice připravuje nový paperbackový herní magazín. Tato je pravdivá a můžete si být jisti, že vás budeme včas informovat o podrobnostech.

Z článků byly smyšlené téměř všechny. U Black Night’s od Black Aliment Software to bylo naprosto jasné již po shlédnutí prvního screenshotu, podobně na tom byl Mondyho článek o tom, jak si žijou redaktoři herních magazínů (byť některým našim čtenářům jen stěží vysvětlíme, že když u nás hra dostane dobré hodnocení, není to z důvodů tučného úplatku, ale prostě a jednoduše proto, že se nám líbí). Pravdou není ani to, že PC bude umět emulovat Xbox, jak se vám snažil namluvit Čočík a herní magazíny nikomu v případě zrušení Ultima Online 2 nenaletěly, jak tvrdila Alenka. Jedinou pravdivou zprávou tudíž byla informace o Last Spy’s Dance, gamesce připravované týmem Wild Rose Space, která sice mohla vypadat aprílově sebevíce (případně podobně jako náš loňský Hideouš a Kryplouš), ale která se skutečně vyvíjí.

Ještě jeden z našich serverů vás včera vyváděl Aprílem. Modří už vědí, že šlo o Češtiny.cz, kde si vás vychutnali Čedič svým článkem o zpoplatňování češtin a Adam Rambousek zase zveřejnil „naprosto skvělou zprávu“ o tom, že čeština do Baldurs Gate 2 je již hotova.

Icewind Dale: Heart of Winter

Nové hry doma i ve světě
Pokud měli pařani v předposledním týdnu měsíce března žně, pak mě nenapadá nic, čím bych charakterizoval úrodu špičkových her v uplynulém týdnu. V České republice se totiž podle stránek Bohemia Interactive objevily na pultech obchodů hry Icewind Dale: Heart of Winter, Clive Barker’s Undying a Three Kingdoms: Fate of the Dragoon, tedy, jak dokazují naše recenze, opravdu výborné tituly.

Ovšem ten pravý nářez zažili hráči ve světě. Dočkali se totiž her, které můžeme v Čechách začít netrpělivě očekávat a šetřit penízky. Minulý týden totiž konečně vyšla božská strategie Black & White Petera Molyneauxe, dále pak multiplayerová akční řežba Tribes 2 a datadisky Ultima Online: Third Dawn a The Sims: House Party. Na releases listech bychom tu měli ještě strategii Waterloo: Napoleon a zapomenout nesmím ani na hřbitovně naladěnou 3rd person akci Evil Dead: Hail to the King.

Pondělí: Startopia a nový downloadový server
Vývojový tým Bullfrog zná jistě většina z vás díky kvalitním herním titulům a není tajemstvím, že Mucky Foot, autoři 3rd person akce Urban Chaos, jsou vlastně bývalými zaměstnanci této herní legendy. No a protože Urban Chaos je již rok starou záležitostí, je jasné, že se u Mucky Foot Startopia pracuje na nové hře, kterou není nic jiného než zajímavě vypadající vesmírná simulace Startopia. I proto jsme se jí rozhodli v pondělí pořádně podívat na zoubek a jak to dopadlo, to se můžete podívat sami, pro lepší představivost vám ještě nabízíme sadu screenshotů.

No a když už jsme u těch screenshotů, v pondělí se na našich stránkách objevily tři další sady. Ta první byla poměrně chudá, o to zajímavější. Jde totiž o vůbec první obrázky z připravovaného pokračování pirátské RPG Sea Dogs 2, na němž pracuje ruský tým Akella. Uniknout by vám neměly ani nové obrázky z klasické point-and-click adventury Mystery of the Druids a screenshoty z The Elder Scrolls: Morrowind také jistě nenechají chladnými spoustu z vás.

Pondělí pak bylo zajímavé ještě z jednoho důvodu. Po několika měsících čekání jsme se totiž konečně dočkali nového downloadového serveru s několikanásobně větší kapacitou diskového pole, než měl náš starý stroj, takže jsme vám mohli v pondělí začít přinášet lokální mirrory zajímavých souborů bez ohledu na jejich velikost tak, abyste mohli stahovat co nejpohodlněji, co nejrychleji a tím pádem i co možná nejlevněji. Důsledkem toho bylo v pondělí, případně v úterý krátce po půlnoci, zveřejnění hned tří hratelných demoverzí na The Moon Project, Kohan: Immortal Sovereigns a Desperados.

Úterý: nádherné screenshoty a česká akce Nefandus
Nefandus Ačkoliv jsme od českých Black Element Software (BES) neviděli hotovou ještě ani jednu hru, na BonusWebu jsme se o nich již zmiňovali v souvislosti s připravovanou adventurou Sedmý rytíř. Kromě této, pro český trh určené adventury, však BES vyvíjí ještě jeden titul, mnohem zajímavější a hlavně pro celý svět určenou 3D akční hru Nefandus: The Wrath of Angels, která v sobě ponese navíc ještě prvky RPG a adventure, byť jen v malé míře. Zajímavý je pak rozhodně i fakt, že ačkoliv půjde o 3D akci, bude se mimo jiné odehrávat v kostele, což mě osobně přijde morbidní a možná proto se na hru docela těším, momentálně tedy alespoň na hratelnou demoverzi či možnost shlédnout coby herní žurnalista engine či pre-alpha verzi. Zatím se však musím, stejně jako vy, spokojit s touto obsáhlou novinkou uvařenou z přísad přímo z kuchyně BES.

Nejen čeští vývojáři se však měli k světu a nám se v úterý podařilo dostat ke spoustě nových a pěkných screenshotů. Díky tomu jste si u nás mohli prohlédnout nové in-game screenshoty z 3D akce Halo, další obrázky z netrpělivě očekávaného RPS Warcraft 3 od Blizzardu, novými obrázky se nás snažili zaujmout i vývojáři RPG s prvky adventure Dragonriders: Chronicles of Pern, prvními obrázky se nás snažila navnadit i 3D realtimeová strategie GI Combat a Core Design nabídl nové screenshoty ze své připravované 3rd person akce Project Eden.

Venom

Kromě toho jsme se v úterý dočkali dalšího dílu marketingových čachrů Westwoodu okolo své připravované strategie Emperor: Battle for Dune a dostali jsme tak do rukou skvělý trailer, ve kterém šéf Westwoodu tuto hru předvádí. Dočkali jsme se tak dalšího přídavku k hudební ukázce ze hry a spoustě screenshotů.

Středa: první pohled - Venom a Ballistic
Jméno herní společnosti GSC většině z vás zřejmě nic neřekne, když však dodám slůvko Venom, zbystří jistě všichni milovníci taktických akčních her alá Delta Force, Hidden and Dangerous nebo Rainbow Six. Venom je totiž hrou vyplňujícím úzkou mezeru na trhu právě v této oblasti, přičemž půjde o titul s opravdu pečlivě propracovanou singleplayerovou kampaní, která by měla být tahounem této hry, o jejíchž kvalitách jsme se mohli přesvědčit již dříve v hratelném demu či na těchto screenshotech.

Ačkoliv hladinu adrenalinu v krvi vám bude jistě zvedat také Ballistic, půjde o hru z úplně jiného soudku, než je Venom. Ballistic je totiž závodní simulace se vším, co k ní patří, a s výše zmíněnou taktickou akcí nemá vůbec nic společného, kromě toho, že její vývojáři, švédští GRIN, Ballistic jsou stejně neznámí jako GSC. Já osobně se na Ballistic hodně těším, neboť se ocitnete v roli pilota a na nejrůznějších tratích budete ovládat vznášedla, čímž se mi vybavují vzpomínky na hodiny strávené u geniálního Wipeouta 2097.

Středa nám ještě přinesla nové screenshoty z několika očekávaných her a sice datadisku k akčnímu RPG Diablo 2: Lord of Destruction, dále pak dalšího dílu závodní série Need for Speed s názvem Motor City Online a nadšeni byli jistě i milovníci taktické strategie Commandos, neboť vývojáři z Pyro Studios uvolnili nové screenshoty z jejího druhého pokračování.

Čtvrtek - novinky o pořadu Game Page
Je jen málo pařanů, kteří neznají Game Page, pořad o počítačových hrách, který vysílá Česká televize každé pondělí v 15:50 na svém prvním programu. Nedávno nás tvůrci šokovali zprávou o tom, že vedení televize hodlá tento pořad vyškrtnout z obrazovky vzhledem k nutnému šetření, a proto jsme do křesla pro hosta pozvali dramaturga Game Page Milana Vacka, aby osvětlil, co se děje a je-li zrušení pořadu stále aktuální. Jak to tedy nakonec dopadlo, to si můžete přečíst v záznamu online rozhovoru. Kromě toho jsme vám ve čtvrtek přinesli také novinky ze zákulisí příprav dubnových pořadů Game Page a obsahu jednotlivých dílů.

Star Trek: Away Team

Ačkoliv byl jinak čtvrtek na dění na herní scéně oproti ostatním dnům minulého týdne hodně chudý, dorazily k nám první obrázky z již dva roky připravovaného titulu Hitchhiker's Guide to the Galaxy, hry na motivy stejnojmenného románu Douglase Adamse. Další hrou, která se nám ve čtvrtek poprvé představila ve své kráse, bylo pokračování Time Crisis s podtitulem Project Titan a aby toho nebylo málo, dostaly se nám do rukou další screenshoty z připravovaného RPGčka Torn, na němž pracují známí Black Isle Studios, autoři kultovních her Planescape: Torment a Icewind Dale.

Milovníci týmových strategických akcí si pak ve čtvrtek přišli jistě na své díky tomu, že společnost Activision vypustila hratelnou demoverzi na svůj nejnovější herní titul Star Trek: Away Team, které jsme krátce poté umístili ke stažení i my na náš český server. No a vzhledem k tomu, že se hra právě dostává do obchodů, doporučujeme zavčasu prostudovat podrobnější informace a galerii screenshotů.

Pátek: synové svobody z Metal Gear Solid 2
Pěkné a obsáhlé preview na Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty se na našich stránkách objevilo v pátek a pocházelo z klávesnice Martina Kallera. Hru asi není třeba představovat, zvláště když její první díl získal od BonusWebu ocenění a titul nejlepší 3rd person akční hry loňského roku. Metal Gear Solid 2 A stejně nadějně vypadá i její druhý díl, na který se nedávno objevilo hratelné demo, které si bohužel mohou vychutnat pouze majitelé PlayStationů.

V pátek nás opět potěšili vývojáři z Bohemia Interactive Studio, kteří konečně vydali slibovanou českou verzi hratelného dema ke své válečné simulaci Operation Flashpoint, a pro ty, kteří si již dříve stáhli anglickou verzi, připravili také počešťující patch. Ostatně v BIS mají zřejmě radost, neboť jejich demo si z internetu stáhnulo již více než milion lidí, nadšenci tvoří nové mise a internet zaplavují první dojmy a pozitivní preview. Optimismus posílil také otevřený dopis bratří Španělových, autorů Flashpointu, kteří informovali, že demo neukazuje zdaleka všechny přednosti jejich hry, která vyjde koncem května.

Kromě toho byl pátek netradičně bohatý na herní novinky, ačkoliv jindy v závěru pracovního týdne vycházejí spíše dema a screenshoty než seriózní informace. Screenshoty byly tentokráte zastoupeny pouze novými obrázky z Anarchy Online, nicméně kromě nich jsme se v pátek dozvěděli, že Sega chystá jedenáct her pro Xbox, že u Blizzardu začal betatesting Diablo 2: Lord of Destruction, že byly spuštěny oficiální stránky k Baldurs Gate 2: Throne of Bhaal, přinesli jsme také informaci o upálení Ultimy Online 2 a dali jsme vám vědět o dvou pěkných flashových online hrách o zajímavé ceny: F1 Racing od iDNESu a Alien Game od nás.

X-COM: Enforcer

Víkend: tradiční várka downloadů
O co byl pátek na screenshoty a soubory ke stažení chudší, o to byla sobota a neděle bohatší. Sobotním trhákem byly bezesporu první screenshoty a minutové video z připravované epizody 3D akční hry Half-Life: Blue Shift. Té pak sekundovala další videa z her Red Faction a Emperor: Battle for Dune. Galerie screenshotů pak doplnily obrázky z realtimeové strategie Stronghold a sci-fi RPG Harbinger.

Neděle byla na BonusWebu zasvěcena Aprílu s výjimkou BWžurnálu a downloadů, takže pokud jste tyto rubriky pravidelně sledovali, jistě vám neuniklo opravdu pěkné video z multiplayerové akční řežby Tribes 2 ani screenshoty z her X-com: Enforcer, Command and Conquer: Renegade či Tropico. Jako bonbónek jsme vám pak v závěru dne nabídli pozadí do Windows z vesmírné online hry Earth and Beyond.

Tak takhle vypadal poslední březnový týden ve světě počítačových her. No a o tom, co všechno se na herní scéně odehraje tento týden, si povíme příští pondělí.

Autor:

Nejčtenější

Nejbohatší člověk světa byl přistižen při podvádění ve hrách, nenese to dobře

Nejbohatší člověk světa Elon Musk chtěl během streamování předvést hráčům své umění v aktuálním herním hitu Path of Exile 2, místo toho si však uřízl pěknou ostudu. Ukázalo se totiž, že jeho...

Nadšenec vytvořil dřevěné PC, které se nemusí stydět dát ani do obýváku

Herní počítače už jsou dnes běžnou součástí domácího vybavení, jejich většinou futuristický design a mohutné LED podsvícení je však diskvalifikují od toho, aby si je esteticky uvažující jedinci...

Český youtuber přiznal závislost na hazardu. Prohrál přes milion korun

Svou závislost na otevírání loot boxů neboli beden s náhodnými předměty popisuje český youtuber Petr Brunner alias Bender. Závislost ho podle jeho slov za poslední rok a půl vyšla na víc než milion...

Vývojáři Baldur’s Gate 3 slaví úspěch modifikací. Doporučují zvětšení prsou

Studio Larian se na sociálních sítích pochlubilo, že si fanoušci jejich hitu Baldur’s Gate 3 stáhli již sto miliónů modifikací. Z tisíců všemožných neoficiálních vylepšení ovšem sami nečekaně...

Vyzkoušeli jsme unikátní zábavní centrum v srdci Prahy

Loni zrekonstruovaný objekt obchodního domu Máj přinesl pohled na zcela jiný koncept, než byli zákazníci předtím navyklí. Výraznou novinkou je zábavní projekt Levels, optimisticky rozmáchlý přes celá...

Brutální DOOM: The Dark Ages sází vše na propracovanou příběhovou kampaň

Očekávaná temná střílečka DOOM: The Dark Ages, která kombinuje sci-fi a fantasy prvky, vyjde letos 15. května a zaměří se čistě na zážitek pro jednoho hráče.

24. ledna 2025  10:49 2

Doom: The Dark Ages

vydáno 24. ledna 2025  10:36,  aktualizováno  10:37

Fortnite udělal z několika hráčů milionáře

Prodej vlastního digitálního obsahu ve Fortnite vydělal úzké skupině hráčů pohádkové jmění. Epic Games přiznaly, jaké výdělky měli tvůrci obsahu v této hře za minulý rok.

24. ledna 2025 0

Vyzkoušeli jsme si Assassin’s Creed Shadows, působí jak dvě hry v jedné

Chystaný japonský díl zavedené série Assassin’s Creed od oznámení provázejí samé problémy a po několika odkladech už mu věří jen ti největší fanoušci. Jak jsme si však mohli s dvouměsíčním předstihem...

23. ledna 2025 25

Po otcově smrti přišlo peklo. Prohrál jsem vše, říká syn Josefa Vinkláře

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (89) vydala loni knihu s názvem Můj příšerný syn a její hlavní hrdina Adam Vinklář...

Tomáš Vartecký nastupuje do léčebny. Je to větší, než jsem myslel, říká

Tomáš Vartecký (54) se svěřil s tím, že nastupuje do léčebny. Muzikant uznal, že situace je horší, než si myslel a je...

Soaking: sexuální praktika, která je příliš bizarní, aby byla reálná

Virální, bizarně kreativní, legrační. Sexuální praktika soaking uhranula internet, fascinuje. Slouží jako nástroj...

Sedmnáctiletá hvězda z Ulice si pořídila fajn byt na pražském Smíchově

Kousek od bývalého bydliště samotného Karla Gotta našel svůj domov i mladý sedmnáctiletý herec Petr Komínek. Byt s...

Nejchudší stát Spojených států je blízko k překonání HDP Německa

Hrubý domácí produkt (HDP) na obyvatele nejchudšího státu USA Mississippi je vyšší než hrubý domácí produkt pěti...