Týden na PH - příprava na Vánoce

  12:00aktualizováno  11:17
Další týden nenávratně spěje ke svému konci, pojďme si jej společně zrekapitulovat. Představíme si opět 7 zajímavých her zadarmo, mezi nimiž dominuje pěkná 3D akce s vánoční tématikou.

Find It 5 Cars – hledání rozdílů
Find It 5 CarsMáte-li v lásce automobily a současně si rádi namáháte své mozkové buňky, neměla by vaší pozornosti uniknout hra nazvaná Find It 5 Cars. Jak sám název napovídá, v této jednoduché gamesce je vaším úkolem něco hledat. Ptáte se, co přesně? Je to prosté – rozdíly. Snad každý, když byl menší, narazil někdy v nějakém dětském časopise na různé rébusy nebo hádanky a nebo právě na různá hledání několika rozdílů ve dvou na první pohled stejných obrázcích. No a Find It 5 Cars je vlastně stále o tom samém, pouze s tím rozdílem, že se vše odehrává na počítači a na všech porovnávaných obrázcích jsou pěkná závodní „žihadla“. Navíc na hru máte časový limit o velikosti 60 vteřin, takže nic není tak snadné, jak by se zpočátku mohlo zdát. Jestliže se vám nepodaří všechny rozdíly najít do stanovené doby, přijdete o jeden ze svých životů. Na odreagování je tato hra jako stvořená, tudíž pokud nemáte co hrát, Find It 5 Cars se vám bude zcela určitě líbit.

Diktátor – klasika českých textovek
DiktátorJiž hodně dlouhou dobu se na Plných Hrách neobjevila žádná hra, která by spadala do dnes trochu vývojáři opomíjeného žánru strategií. Abychom tedy trošku potěšili všechny příznivce taktického uvažování a důsledného promýšlení, přinesli jsme vám sice starší, leč stále hodně kvalitní českou hru nazvanou Diktátor. V ní se postavíte do role diktátora, který se před pár dny dostal k moci v jedné nejmenované banánové republice. A vaším úkolem nebude nic snazšího, než vyvést váš státeček z probíhající ekonomické krize, podrobit si všechny revoltující obyvatele, zabránit atentátu na vaší osobu a hlavně – co nejvíce se, samozřejmě na úkor nevinných občanů, obohatit. Cíle to nejsou snadné, to ostatně poznáte záhy při hraní této chytlavé hry. Snad jedinou podstatnější vadou na kráse je, že se jedná o textovku, takže o pěkném zpracování si můžeme nechat opravdu jen zdát.

Rychlá jízda – pozor na policajty!
Rychlá jízdaV minulém přehledu sedmi her z našeho serveru PlneHry.cz jsme vám představili hru nazvanou Jízda a v uplynulém týdnu jsme vám přinesli Rychlou jízdu, téměř identický titul. Ptáte se, jak je to možné? Je to prosté, obě hry totiž byly vytvořeny ve známém nizozemském programu Game Maker, jenž je určen těm, kteří chtějí tvořit vlastní hry, ale nemají na to odpovídající odborné dovednosti. Zatímco Jízda od FikoGames přišla s vlastní grafikou a několika dalšími novými věcmi, „autor“ Rychlé jízdy pouze přeložil z angličtiny ukázkovou hru, která je součástí Game Makeru, jinak do ní nevložil špetku své invence nebo umu. Z toho důvodu jsou všechny aspekty hry zcela totožné s onou ukázkovou hrou, proto by asi nebylo na místě o Rychlé jízdě hovořit jako o zcela novém českém titulu. Jediné, co český „autor“ udělal bylo, že ji lokalizoval do naší mateřštiny. Chcete-li si tedy zazávodit na dálnici, vyhýbat se protijedoucím vozidlům a policistům, klidně si hru zkuste, možná se vám bude líbit.

Pool 3D – kulečníková variace po česku
Pool 3DNení tomu tak dlouho, co jsme vás prostřednictví Žurnálu informovali o tom, že před krátkou dobou se formoval nový český tým s názvem Progress Studio a neuplynulo ani mnoho času a my máme tu čest vás seznámit s jejich první hrou nazvanou Pool 3D. Kulečník a všemožné jeho variace v našich restauracích, barech a klubech natolik zdomácněl, že asi není potřeba popisovat princip této na přemýšlení hodně náročné hry. Jak sami autoři na adresu Poolu 3D uvedli, jednalo se o hru určenou do soutěže, v níž byli limitováni počtem napsaných řádků, proto od ní nelze čekat velké zázraky. Ale nebyl bych až tak skeptický. I přes to, že hra mohla být v mnoha ohledech vylepšena, třeba právě po stránce grafické, si myslím, že jste-li opravdu skalní fandové kulečníku a všech jiných příbuzných her, jistě ke hře Pool 3D budete usedat rádi.

Bucaneer – postpirátská psychologická hra
BuccaneerAdventure her s pirátskou tématikou vzniklo v minulosti opravdu požehnaně. Všechno to začal první Monkey Island, jehož úspěšně parodoval Pterodon Software se svou vůbec první českou pc hrou Tajemství Oslího ostrova, kterou jsme vám již v minulosti exkluzivně přinesli. I když má Bucaneer vyloženě pirátský název, přirovnat ji k výše zmiňovaným hrám by bylo poněkud zavádějící. Bucaneer se totiž odehrává pouze v blízkosti moře a vy se vžijete do role pirátského vysloužilce, který se kvůli ztrátě milované ženy vzdal tohoto „povolání“ a začal provozovat obchod s loďmi. Příběh vám prozrazovat nebudu, protože tak již učinil kolega Tomus ve své recenzi. Co se týče hry samotné, nejedná se o nějakou lacinou frašku, neboť Bucaneer je spíše vážnějšího ražení a na různé trapné vtipy tu ani není prostor. Hrací doba sice není nejdelší, protože laťka obtížnosti není posazena nijak vysoko, avšak alespoň je tak hra snáze přístupná i začínajícím adventuristům.

Gustav – rychlý útěk z blázince
GustavJedním z nejvíce činných světových týmů, který se zabývá vydáváním freeware her, je v poslední době Natomic Studios. Není tomu tak dlouho, co jsme vám na tomto místě představili nevšední závodní arkádu SidesWipe a dnes máme tu čest vás seznámit s Gustavem. Gustav je jméno hlavního hrdiny této malé, ale zajímavé gamesky, jehož cílem ve hře je uprchnout z blázince. Pronásledován výplody své bujné fantazie se snaží dostat ven z budovy, kde strávil posledních 15 let svého života. Gustav je jednoduchá arkáda, jejíž hraní vám zabere maximálně několik krátkých minut, neboť vaše působení ve hře je omezeno časovým limitem, za který se musíte snažit nahrát co největší počet bodů tím, že budete ničit jakousi šavlí zmiňované nepřátele, kterých je tu opravdu požehnaně. Zpracování sice trošku pokulhává, ale jestliže malinko přivřete oči, dá se na to dívat.

AfroSanta – Vánoce na vlastní kůži
AfroSantaI když vánoční svátky tu budou až za několik měsíců, proč si čekání na ně nezpříjemnit pěknou 3D akcí se zajímavou tématikou? AfroSanta je hodně nevšední hra, neboť v sobě spojuje pravděpodobně nejmírumilovnější svátky roku spolu a trochu akčního běsnění. V roli Santa Clause se vydáváte do mnoha domů doručovat dárky, ale nesmíte přitom dopustit, aby vás některý z jejich příjemců zahlédl, protože pak by na vás začal útočit jeho duch a mohl by vás připravit o život. Pokud však dojde k takové situaci, není problém neodbytného nepřítele eliminovat několika dobře mířenými ranami z nějaké blíže neidentifikovatelné zbraně. To vše je doplněno pěknou 3D grafikou s atmosferickou hudbou a zvuky. Chcete-li tedy malou, ale chytlavou oddechovou 3D akci, mohu vám AfroSantu jen doporučit.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Nejočekávanější adventury roku 2019

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019....

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

Nejočekávanější akční hry roku 2019

Rage 2

Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

Najdete na iDNES.cz