Týden na PH - nový Moorhuhn

  12:00aktualizováno  21. července 8:57
Slepičky jsou zpět! Tentokrát v pirátském oděvu a s tradiční bojovou náladu. Přístav je v ohrožení a za pomoci děla (brokovnice má tentokrát dovolenou) se musíte ubránit útokům nepřátelských loděk.

Hra týdneMoorhun Piraten - slepičky s páskou přes okoMoorhun Piraten - slepičky s páskou přes oko
Hodnocení: 5/10

Po adventurách a hopsačkách zde máme další novinkovou záležitost. Jde o arkádu s jednoduchým principem, který najdeme ve spoustě dalších her. Těžko hledat nějaký příběh, vlastně když se nad tím zamyslím, tak mi krátké demo ukazuje nelogickou dějovou linku. Na břehu stojící pirát se s kanónem brání před dotírajícími loďkami, které řídí ... další piráti. No možná se kapitán zbláznil a jeho posádka se potřebuje dostat zpátky do přístavu a zabránit tím co největším škodám. Princip je jednoduchý: stačí namířit kanón, odhadnout rychlost loďky, natáhnout potřebnou sílu a vystřelit. Podle toho, v jaké vzdálenosti loďku zasáhnete, získáváte určité množství bodů. Série přesných zásahů vás odmění extra body za kombo. Vrací se nám tedy starý známý princip ze starých Morhuhnů - během daného limitu 90 vteřin se pekelně soustředit a nasyslit co nejvíce bodů. Některé obrázky z plné verze napovídají, že některá kola jsou dělána přímo ve stylu moorhuhnovských stříleček, autoři nám však do nich nedovolí nahlédnout, takže se musíme spokojit s jediným levelem a prostředím.


Open Fire - skvělá grafika předevšímOpen Fire - skvělá grafika především
Hodnocení: 7/10

Open Fire si bere na paškál klasickou přestřelku, kde se nebudete starat o nic jiného, než jenom o narůstající skóre a vraky tanků a aut zaplňující bitevní pole. Navíc tato hra získala ocenění hráčů v OTEE Unity Widget Challenge. Hrát budete za vojáka s raketometem. Voják stojí na dřevěném posedu, ale střílet na jeleny v lese rozhodně nebudete. Krátce po startu začnou přes bitevní pole projíždět tanky a vojenské automobily. Váš úkol je prostý. Za daný časový limit jich co nejvíce zničit a dosáhnout tak co nejvyššího skóre. Jelikož se Open Fire prezentuje jako zběsilá akční řež, nemusíte se starat o dobíjení nebo o zbývající počet nábojů. Máte jich neomezeně a jedinou drobnou překážkou je colddown vašeho raketometu. Tanky a auta přijíždějí jak z horní tak i z dolní části obrazovky, různě se o sebe zasekávají a manévrují. Stačí sestřelit nějaký tank a jiné auta a tanky přes tento vrak nebudou moct projet a stanou se pro vás snadným cílem. 

Super Human Cannonball - dobrovolná sebevraždaSuper Human Cannonball - dobrovolná sebevražda
Hodnocení: 7/10
Vystřelování lidí z kanónu patří k těm atypičtějším sportovním disciplínám. Ještě, že je na počítači tlačítko restart, když se vystřelený mužík rozprskne o zeď mrakodrapu. Zkoušet svojí přesnost tedy můžete neomezeně dlouho. Za úkol budete mít vystřelit mužíka z kanónu tak přesně, aby dopadl na bezpečné místo určení. Cílem je matrace, voda nebo velká zachytávací síť. Jednak musíte nastavit sílu kanónu, a pak také úhel vystřelení. Jestliže se v jednom zmýlíte, mužík se rozprskne o mrakodrap, helikoptéru nebo jinou překážku. První levely jsou poměrně jednoduché, postupně se však setkáte s obtížnějšími kousky. Před tím, než přistanete na matraci budete muset proletět cirkusovým kolem, balónky nebo bednami. Občas také využijete odrazů matrací na mrakodrapech. Poslední levely jsou hodně nakombinovány všemi těmito indiciemi.

Chromatron - ve světě zrcadel a laserůChromatron - ve světě zrcadel a laserů    
Hodnocení: 5/10

Když jsem Chromatron poprvé spustil, byl jsem doslova zděšen. Vzhled hry mi připomínal mé programátorské prvotiny, kdy veškerou grafiku tvořily malé ikonky doplněné o spoustu textu. Možná jsem dal tomuto dílku ještě šanci právě díky skutečnosti, že mé první hry vypadaly podobně, možná za to mohlo něco jiného, to už nevím. Každopádně jsem se pustil do hraní a nyní toho vůbec nelituji. Odhlédneme-li totiž od grafického zpracování, jedná se o výtečnou a velmi chytlavou hru! Málokdy se mi stane, že hru hraji a úplně zapomenu, že je mým úkolem ji zrecenzovat a ne dohrát až do konce. Až zákys v desátém levelu mi připomněl na co se mám soustředit a tak jsem začal uvažovat, co jsem za tu hodinku hraní u této hry vlastně prožil. Prvotní zklamání bylo velice brzy vystřídáno nadšením z dokončení prvního levelu.

Space Roller - hlavička v nebezpečíSpace Roller - hlavička v nebezpečí   
Hodnocení: 5/10

V dnešní hře neočekávejte žádné novinky. Jedná se o klasickou 2D skákačku, kterých vychází opravdu mraky. Pakliže však máte v oblibě skákačky, je dost možné, že se vám bude Space Roller i tak líbit. Hlavním hrdinou je neustále se usmívající hlavička. Její barvu si zvolíte před začátkem hraní. Na výběr máte ze čtyř barevných variací, přičemž všechny hlavičky mají stejné vlastnosti. V každém levelu máte za úkol sesbírat všechny hvězdy. Po jejich sesbírání můžete na odletovou rampu přivolat letadlo a odletět do dalšího levelu. Pokud někde zapomenete byť jenom jednu jedinou hvězdu, letadlo nepřiletí, dokud ji neseberete. Levely se jen hemží nepřáteli, takže se setkáte například s motorovým ježkem nebo padajícími kameny.

Satan and Sons - ďábelský synáčekSatan and Sons - ďábelský synáček
Hodnocení: 7/10
Jen v málokteré hře je vám dáno do vínku ovládat vysloveně špatnou postavičku nebo alespoň se ocitnout na nějakém nehezkém místě, kterému byste mohli říkat domov, ale pokud už se tak stane, většinou je to nezapomenutelný zážitek. Vzpomeňme například na oba díly Dungeon Keepera nebo ságu Legacy Of Kain, ve které jste ostrými zoubky vysávali krev všem kolemjdoucím. Nepamatuji si však, že bych někdy měl tu možnost si zahrát za potomka samotného Satana. Satan je vlastně prima chlapík, alespoň podle tvůrců seriálu South Park. Touží po "místě nahoře", utkává se ve férovém boxerském souboji s Ježíšem a nemá v lásce Saddáma Husajna. Krom těchto aktivit však také rozesévá své sémě a vychovává své ratolesti. A právě jeden z takových malých Satánků se v této hře dostane pod váš kurzor.

Combo Block Bomber - kostkovaný bombermanCombo Block Bomber - kostkovaný bomberman
Hodnocení: 6/10
Na první pohled se může zdát, že spojit bombermana a tetris je téměř nemožné, ovšem pokud si z obou her vyberete "tu pravou část" zjistíte, že to vlastně až tak velký problém není. Při spuštění vypadá dnešní hra opravdu jako tetris, jen s tím rozdílem, že místo prázdného pole kam by byly kostky normálně umisťovány před sebou najdete kompletně vyplněný sloupec kostek všech možných barev. V tuto chvíli se ke slovu dostává bomberman se svým výbušným arzenálem. Jeho speciální bomby ovšem kostky neničí, pouze z nich "vytahují" barvu, takže po několika explozích vám začne obrazovka šednout. A čím více šedé, tím lépe pro Vás a hlavně pro Vaše bodové konto. Musíte si ale dobře rozmyslet kam bombu položíte, protože účinkuje pouze na kostky, které mají stejnou barvu jako ta na kterou jste ji položili!

The Heist - simulátor zlodějeThe Heist - simulátor zloděje
Hodnocení: 7/10
Zkoušet ukrást cizí peněženku nebo vykrást něčí dům asi není v reálu ten nejšťastnější nápad. Pokud si však něco takového chcete zkusit, pak je The heist velice dobrou příležitostí - v případě neúspěchu totiž neskončíte na několik příštích let v base. Ve hře Heist se vžijete do role lupiče, který má spadeno na cennosti jedné staré dámy, která odjela na dovolenou a zanechala svůj dům opuštěný. Vila je sice liduprázdná, to však ale neznamená, že je až tak snadným cílem. Okolo domu jsou vysoké zdi a drahocenné šperky se neválí jen tak na gauči, ale jsou uloženy hezky v trezoru. Co s tím? Na to budete muset jako správný zloděj přijít sami. Možností se nabízí poměrně hodně - to je také jedna z věcí, v nichž The heist opravdu exceluje.

Propero - futuristické závodyPropero - futuristické závody
Hodnocení: 6/10
Je až s podivem jak často si autoři her berou na paškál hry, v nichž je znázorněna budoucnost, ve které se stane jednou z hlavních lidských kratochvil sledování (popřípadě přímo účastnění se) závodů antigravitačních vznášedel. Je až s podivem jak často si autoři her berou na paškál hry, v nichž je znázorněna budoucnost, ve které se stane jednou z hlavních lidských kratochvil sledování svištících barevných skvrn na závodním okruhu. Ti šťastnější (čti bohatší) si mohou rovnou dovolit nějaké takové vozítko koupit a vrhnout se s ním do šíleného kolotoče lemovaného krásnými dívkami, ledovým šampaňským stékajícím pomalu za košili a v neposlední řadě i nějakým tím vavřínem na stupních vítězů. Hra Propero se přesně týká výše jmenovaných radostí. Vybere si vznášedlo, zvolíte obtížnost a hrajete. Žádné velké cavyky okolo, zkrátka jste ihned vrženi na okruh a ukaž se mladej jak umíš šlápnout na plyn (v tomto případě možná ohnout joystick). 

GoGo - běž a střílej!GoGo - běž a střílej!
Hodnocení: 5/10
Kdo by čekal, že hra, kde autor využil v podstatě jen šedou, černou a bílou barvu může být tak chytlavá. Já tedy rozhodně ne, ale po nějaké době mě toto dílko přesvědčilo a hraní mě docela bavilo. Možná je to tím, že GoGo nepatří ke klasickým hrám jakých je možné na freewarové scéně každý den spatřit desítky. Autor se snažil o trochu originality a to nejen po stránce herní, ale také grafické. A to je v dnešní době nekonečných remaků a kopií jiných her určitě dobře. Ve hře nehledejte nějaký příběh, žádný tu není, můžete si buď prohlédnout jak se hra hraje a nebo se rovnou pustit do akce. Cíl hry je prostý, přesto ale zábavný. Na obrazovce ovládáte bílého panáčka, který s neuvěřitelnou vytrvalostí běží pořád vpřed. Země je zdá se nekonečná a po nějaké době si začnete říkat, jak tohle všechno bude pokračovat, protože se nejdříve nic neděje. Nakonec se ale přeci jen začnou dít věci.

Cobol´s Revenge - svrhněte krále Billa!Cobol´s Revenge - svrhněte krále Billa!
Hodnocení: 6/10
Pokud se alespoň trochu orientujete v programování, je Vám určitě jasné, že Cobol´s Revenge není další z řady "her na hrdin", ale spíše parodickou hrou, která má za cíl pobavit zasvěcené hráče. Ale nebojte se, i hráči kteří zrovna programátorskému řemeslu nerozumí, se určitě dobře pobaví. Ovšem začněme pěkně od začátku, tedy příběhem. V časech dávno minulých byl svět Ibum ovládán králem Jobsem. Ten měl dva syny, barona Page a lorda Billa, kteří měli po jeho smrti nastoupit na trůn a společně vládnout. Jak už to tak bývá, lord Bill se nechtěl o moc dělit a tak po otcově smrti nechal uvrhnout svého bratra Page do hradního podzemí. Protože právě Cobol byl v té době velitelem hradních stráží, nechal ho král Bill uvěznit, protože se bál, že by mu mohl zhatit jeho plány. 

Super Tour 3 - vyhrajte Tour de FranceSuper Tour 3 - vyhrajte Tour de France
Hodnocení: 8/10
Cyklistika sice nepatří mezi fanoušky právě mezi vyhledávané sporty, na druhou stranu fanoušků jízdních kol se najde jistě celá řada. Pokud rádi sledujete zahraniční soutěže jako Tour de France nebo Giro d'Italia, měli byste zbystřit zrak. Dnešní hra Super Tour 3 je totiž právě cyklistický simulátor, ve kterém se nejen podíváte na svět ze sedla cyklistů, ale také budete mít možnost určovat taktiků celé jezdecké stáje. A to, že podobných her je jako šafránu, snad ani nemusím zdůrazňovat. Super Tour 3 je simulátor s velkým "S". Nabízí širokou paletu možností, díky níž se dokonale vyřádíte. Můžete se ujmout šéfování devítičlenné skupiny z nabídky 22 týmů, určovat taktiku v různých etapách, soustředit se na časovky, odkoučovat celou sezónu, nebo si prostě vybrat jezdce a vyřádit se v jediném závodě.

Slide Sword - vesmírná originálkaSlide Sword - vesmírná originálka
Hodnocení: 6/10
Originální počiny přicházejí především od Japonců. Nevím, čím to je, ale takřka každá japonská hra, která se mi dostane pod ruce, disponuje nějakou velmi citelnou novinkou. A ještě lepší je, že na takřka všechny tyto novinky se dá poměrně rychle navyknout. Jako v případě Slide Sword. Usedáte do vesmírné lodi a klasicky se vydáváte sestřelovat nepřátele. A těch nebude rozhodně málo a nebudou ani slabí. Jejich množstevní převaha není oproti jiným akčním střílečkám až zas tak vysoká, ale zato mají velmi silné kanóny. Střelami a raketami se tedy bude hrací pole jenom hemžit. A to raději nezmiňuji sílu bossů na konci každého levelu. Ale ani vy nejste bezbranní. Disponujete velmi zajímavým kanónem. Jedná se o jakousi rozmazávací střelu, kterou můžete sestřelovat nepřátele. 

Kyklop - zničte středověkou EvropuKyklop - zničte středověkou Evropu
Hodnocení: 6/10
Česká scéna vývojářů v programu GameMaker se rok od roku zlepšuje. Po tomto nástroji sahají lidé, kteří se nemají čas učit programovací jazyky a jejich nadšení se často pozitivně promítá do výsledku. Kontroverzní Jazzuo dokonce získává body v zahraničních soutěžích a jak to tak vypadá, roste mu zdatná konkurence v podobě autora za přezdívkou Tauntenberk. Dnešní Kyklop je jeho druhou hrou a musím říct, že mě velmi mile překvapila. Středověk byl krutý a opředený tajemstvími, najde se v něm dostatek prostoru pro krásné princezny i obávaná monstra. Dnes se vžijete do role zlého kyklopa, který se rozhodne, že Evropu "přeskládá" k obrazu svému. Že to bude znamenat decimování obydlí a důkladné vyhlazování snad nemusím doplňovat. Pěkná jatka jsou však zaobalena do tak příjemné herní pavučiny, že to budete dělat s grácií zahrádkáře plenícího zarostlou zahrádku. Vše se odehrává v jednotlivých misích a postupujete město ke městu - tedy začínáte vlastně v drobné portugalské vísce zvané Lisabon.

Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

Pět nejočekávanější her, které vycházejí v únoru

Metro Exodus

Ještě minulý rok to vypadalo, že únor 2019 budou druhé herní Vánoce. Několik větších kousků sice bylo takticky odloženo...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz