Týden na PH - MMORPG od tvůrců Lineage 2 zadarmo

  12:00aktualizováno  11:06
Špičkové MMORPG ve stylu oblíbených komerčních klasik jako je World of Warcraft, samozřejmě ve značně zlehčené formě. Zkuste si desítky questů, které pro vás autoři přichystali a projděte s dalšími hráči rozsáhlými dungeony.

Hra týdneDungeon Runners - MMORPG od tvůrců Lineage 2 zadarmoDungeon Runners - MMORPG od tvůrců Lineage 2 zadarmo
Hodnocení: 9/10

Starší jediný pohled na okolní obrázky a máte jasno. Dungeon Runners skutečně není kdovíjakým freeware projektem stvořeným v týmu o dvou lidech za krátký časový úsek. Na triko si ho vzala profesionální firma NCSoft (autoři Lineage 2) a vytvořili pro všechny fanoušky MMORPG žánru zajímavou chuťovku, která je navíc distribuována zcela zdarma. Jediné co musíte pro zapojení do online žijícího světa je zaregistrovat se na stránkách výrobce a stáhnout trochu objemnější herní balík, který má něco přes 400 MB. Následuje klasická tvorba herní postavy, bez níž by se žádné RPG neobešlo. Výběr je ovšem podstatně omezenější, než jste možná zvyklí z komerčních projektů.


http://plnehry.idnes.cz/open-quartz-potomek-quake-engine-d4w-/Clanek.aspx?c=A070601_104203_bw-plneHry-akcni_bwOpen Quartz - potomek Quake engine
Hodnocení: 6/10

Před osmi lety vydal idSoftware zdrojové kódy ke své multiplayerové hitovce Quake. I když to udělal již u několika svých her, jen málokdy se najde dost velká komunita, která by dokázala na jejich základě vytvořit nějaký schopný klon (vyjímkou je Open Arena na Quake 3 enginu). I když jsou totiž zdrojové kódy open-source, samotná hra je nadále placená, takže případný zájemce musí vytvořit nové zvuky, hudbu, modely a textury. A to chce hodně času. Jedním z pokusů je i projekt Open Quartz, který byl naposledy aktualizován před třemi roky a zdá se, že jeho vývoj byl ukončen. Hned po spuštění vás zarazí konzolová řádka, klasické menu se objeví až po zmáčknutí klávesy ESC. I když výběr v něm vypadá pestře, záhy zjistíte, že opak je pravdou.
 

Becher Show - surrealistické závodyBecher Show - surrealistické závody
Hodnocení: 6/10

Becher Show je příspěvkem z loňského ročníku Becherovka Game 2006. V početně málo obsazené kategorii akčních her obsadil poslední čtvrté místo nebo chcete-li pěknou bramborovou medaili â jak se to vezme. Hra svou kvalitou totiž spadá skutečně někam do průměru. Po spuštění si možná vzpomenete na předloňského zástupce Becherův náklad, který tenkrát soutěžil v XXL kategorii. Další podobností s touto hrou je fakt, že obě byly vytvořeny za pomoci velmi povedeného českého programovacího jazyka PETR. Přesto je vidět znatelný rozdíl v kvalitě a vzhledem k přísné licenci PETRa na jedné straně a množstvím hrubek v textech na druhé se mi zdá, že půjde o nějaký tutoriálový pokus.

Crayon Caper Rescue - nebojácné pastelkyCrayon Caper Rescue - nebojácné pastelky    
Hodnocení: 8/10

Prozradím-li vám hned takto z kraje, že hlavním hrdinou nového projektu Digipenu jménem Crayon Caper Rescue je obyčejná tužka, nejspíše vás to příliš neosloví. Ta ale ve hře není jen tak bezvýznamně, ba právě naopak. Má zde své nezastupitelné místo, které do obyčejného arkádového žánru vnáší zajímavý a originální prvek. Příběh vypráví trochu netradiční pověst z dalekého pastelkového království, kde nepřátelé unesli malé různobarevné pastelky, které máte za úkol vy, syn krále, jako osoba nejpovolanější přinést zpátky. Cestu vám samozřejmě bude křížit řada protivníků, zpravidla černě zabarvených, kterým se budete muset vyhýbat jako čert kříži.

Seal Hunter - nelítostným lovcemSeal Hunter - nelítostným lovcem 
Hodnocení: 8/10

Ochránci zvířat, ekologové a další aktivisté snažící se zachránit již tak dosti ohroženou přírodu si budou při pohledu na dnešní akční hříčku s největší pravděpodobností trhat vlasy na hlavě. A není jim to třeba mít za zlé, autoři Seal Hunter si skutečně s otázkou ochrany životního prostředí a některých zvířecích druhů hlavu nelámali. Místo toho zpracovali hru s loveckou tématikou vymýtající tuleně po desítkách až stovkách. V případě, že se ale k radikálním ochráncům zvířat neřadíte, hru si jistě velice rychle oblíbíte. Na svědomí to má především poměrně jednoduchý koncept, který ve mě zpočátku vyvolával dojem lehce odfláknuté a nezajímavé hry. Jen co ale přejdete trochu do tempa a okusíte kouzlo prvních upgradů, pochopíte, oč zde vlastně běží a proč jsem nakonec zvolila natolik vysoké hodnocení. 

Alex Adventure - virtuálním dobrodruhemAlex Adventure - virtuálním dobrodruhem
Hodnocení: 7/10
Stejně jako připravovaný český projekt Rabittin se i Alex Adventure řadí do ne zrovna často zpracovávaného žánru explore plošinovek, které si spíše než na akci zakládají na rozsáhlém a působivém světě doplněném o celou řadu problémů, které se častokrát co do důležitosti staví ještě výše než akce. Alex Adventure nás tedy staví do role virtuálního objevovatele, který je spodobněn poměrně jednoduše vyvedenou a trochu neurčitou herní postavou, s níž se sice ztotožníte jen opravdu stěží, naštěstí tento nedostatek docela vyvažuje okolní propracované prostředí. To je rozčleněno do dvou hlavních větví, které jsou vám zpřístupněny již při prvním spuštění hlavním menu. Kterou z dvojice zvolíte záleží pouze na vás, přičemž dle výběru se rozhodně do kterého z herních světů se ponoříte.

Alien Carnage - dárek zdarma od autorů Duke NukemAlien Carnage - dárek zdarma od autorů Duke Nukem
Hodnocení: 9/10
Ačkoliv se nejedná o nezávislou hru, jméno jako Duke Nukem bude znát asi každý. A není se co divit, tato herní legenda před mnoha lety doslova dobyla hráčský svět a připravila pro celou řadu pařanů nemálo bezesných nocí. Ačkoliv je již mnoho let připravované pokračování stále v nedohledu, pokouší se nás na svou stranu strhnout tvůrci alespoň vydáním jedné ze svých stařičkých legend pod licencí freeware. A nejedná se o nic jiného než právě Alien Carnage, hru z roku 1994, které předcházelo vydání Halloween Harry, hříčky obsahově naprosto totožné, leč názvově zcela nevhodné, což ale autorům došlo až ve chvíli, kdy hru pustili mezi hráče. Přijměte tedy naše poznání na malý večírek pro herní pamětníky. Svou pouť začneme instalací DOS Boxu (homepage), který je nezbytný k rozběhnutí řady starších hříček, jež si se současnými moderními operačními systémy zrovna moc nerozumí, což je bohužel i případ Alien Carnage. Poté jen stačí stáhnout malý archiv a hru spustit. 

Quack Shoot - sestřelujte kachnyQuack Shoot - sestřelujte kachny
Hodnocení: 7/10
Quack Shoot je jakousi ochutnávkou z připravované hry Territory: The Mountain Men, která by měla být vydána do konce tohoto roku. Slibuje mix real time strategie a adventury, tak uvidíme, jak celý projekt dopadne. Ve Quack Shoot se stanete dobrodruhem v první polovině 19. století a budete sestřelovat kachny, abyste doplnili zásoby jídla. Všude kolem vás poletují kachny a jenom si říkají o to, abyste do nich vystříleli trochu olova. K tomu máte na tu dobu velmi cennou rychlopalnou zbraň, která navíc není limitována počtem nábojů. Můžete z ní tedy střílet hlava nehlava a nikdo se divit nebude. Ještě před tím, než vystřelíte první náboj budete moct shlédnout život z pohledu letící kachny. Pokud se vám bude dělat špatně, není nic snazšího, než se urychleně přepnout do role střelce a začít lovit. Za úkol máte pokud možno sestřelit co nejvíce kachen, abyste měli co nejvíce jídla.

Lawn Mower Joe - sekačkou proti invazi syslůLawn Mower Joe - sekačkou proti invazi syslů
Hodnocení: 7/10
Sekání zahrady v herní podobě není ani v našich končinách žádnou novinkou. Několik málo pokusů jako Virtual Lawn Hunter tady skutečně bylo a Lawn Mower Joe je dalším z řady. Ač se zde s prací sekačky zahrady skutečně setkáte, hlavní cíl hry s problémem vzorně zarovnaného trávníku vlastně ani nesouvisí. II přesto ale budete konečky trávy neustále zarovnávat a to zejména díky faktu, že celou herní dobu strávíte připoutaní na obří pojízdné sekačce, jejíž břit se ani na malou chvíli nezastaví. Se svou čtyřkolovou sekačkou si zajedete jen do přísně ohraničených zahrádkářských a farmářských kolonií, kde na vás čeká spousta práce. Zdejší oblast se totiž potýká s nebývalým návalem syslů. Že vám není jasné co s tím vy budete dělat?

The Shima Bros - ve čtyřech se to lépe táhneThe Shima Bros - ve čtyřech se to lépe táhne
Hodnocení: 7/10
Vývojové uskupení Acoders sdružuje šikovné a nadmíru produktivní vývojáře, kteří jsou ochotni dřít se desítky i stovky hodin u svých počítačů, aby nakonec svoje často i nadmíru originální herní dílka vypustili mezi lidi úplně zadarmo - jako 100% freeware. Gamesek mají tito vývojářští kouzelníci za sebou požehnaně - jmenujme například Across, Aliens Pinball, Arena Runner, Blocco, Bubbleghost, Crystal, Delidash, Diceies, Flipull, Frostbite, Hit n Run, Minder, Missile Pacommand, Roller, Shootout!, Super Chicken či Zcorb. To je ovšem jen neúplný seznam, kousků za sebou mají mnohem více a stále vyvíjí další - například hru The Castle na motivy legendárního CastleMastera nebo remake dosovské hry od Philipa Hasseye z roku 1991 jménem Joe Snow. Acoders ale stojí i za mnou zde dnes prezentovanou gameskou jménem The Shima Bros.
 

RD Chess - šachy z RakouskaRD Chess - šachy z Rakouska
Hodnocení: 7/10
Jsou jich stovky. Jedním z nich je i mnou zde dnes představovaný šachový prográmek RDChess, tak se na něj pojďme společně mrknout. RDChess není nijak zvlaštní svým designem, ani není jeho vzhled obzvlášť graficky přehnaný, představuje ho jen neveliké okno s šachovnicí a několika ikonkami + okna k němu otevřená (například okno s historií tahů). Hrát můžete jednak proti počítači, jednak proti živému protihráči a pak je tu taky volba computer vs. computer, kdy si to počítač rozdá se svým druhým schizofrenním já. I když počítač hraje sám se sebou, je tu možnost určit si například první tah a sledovat, jak se hra dvou profesionálů vyvine. Navíc lze ve všech výše zmíněných variantách posouvat již provedené tahy tam a zpátky. Alternativ je spousta. K mání jsou zde šachové hodiny, statistiky hry a další vymoženosti. Uživatel má k dispozici řadu různých nastavení - od barev šachovnice, přes inteligenci počítače a časový limit pro přemýšlení, přehození stran či jazyk hry (angličtina / němčina).

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Nedodělek, nebo příslib? Význam patchů ve hrách roste

Fortnite

Jedním z poznávacích znamení moderních her je jejich závislost na dodatečných úpravách všeho druhu. Řeč není pouze o...

Dvanáct nejlepších herních love story

Assassin’s Creed: Origins

Že láska a milostné pletky ke hrám patří, bereme dnes už jako samozřejmost. V našem článku jsme se pokusili vzpomenout...

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Najdete na iDNES.cz