Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. července 2021 Bořivoj

Týden na PH - herní záplava z Čech

  12:00
Pouze jedna zahraniční a hned šest českých her se nám uplynulý týden sešlo na Plných Hrách. Máte-li tedy rádi hry v naší mateřštině či pokud nevládnete cizím jazykem, čtěte dále, protože určitě nebudete litovat.

Calsoon 2: The Legend of Looncalsoon - kouzelné tepláky
Calsoon 2Všichni, co máte rádi adventury, zpozorněte, protože jste-li opravdovými milovníky tohoto dnes hodně zanedbávaného a podle některých také mrtvého žánru, mohla by se vám líbit hra s poměrně dlouhým názvem Calsoon 2: The Legend of Looncasoon. Jak v recenzi napsal náš adventure-guru Tomus, tato hra byla loni nominována hned v šesti kategoriích AGS Awards, což hodně svědčí o jejich kvalitách. Z původních šesti nominací sice vytěžila pouze jednu cenu za zvukové efekty, ale i tak by neměla uniknout vaší pozornosti. Příběh vás staví do role chlapce jménem Tork, který byl jednoho dne teleportován na podivný ostrov, kde řádí krutá zima a třeskuté mrazy. A on jako na potvoru nemá kalhoty! Vaším úkolem samozřejmě nebude nic jiného, než se z ostrova dostat zpátky domů, ale nebude ro rozhodně snadné. Více vám z příběhu neprozradím, co vám ale mohu potvrdit, je věc, že tato gameska je plná humoru a často se u ní přistihnete, že se smějete od ucha k uchu (tedy, pouze za předpokladu, že umíte anglicky :o). Výsledný dojem skvěle dotváří pěkná grafika a ani zvuky a hudba nijak nezaostávají - postavy jsou nadabovány (!) a muzika je výtečná. Sice má hra trošku větší velikost, ale pokud si ji stáhnete, jistě nebudete litovat. 

AntiAmerikaAntiAmerika - konec veškerému příkoří
Již samotný název vám asi napoví, proti jaké zemi se staví tato hra. Jistě všichni víte, co se v minulosti dělo na Středním východě a kdo celou (prý) dnes již ukončenou válku s Irákem začal - ano byly to Spojené státy. Čeští autoři z týmu PodVlivem, s nimiž jsme vám mimo jiné přinesli tento týden rozhovor, se na celý konflikt rozhodli zareagovat po svém vydali tuto hru, jíž chtějí vyjádřit svůj postoj proti válce a ukázat na její nesmyslnost. Hra se ovládá kompletně myší a pod vaše velení se tu dostane malá vesmírná raketka reprezentující dobro - USA, která se vydává na svou cestu vesmírem a ničí ostatní "špatné" planety. Jednou narazí na planetku jménem GodLair DC, kde je koncentrováno zlo celého vesmíru. A vaším úkolem bude se k planetce probít přes všechny nástrahy a zničit ji. Zpracování hry mi přijde poměrně slabé, ale cením si alespoň nápadu a malé velikosti, neboť je hra napsána v Javě. 

Fight Arena - boj muže proti muži
Fight ArenaVšem bojovně založeným jedincům lze doporučit hru jménem Fight Arena. I přesto, že se jedná o čistě akční hru, neuvidíte v ní ani kapičku krve. Z tohoto důvodu  k ní můžete směle připustit i své mladší sourozence s vědomím, že hra na ně nebude mít nějaký špatný vliv. Bojovat můžete v jedné ze sedmi arén či si můžete postavit vlastní. V každé z nich jsou různě rozmístěny předměty, jako jsou náboje, lékárničky a jiné. Ve spodní části obrazovky máte potom údaje o svém zdravotním stavu a i pokud vás soupeř několikrát zasáhne, nic není ztraceno. Asi nejhorším aspektem hry je její ztvárnění. Nelze říct, že by bylo vyloženě špatné, to opravdu ne, ale viděl jsem za svůj život hodně her zpracovaných lepším způsobem. To se týká jak grafiky, tak zvuků, které znějí nějak podivně. Pokud se rozhodnete hru stáhnout, možná se vám zalíbí, možná nikoliv, však si ji zkuste, nic za to nedáte. 

Super Gorgon Deluxe - válka v jeskyni
Super Gorgon DeluxeBude tomu bezmála rok nebo dva, kdy jsem měl poprvé tu čest setkat se s touto hrou. Sice uplynulo hodně doby, ale já ji mám ještě v živé paměti. Zaujala mě, ale ne v pozitivním, jako spíše v negativním slova smyslu. Už tenkrát se mi moc nezamlouvalo její zpracování, protože bylo přespříliš jednoduché a prostředí, v němž jste se pohybovali, značně stereotypní. Uplynulý týden pro vás napsala na tuto hru recenzi naše autorka Iva Urbánková, ale její pocity a dojmy ze hry byly o poznání lepší než moje. Už z tohoto důvodu nelze hru jednoznačně označit nálepkou "špatná", ale asi bude hodně záviset na vašem vkusu, zda se vám bude hra líbit. O co v ní jde? Stejně jako v případě předešlé hry AntiAmerika tu ovládáte malou raketku či spíše letadlo, pohybujete se v jeskyni, nesmíte narazit od výstupků okolo a hlavně musíte ničit nepřátelské UFO talíře a chránit pozemšťany ve skafandrech. Myslíte, že je to snadné? Kdepak, zkuste a uvidíte!

Sektor XIV se odmlčel - co se odehrálo na Marsu?
Sektor XIV se odmlčelČeský herní developer jménem Tatko je vedle partičky Hippo Games v dobrém slova smyslu na Plných Hrách hodně "profláknutý". Na svém kontě má mnoho úspěšných a našimi čtenáři dobře přijatých her. A tak se nelze divit tomu, že na jeho novinku - Sektor XIV se odmlčel - jsme na Plných Hrách čekali všichni s velkým očekáváním. A jak to dopadlo, to vám neprozradím, přečtěte si recenzi, v níž je vše uvedeno, jen vám nastíním děj hry a povím vám o ní pár věcí. Příběh se odehrává v budoucnosti a na jiné planetě, konkrétně na Marsu v roce 2350, kde má Česká republika vybudovány vlastní laboratoře určené na výzkum vesmíru, nesoucí krycí název Sektor XIV. A podle názvu vám asi bude jasné, k čemu došlo - už dlouhou dobu na Zem nedorazily zprávy o dění a novinkách ze Sektoru XIV a jak vám asi dochází, bude třeba tam někoho poslat, aby zjistil, co se vlastně stalo. Tím někým budete samozřejmě vy, člen Mezigalaktické profesionální armády. A po pár minutách pobytu na Marsu skutečně zjistíte, že se něco stalo. Dlouho tedy neotálejte, hru si stáhněte a vydejte se do akce.

Staňte se Pracháčem – chytřejší vyhrává
Staňte se PracháčemČtvrteční hra Staňte se Pracháčem byla vyloženě oddechová a středeční rychlou akci v Sektori XIV tak vystřídalo neméně bolestivé trápení mozku. Staňte se Pracháčem je další variací na známého televizního "Milionáře" - vaším úkolem bude odpovídat na několik otázek a pokud se vše povede, můžete si přijít na pěkné peníze, tedy budou pouze virtuální, ale i to se cení, nemyslíte? Rozsah oborů, z nichž jsou otázky vybírány, je opravdu rozsáhlý, takže na své si přijdou skoro všichni. Pokud byste na nějaké z otázek "zakysli", máte možnost využít jednu ze čtyř nápověd. Grafická stránka hry je spíše podprůměrná a hudbu nebo zvuky byste tu hledali marně. Nicméně i přes tyto nedostatky se domnívám, že hra Staňte se Pracháčem vám má co nabídnout.

Satisfaction - čas odplaty
SatisfactionZa názvem této hry by se mohlo skrývat cokoli, ale asi málokdo by za ním našel to, čím hra skutečně je - jedná se totiž o novou českou hru pro dva hráče, v níž se můžete utkat v boji o vlajku, takže vám nabízí jakousi obdobu známého Caputere the Flag z akčních her typu Quake 3: Arena nebo Unreal Tournament. A navíc bojovníky byste tu hledali marně, protože u hry sedíte. Že se vám to zdá divné? Teď nemám na mysli přímo vaši osobu (protože kdo z nás u počítače stojí, že?:o), ale vaše alter ego, které je ve hře ztělesněno jako řidič miniaturního autíčka. Jedno ovládáte vy, druhé váš protihráč. Nápad je to docela pěkný, ale horší to bude se zpracováním, které mi přišlo až moc jednoduché. Hudba a zvuky je ještě daly překousnout, protože byly vcelku na úrovni, ale grafika už nikoli. Ale pokud trochu přivřete oči, dá se to hrát. Na nějaké dlouhé paření to sice není, ale pokud potřebujete ukrátit dlouhou chvíli, jistě tato hra přijde vhod.

Tanks - tankový souboj
TanksHra jménem Tanks od Marka a Michala Schmidtových byla vedle výše zmíněného Super Gorgon Deluxe již v pořadí jejich druhou hrou, kterou jsme publikovali na Plných Hrách v uplynulém týdnu. Celá hra je, jak si jistě vyvodíte z názvu, o tankových soubojích. Je určena pro dva až tři hráče (zkoušeli jste někdy pořádný bojový tank ovládat sami? Nejde to..) a vaším úkolem nebude nějaká bezhlavá anihilace soupeřů, jak byste se mohli mylně domnívat, ale půjde o trošku netradiční akční hru s několika strategickými prvky. V každém z osmi bojišť bude vaším úkolem zničit soupeřům tank, ale cesta k provedení tohoto cíle, bude hodně nesnadná. Ztíženo je to mnoha faktory, tak třeba takové nášlapné miny dokáží kolosu, jakým je tank, trochu pocuchat oplechování, takže se jim budete muset vyhýbat. Hratelnost je vcelku na dobré úrovni a ani po grafické a zvukové stránce hra nijak nezaostává - všechna prostředí, v nichž bojujete, jsou pěkně různorodá, snad jen mohla být o kapánek propracovanější.

Autor:
  • Nejčtenější

Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

Nová hra od Amazonu ničí drahý herní hardware, pozor na ni

Ačkoliv má New World od herních studií Amazonu poměrně úspěšný start, pověst jí kazí ohlasy od hráčů, kterým zničila...

RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

Hlavním hrdinou Zaklínače neměl být Geralt, prozradili tvůrci kultovní hry

Vývojáři dnes už legendárního počítačového RPG prozradili, že podle původních konceptů počítali s tím, že si každý hráč...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Aby si hru vychutnal každý, umožní vývojáři nesmrtelnost. Je to správně?

Vývojáři netrpělivě očekávané akční hry Psychonauts 2 chtějí, aby co nejvíce hráčů vidělo rozuzlení jejího příběhu. Do...

Policie zabavila plnou halu playstationů, načerno těžily kryptoměny

Těžařská horečka a zároveň noční můra pro hráče stále nekončí. Skupina těžařů z Ukrajiny využívala k získávání...

ANKETA: Jak vnímáte poslední kroky Ubisoftu?

Ubisoft se chystá vytvářet víc AAA free 2 play her, připravuje „live service“ platformu Assassin’s Creed či zkouší být...

Sedm idolů. Videoherní postavy, ze kterých se nečekaně staly sexsymboly

Premium Někdo je prvoplánově přitažlivý a někdo rozhodně nevypadá, že by o něm lidé snili v ložnici. To druhé platí i pro...

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Královská rodina znovu pohromadě. Palác ukázal společné foto

Členové švédské královské rodiny se po delší době opět setkali. Snímek, na kterém je král Carl XVI. Gustaf (75) s...