Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Týden na PH - herní záplava z Čech

  12:00
Pouze jedna zahraniční a hned šest českých her se nám uplynulý týden sešlo na Plných Hrách. Máte-li tedy rádi hry v naší mateřštině či pokud nevládnete cizím jazykem, čtěte dále, protože určitě nebudete litovat.

Calsoon 2: The Legend of Looncalsoon - kouzelné tepláky
Calsoon 2Všichni, co máte rádi adventury, zpozorněte, protože jste-li opravdovými milovníky tohoto dnes hodně zanedbávaného a podle některých také mrtvého žánru, mohla by se vám líbit hra s poměrně dlouhým názvem Calsoon 2: The Legend of Looncasoon. Jak v recenzi napsal náš adventure-guru Tomus, tato hra byla loni nominována hned v šesti kategoriích AGS Awards, což hodně svědčí o jejich kvalitách. Z původních šesti nominací sice vytěžila pouze jednu cenu za zvukové efekty, ale i tak by neměla uniknout vaší pozornosti. Příběh vás staví do role chlapce jménem Tork, který byl jednoho dne teleportován na podivný ostrov, kde řádí krutá zima a třeskuté mrazy. A on jako na potvoru nemá kalhoty! Vaším úkolem samozřejmě nebude nic jiného, než se z ostrova dostat zpátky domů, ale nebude ro rozhodně snadné. Více vám z příběhu neprozradím, co vám ale mohu potvrdit, je věc, že tato gameska je plná humoru a často se u ní přistihnete, že se smějete od ucha k uchu (tedy, pouze za předpokladu, že umíte anglicky :o). Výsledný dojem skvěle dotváří pěkná grafika a ani zvuky a hudba nijak nezaostávají - postavy jsou nadabovány (!) a muzika je výtečná. Sice má hra trošku větší velikost, ale pokud si ji stáhnete, jistě nebudete litovat. 

AntiAmerikaAntiAmerika - konec veškerému příkoří
Již samotný název vám asi napoví, proti jaké zemi se staví tato hra. Jistě všichni víte, co se v minulosti dělo na Středním východě a kdo celou (prý) dnes již ukončenou válku s Irákem začal - ano byly to Spojené státy. Čeští autoři z týmu PodVlivem, s nimiž jsme vám mimo jiné přinesli tento týden rozhovor, se na celý konflikt rozhodli zareagovat po svém vydali tuto hru, jíž chtějí vyjádřit svůj postoj proti válce a ukázat na její nesmyslnost. Hra se ovládá kompletně myší a pod vaše velení se tu dostane malá vesmírná raketka reprezentující dobro - USA, která se vydává na svou cestu vesmírem a ničí ostatní "špatné" planety. Jednou narazí na planetku jménem GodLair DC, kde je koncentrováno zlo celého vesmíru. A vaším úkolem bude se k planetce probít přes všechny nástrahy a zničit ji. Zpracování hry mi přijde poměrně slabé, ale cením si alespoň nápadu a malé velikosti, neboť je hra napsána v Javě. 

Fight Arena - boj muže proti muži
Fight ArenaVšem bojovně založeným jedincům lze doporučit hru jménem Fight Arena. I přesto, že se jedná o čistě akční hru, neuvidíte v ní ani kapičku krve. Z tohoto důvodu  k ní můžete směle připustit i své mladší sourozence s vědomím, že hra na ně nebude mít nějaký špatný vliv. Bojovat můžete v jedné ze sedmi arén či si můžete postavit vlastní. V každé z nich jsou různě rozmístěny předměty, jako jsou náboje, lékárničky a jiné. Ve spodní části obrazovky máte potom údaje o svém zdravotním stavu a i pokud vás soupeř několikrát zasáhne, nic není ztraceno. Asi nejhorším aspektem hry je její ztvárnění. Nelze říct, že by bylo vyloženě špatné, to opravdu ne, ale viděl jsem za svůj život hodně her zpracovaných lepším způsobem. To se týká jak grafiky, tak zvuků, které znějí nějak podivně. Pokud se rozhodnete hru stáhnout, možná se vám zalíbí, možná nikoliv, však si ji zkuste, nic za to nedáte. 

Super Gorgon Deluxe - válka v jeskyni
Super Gorgon DeluxeBude tomu bezmála rok nebo dva, kdy jsem měl poprvé tu čest setkat se s touto hrou. Sice uplynulo hodně doby, ale já ji mám ještě v živé paměti. Zaujala mě, ale ne v pozitivním, jako spíše v negativním slova smyslu. Už tenkrát se mi moc nezamlouvalo její zpracování, protože bylo přespříliš jednoduché a prostředí, v němž jste se pohybovali, značně stereotypní. Uplynulý týden pro vás napsala na tuto hru recenzi naše autorka Iva Urbánková, ale její pocity a dojmy ze hry byly o poznání lepší než moje. Už z tohoto důvodu nelze hru jednoznačně označit nálepkou "špatná", ale asi bude hodně záviset na vašem vkusu, zda se vám bude hra líbit. O co v ní jde? Stejně jako v případě předešlé hry AntiAmerika tu ovládáte malou raketku či spíše letadlo, pohybujete se v jeskyni, nesmíte narazit od výstupků okolo a hlavně musíte ničit nepřátelské UFO talíře a chránit pozemšťany ve skafandrech. Myslíte, že je to snadné? Kdepak, zkuste a uvidíte!

Sektor XIV se odmlčel - co se odehrálo na Marsu?
Sektor XIV se odmlčelČeský herní developer jménem Tatko je vedle partičky Hippo Games v dobrém slova smyslu na Plných Hrách hodně "profláknutý". Na svém kontě má mnoho úspěšných a našimi čtenáři dobře přijatých her. A tak se nelze divit tomu, že na jeho novinku - Sektor XIV se odmlčel - jsme na Plných Hrách čekali všichni s velkým očekáváním. A jak to dopadlo, to vám neprozradím, přečtěte si recenzi, v níž je vše uvedeno, jen vám nastíním děj hry a povím vám o ní pár věcí. Příběh se odehrává v budoucnosti a na jiné planetě, konkrétně na Marsu v roce 2350, kde má Česká republika vybudovány vlastní laboratoře určené na výzkum vesmíru, nesoucí krycí název Sektor XIV. A podle názvu vám asi bude jasné, k čemu došlo - už dlouhou dobu na Zem nedorazily zprávy o dění a novinkách ze Sektoru XIV a jak vám asi dochází, bude třeba tam někoho poslat, aby zjistil, co se vlastně stalo. Tím někým budete samozřejmě vy, člen Mezigalaktické profesionální armády. A po pár minutách pobytu na Marsu skutečně zjistíte, že se něco stalo. Dlouho tedy neotálejte, hru si stáhněte a vydejte se do akce.

Staňte se Pracháčem – chytřejší vyhrává
Staňte se PracháčemČtvrteční hra Staňte se Pracháčem byla vyloženě oddechová a středeční rychlou akci v Sektori XIV tak vystřídalo neméně bolestivé trápení mozku. Staňte se Pracháčem je další variací na známého televizního "Milionáře" - vaším úkolem bude odpovídat na několik otázek a pokud se vše povede, můžete si přijít na pěkné peníze, tedy budou pouze virtuální, ale i to se cení, nemyslíte? Rozsah oborů, z nichž jsou otázky vybírány, je opravdu rozsáhlý, takže na své si přijdou skoro všichni. Pokud byste na nějaké z otázek "zakysli", máte možnost využít jednu ze čtyř nápověd. Grafická stránka hry je spíše podprůměrná a hudbu nebo zvuky byste tu hledali marně. Nicméně i přes tyto nedostatky se domnívám, že hra Staňte se Pracháčem vám má co nabídnout.

Satisfaction - čas odplaty
SatisfactionZa názvem této hry by se mohlo skrývat cokoli, ale asi málokdo by za ním našel to, čím hra skutečně je - jedná se totiž o novou českou hru pro dva hráče, v níž se můžete utkat v boji o vlajku, takže vám nabízí jakousi obdobu známého Caputere the Flag z akčních her typu Quake 3: Arena nebo Unreal Tournament. A navíc bojovníky byste tu hledali marně, protože u hry sedíte. Že se vám to zdá divné? Teď nemám na mysli přímo vaši osobu (protože kdo z nás u počítače stojí, že?:o), ale vaše alter ego, které je ve hře ztělesněno jako řidič miniaturního autíčka. Jedno ovládáte vy, druhé váš protihráč. Nápad je to docela pěkný, ale horší to bude se zpracováním, které mi přišlo až moc jednoduché. Hudba a zvuky je ještě daly překousnout, protože byly vcelku na úrovni, ale grafika už nikoli. Ale pokud trochu přivřete oči, dá se to hrát. Na nějaké dlouhé paření to sice není, ale pokud potřebujete ukrátit dlouhou chvíli, jistě tato hra přijde vhod.

Tanks - tankový souboj
TanksHra jménem Tanks od Marka a Michala Schmidtových byla vedle výše zmíněného Super Gorgon Deluxe již v pořadí jejich druhou hrou, kterou jsme publikovali na Plných Hrách v uplynulém týdnu. Celá hra je, jak si jistě vyvodíte z názvu, o tankových soubojích. Je určena pro dva až tři hráče (zkoušeli jste někdy pořádný bojový tank ovládat sami? Nejde to..) a vaším úkolem nebude nějaká bezhlavá anihilace soupeřů, jak byste se mohli mylně domnívat, ale půjde o trošku netradiční akční hru s několika strategickými prvky. V každém z osmi bojišť bude vaším úkolem zničit soupeřům tank, ale cesta k provedení tohoto cíle, bude hodně nesnadná. Ztíženo je to mnoha faktory, tak třeba takové nášlapné miny dokáží kolosu, jakým je tank, trochu pocuchat oplechování, takže se jim budete muset vyhýbat. Hratelnost je vcelku na dobré úrovni a ani po grafické a zvukové stránce hra nijak nezaostává - všechna prostředí, v nichž bojujete, jsou pěkně různorodá, snad jen mohla být o kapánek propracovanější.

Autor:
  • Nejčtenější

Vývojářům nešlo opravit chybu, tak z procházení zdmi udělali součást příběhu

Skoro třicet let stará střílečka The Terminator: Future Shock vstoupila do historie jako vůbec...

Bojíte se hororů? Skutečnost je často ještě divnější a děsivější

Věta „inspirováno skutečností“ se za léta nadužívání stala jen prázdnou marketingovou frází. Ne,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavný streamer byl šokován, když zjistil, kolik utratil za hry na Steamu

Populární streamer Felix Lengyel, známý fanouškům pod přezdívkou xQc, prozradil, kolik už utratil...

Hraní přeruší reklama na hamburger. Hráči si utahují z nenasytnosti EA

Zvýšení ceny velkých her je pořád málo. Vydavatelství Electronic Arts nyní zkouší přijít na to, jak...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Shrot je česká kopírka Duny 2, ve které bojujeme o chmel. K dispozici je demo

Autor povedené retro střílečky Hrot ukázal svůj další projekt. Shrot bude real-time strategie ze...

Hráči se smějí novému portrétu Karla III., vypadá prý jak videoherní boss

Nový portrét krále Karla III., který namaloval namaloval britský portrétista Jonathan Yeo, se kvůli...

Nevíte, co s volným časem? Stáhněte si zdarma skvělý Dragon Age: Inquisition

Digitální obchod s hrami Epic Store si tento týden pro hráče připravil opravdu hodnotný dárek....

Grand Theft Auto 6 vyjde na podzim roku 2025

Vydavatel nejočekávanější hry posledních let upřesnil během prezentace hospodářských výsledků...

Černoch samuraj budí vášně

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

Moderátorka Petra Křivková-Svoboda přišla při tragické nehodě o manžela

Moderátorka poledních zpráv televize Nova Petra Křivková-Svoboda (41) v neděli ztratila svého manžela Ondřeje Křivku...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Eurovizi vyhrál nebinární Švýcar Nemo. Nizozemce vyloučili za „výhružný pohyb“

Ve švédském Malmö rozhodli o vítězi letošní Eurovize. Stal se jím švýcarský nebinární zpěvák Nemo. Soutěž doprovázely...

Miss Czech Republic 2024 se stala studentka Adéla Štroffeková z Prahy

Vítězkou 15. ročníku Miss Czech Republic se stala studentka Adéla Štroffeková (21). Českou republiku bude reprezentovat...