Týden na PH - co vás čeká po smrti?

  12:00aktualizováno  7:53
V uplynulém týdnu se roztrhl pytel s originálními a nadmíru povedenými arkádami s příběhem a neotřelou hratelností. V Soldexu zavítáme do světa mrtvých, v Noitu Love se utkáte pro změnu se šíleným profesorem a plody jeho práce.

Hra týdneNoitu Love and the Army of Grinning Darns - prototyp skvělé arkádyNoitu Love and the Army of Grinning Darns - prototyp skvělé arkády
Hodnocení: 8/10

V daleké budoucnosti se podařilo ukončit všechny válečné konflikty a vznikla společnost, která dohlíží na mír. Pouze šílený profesor Darnacus Damnation se svojí armádou se s příměřím nehodlá smířit, a tak ho musíte jakožto poslední hrozbu eliminovat. Ovládáte mladého hrdinu Noitu Love a vaším úkolem je profesora zneškodnit. Než se k němu dostanete budete muset projít 6 levely. Před samotným startem si zvolíte jednu z pěti obtížností a začínáte. Průvodkyní vám bude sličná dívka, která vám poradí, popíše nové věci a v podstatných místech rozvede příběh hry. Zpočátku se setkáte se základními a jednoduchými nepřáteli, postupem času začne situace přituhovat a budete bojovat s roboty, zombíky, vrtulníky, kanóny a s tucty dalšími nepřáteli. Variabilita je opravdu obdivuhodná. Nepřátele likvidujete plamenem, se kterým máte více možností útoku. 


Road Attack - přestřelka na dálniciRoad Attack - přestřelka na dálnici
Hodnocení: 5/10

Pakliže vám chybí na silnicích dostatek akce, je pro vás Road Attack hrou k pohledání. Při jením hraní totiž ani tolik nejde o vaše jízdní schopnosti, ale o to, jak dobře dokážete sestřelovat projíždějící auta. Po spuštění vás přivítá velmi pěkně vypadající menu, kde si nastavíte vše potřebné, vyberete jedno ze čtyř vozítek (dva sporťáky, dva kamióny) a vydáte se na dálnici. Za úkol máte projet určitý úsek, přičemž jste tlačeni časovým limitem. Krom času si musíte v dávat pozor na jiné účastníky dopravního provozu, kteří si své řidičáky pravděpodobně vytiskli doma na domácí tiskárně. A nebo je vůbec nemají. Jezdí totiž jak se jim zlíbí a navíc svá auta obohatili o bodce, kulomety a jiné střelné zbraně. Inspiraci u Carmageddon jim nelze upřít.

SubSurface - podmořský masakrSubSurface - podmořský masakr
Hodnocení: 8/10
S vývojářskými soutěžemi se jak se zdá v poslední době doslova roztrhl pytel. Ačkoliv čeští vývojáři tak trochu strádají a s nedočkavostí připravují projekty pro nadcházející Becherovka Game, v zahraničí mají hned několik alternativn. Jednou z nich byla také nedávno zakončená soutěž, jejíž zadání bylo jednoduché - vytvořit klasickou Shoot'em up, obalit ji příjemným grafickým kabátkem, vyzdobit přepychovou hratelností a následně se již jen poprat s nelítostnou konkurenci. A že to nebylo nic jednoduchého, hra kvalit jako právě SubSurface to však neměla až tak složité, tudíž se autoři v konkurenci 19ti dalších her mohli těšit z krásného třetího místa, což v každém případě potěší.

Atomix 2 - nejen pro fandy chemieAtomix 2 - nejen pro fandy chemie    
Hodnocení: 8/10

Původní Atomic vznikl už v roce 1990 a na Plných hrách jste si mohli zahrát jeho remake Atomic. Jedná se především o skvělou logickou hru, a pokud nemáte rádi chemii, vůbec to v tomto případě nevadí, protože Atomix 2 je především o přemýšlení a ne o znalosti chemických vzorečků. Po spuštění stačí kliknout a začínáte. Vidíte před sebou hrací plochu, na které jsou různě rozházené rozličné atomy. Pokud kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se vám váš cíl - finální molekula, kterou musíte z přítomných atomů poskládat, abyste mohli postoupit do dalšího levelu. Krom atomů jsou na hrací ploše také různé druhy kvádrů nebo speciální š
ipky, od kterých se atomy odráží.

Cognizance - arkáda s RPG prvkyCognizance - arkáda s RPG prvky    
Hodnocení: 5/10

Cognizance není další klasickou arkádou. Na první pohled působí jako hodně promyšlená hra, která slibuje mnoho zajímavého, ale po bližším pohledu bohužel nenaplňuje očekávání. Nápad autora je jistě chvályhodný, ale bohužel se mu ho nepovedlo převést do vhodné podoby. V Cognizance hrajete za kouzelníka, který prochází světem plných potvor. Před začátkem si zvolíte jednu ze čtyř obtížností a už vám nic nebrání pustit se do díla. Za úkol máte projít třemi úrovněmi, přičemž v posledním kole se utkáte se závěrečným bossem. Zajímavé je, že úkoly v jednotlivých úrovních jsou od sebe poměrně značně odlišeny. V prvním levelu sestřelujete lebky s různými čísly. Podle toho, jak vysoké číslo má sestřelená lebka, o tolik se vám znásobí schopnosti vašeho kouzelníka. Můžete si tak zvýšit sílu, energii, nebo získat lepší útok.

Soldexus - co nás čeká po smrti?Soldexus - co nás čeká po smrti?
Hodnocení: 8/10
Originalita ve hrách ještě stále neumřela! Ačkoliv ji tedy již mnoho hráčů dost možná pohřbilo jako dávno zapomenutý, ovšem vysoce potřebný a zajímavý prvek hry, který v současné době bohužel velká většina jak freeware tak i komerčních počinů postrádá. A je to rozhodně škoda -Soldexus totiž může posloužit jako názorná ukázka toho, jak málo stačí k tomu, aby se z jinak průměrné a nikterak nevybočující arkády stalo dílko, které rozhodně stojí za vaši pozornost a volný čas. To, co ze Soldexusu tvoří dílko po všech stránkách zajímavé a neotřelé pak není nic jiného než právě příběh. Žádné zachraňování světa z bezvýchodné situace v rukou jednoho neohroženého hrdiny se tentokráte nekoná. Ústřední postavou se stává vesměs obyčejný Ian, jež jednoho dne vlivem nepříjemných událostí upadne na schodech a dopadne tak špatně, že to pro něj znamená okamžitou smrt.

Karack Spirit - neotřelá arkádovkaKarack Spirit - neotřelá arkádovka
Hodnocení: 6/10
Není tomu tak dávno co jsem se rozplývala nad propracovaností a originalitou příběhu jedné Gamemakerové hry Soldexus. V tom stále se opakujícím klišé příběhů o neohrořených hrdinech totiž působí opravdu zajímavě a to je třeba ocenit. O to příjemnějším překvapením pro mě bylo dnešním dnem objevení zajímavé arkádovky jménem Karack Spirit, která byla taktéž vytvořena za použití nizozemského Gamemakeru a pochluvbit se může minimálně netradičním a povedeným konceptem. Ačkoliv je tedy Gamemaker mnohými častokrát odsuzován, častokrát se v něm podaří vytvořit opravdu zajímavé dílko. Třeba jako právě to dnešní. Rozhodne nečekejte žádné grafické hody â- samotný autor totiž nejen že s největší pravděpodobností neumí programovat, tvořit herní enginy. Navíc mu nebylo naděleno ani příliš grafického citu, tudíž se prostě jednoho krásného dne rozhodl, že stvoří hru jednoduchou a to jak po koncepční, tak i grafické stránce.

Qube - zachraňte svou milouQube - zachraňte svou milou
Hodnocení: 7/10
Jak na freeware scéně tak i na té komerční by se vám opravdu snadno hledaly tituly, vyprávějící o nešťastné lásce a s ní spojené nepříjemné události. Důvod? Je jich totiž spousta a ačkoliv to tak v mnoha případech na první pohled nevypadá, milostný podtext je ve hře zakořeněný a časem více či méně vyplouvá na povrch. To je případ také po mnoha stránkách zajímavého Qube. Ovšem s tím rozdílem, že za svou milostnou dějovou linii se tvůrci ani v nejmenším nestyděli. Díky tomu se nám již v průběhu úvodního intra otevírá barevný a rozmanitý svět, kde hlavní roli hrají dvě na první pohled až
po uši zamilovaná stvoření. Jaké je tedy překvapení, když je někdo od sebe násilně oddělí, respektive unese přítelkyni našeho hlavního hrdiny. A ten se jako správný neohrožený bojovník nevzdává a vydává se ji hledat.

WildHunt - lovte divokou zvěřWildHunt - lovte divokou zvěř
Hodnocení: 6/10
V případě že jste zarytými milovníky zvířat a představa, že byste nějakému byť jen některému zkřížili vlásek ve vás vzbuzuje vlnu nevole, nejspíše byste se měli této jednoduché akční arkádovce jménem WildHunt velkým obloukem vyhnout. Zabíjet se zde totiž nebudou zlí a oškliví mutanti nýbrž právě příslušníci zvířecí říše, což nemusí zrovna všem úplně sednout. Hlavní hrdina této akce tedy není nikdo jiný než samotný lovec, vyžívající se ve střílení divoké zvěře. Právě do jeho kůže se převtělíte i vy, abyste následně za pomocí širokého zbraňového arzenálu vystříleli vše, co žije, pohybuje se a dýchá v prostoru celé hry. prostoru celé hry. Ihned po spuštění hry si zajisté všimnete jednoho vcelku citelného záporu hry, jímž je příliš malé rozlišení, které vás bude otravovat prakticky po celou dobu hry. Místo abyste si podle současných zvyklostí užívali hru v detailní grafice a fullscreenu pod dostačujícím rozlišením, budete raději celou dobu nahlížet na malé okýnko, kde se pohybuje několik prťavých postav - a to se rozhodně většině současných namlsaných hráčů prostě nemůže líbit.

Light Destiny - parádní japonské soubojeLight Destiny - parádní japonské souboje
Hodnocení: 8/10
Originálních her příliš mnoho nevychází, a proto bychom měli být vděčni za každou vlaštovku. Brandish a Ball jednou takovou vlaštovkou je. Sice nepřináší něco opravdu velkého a hromujícího, ale i každá maličkost dokáže potěšit. Na futuristicky vypadající hrací ploše ovládáte hořící balón, který je upevněn na špagátu podobně jako yo-yo. Balón ovládáte pouze myší a záleží tak jenom na vašich pohybech a schopnostech. Zpočátku si budete muset chvilku zvykat, ale ovládání vám velmi rychle vejde do krve. Na hrací ploše nejste sami. Spolu s vámi se po ní potulují také různobarevné balónky, které máte za úkol ničit. Stačí do nich vrazit vaším ohnivým balónkem, čímž je zničíte a přičtete si skóre.

Autor:
 
Témata: jízdné, Robot

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

RECENZE: Třetí přídavek pro český Kingdom Come je zatím ten nejlepší

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards DLC

Přídavek Band of Bastards pro Kingdom Come: Deliverance láká na těžké souboje a lineární hratelnost. Sice nám v něm...

Hráči to často mají těžší než klasičtí sportovci, říká majitel týmu eSuba

Majitel eSuby Ladislav Dyntar

V rozhodujících momentech je nutné spolehnout se na sto procent na své tělo, jakékoliv zaváhání vás může stát hru, říká...

Další z rubriky

Pět nejočekávanější her, které vycházejí v únoru

Metro Exodus

Ještě minulý rok to vypadalo, že únor 2019 budou druhé herní Vánoce. Několik větších kousků sice bylo takticky odloženo...

Washington DC je v troskách. Ochráníte zbytky civilizace v The Division 2?

The Division 2

Postapokalyptický Washington DC je v područí gaunerů. Do akce tak opět vyrážejí agenti Divize, aby situaci...

Hráči to často mají těžší než klasičtí sportovci, říká majitel týmu eSuba

Majitel eSuby Ladislav Dyntar

V rozhodujících momentech je nutné spolehnout se na sto procent na své tělo, jakékoliv zaváhání vás může stát hru, říká...

Najdete na iDNES.cz