Pět nejočekávanější her, které vycházejí v únoru

  0:01aktualizováno  0:01
Ještě minulý rok to vypadalo, že únor 2019 budou druhé herní Vánoce. Několik větších kousků sice bylo takticky odloženo na později, pořád se ovšem máme na co těšit.

1.Metro Exodus

Synopse: Metro Exodus je post-apo střílečka inspirovaná úspěšnými romány Dmitrije Gluchovského. Příběhově navazuje na Metro: Last Light, který se odehrával v tunelech moskevského metra, kam se obyvatelé uchýlili po atomové válce.

Proč se těšit: Protože se tvůrci nenechali zlomit moderními trendy a připravují silný zážitek pro jednoho hráče. Odhodlali se přitom změnit strukturu hry, cestovat budeme pod širým nebem a často i v rozlehlejších lokacích. Slibně vypadá i upravování zbraní. 

Obavy: Špatná optimalizace. No Steam No Buy?

Na čem: PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Kdy: 15. února

Další info: preview, hardwarové nároky, roční exkluzivita Epic Storu, vzácná edice v deseti kusech

2.Far Cry New Dawn

Synopse: Far Cry New Dawn přímo navazuje na jeden z konců Far Cry 5. V něm jsme sledovali, jak ve fiktivní oblasti Hope Country na území současné Montany rostou atomové hřiby. A to byl ten dobrý konec. V New Dawn se vrátíme na místo činu, jen o sedmnáct let později. Padouchy jsou tentokrát na první pohled nesympatické sestry Mickey a Lou, které se svým gangem pročesávají okolí, zabíjejí přeživší a shromažďují zdroje. 

Proč se těšit: Bude zajímavé navštívit stejná místa po nukleární katastrofě. Potkáme se opět s Otcem (na což se opravdu těším). Budeme si postupně vylepšovat svoji základnu. A v rámci expedic se podíváme i mimo Hope Country, na význačná místa Spojených států. 

Obavy: Od vydání Far Cry 5 neuplynul ani rok, bude New Dawn alespoň stejně dobrý? Nepůjde jen o rychle spíchnutý reskin? A co ty pastelové barvy?

Na čem: PC (Windows), PlayStation 4 a Xbox One

Kdy: 15. února

Další info: hardwarové nárokypodobnost s Rage 2

3.Anthem

Synopse: Anthem je primárně kooperativní online hra, v níž čtveřice hráčů v robotických oblecích hledá mocné artefakty, aby nakonec zachránila lidstvo. Není to klasické RPG, ale zástupce žánru „looter shooter“, přičemž nejblíže má k Destiny 2. Primárním motorem je tedy hon za stále lepší výbavou při zdolávání misí na vyšší obtížnosti. 

Proč se těšit: Pohyb v robotických oblecích je návykový, dobrý pocit z bitev a vynikající efekty. Stranou by neměl stát ani příběh.

Obavy: Před vydáním je toho bohužel více, než je zdrávo. Hlavní obava se týká uspěchaného vydání, alespoň na základě fiaska s VIP demem. Bude hra dobře optimalizovaná? A co další mise a instance? Ty v demu se rychle okoukaly. Dočkáme se hry, která má ambice být něčím víc, než jen „něco jako Destiny 2, akorát od Bioware“?

Na čem: PC (Windows), PlayStation 4 a Xbox One

Kdy: 22. února

Další info: trojice dojmů z VIP dema, hardwarové nároky, na konzolích jen 30 fps

4.Trials Rising

Synopse: Trials Rising je akční „závodní“ hra založená na hrátkách s fyzikou. Na motorce budeme zdolávat různé překážky na bláznivých tratích po celém světě. Hraje se sólo i v multiplayeru s cílem nahrát co nejlepší skóre.

Proč se těšit: Protože podle prvních ohlasů to bude nejlepší díl série. V novém režimu Tandem Bike pak dva hráči v lokálním multiplayeru sdílejí ovládání jednoho motocyklu, což zní jako zábavná mela. 

Obavy: Pokud jste alergičtí na slovo loot boxy, nesu špatnou zprávu. Naštěstí v nich budou jen kosmetické předměty a bedny půjdou získávat i hraním (a prý celkem rychle).

Na čem: PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One a Switch

Kdy: 26. února

5.Wargroove

Synopse: Wargroove je tahová strategie v milé retro grafice, která se snaží navázat na odkaz Advance Wars. Oproti svému vzoru však chce jít více do hloubky, velitelské jednotky například sehrávají na bojišti důležitější roli. Vytvářet půjde nejenom vlastní mapy, ale i kampaň. 

Proč se těšit: Protože každá další hra ve stylu Advance Wars je vítána a Wargroove působí víc než hutně (tvůrci slibují přes 50 hodin obsahu pro jednoho hráče). A první zahraniční recenze jsou příznivé.

Obavy: Bude kampaň zábavná i poté, co opadne úvodní nadšení? Problematické také může být vyvážení hry. 

Na čem: PC (Windows), PlayStation 4, Switch, později PlayStation 4

Kdy: 1. února

Crackdown 3 - pomůže síla cloudu?

Po několika odkladech vyjde letos v únoru utrápený Crackdown 3, od nějž si většina hráčů asi už příliš neslibuje. Je to exkluzivita Microsoftu plná šílené destrukce, jíž jsme se měli dočkat už v roce 2016. Zmínku si zaslouží z jiného důvodu: zcela zničitelné prostředí má pro výpočty využívat cloudové platformy Microsoft Azure, díky čemuž udrží stabilní fps i při náročných scénách. Bude to ovšem i dobrá hra?

Crackdown 3

Crackdown 3

Na kterou únorovou hru se nejvíc těšíte?

celkem hlasů: 3611

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 28. února 2019. Anketa je uzavřena.

Metro Exodus 1348
Civilization VI: Gathering Storm 493
Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards DLC 363
Dirt Rally 2.0 361
Far Cry New Dawn 331
Anthem 190
Stellaris: Console Edition 121
God Eater 3 87
Crackdown 3 75
Steins;Gate Elite 61
The Lego Movie 2 Videogame 54
Wargroove 44
Jump Force 44
Trials Rising 39
Autor:
 

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Brutálně těžký Sekiro je hit, za deset dnů prodal dva miliony kopií

Sekiro: Shadows Die Twice

Akční RPG Sekiro: Shadows Die Twice je tak obtížné, že na něj spousta lidí nemá. Jde o opravdovou hardcore hru pro...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

KVÍZ: Vyznáte se v nejslavnějších zbraních z počítačových her?

Quake Champions

Herní historie je dlouhá a krvavá, přitom jen málokterá hra dokázala nabídnout skutečně originální a zapamatování hodné...

Další z rubriky

Legendární herní studio Valve chystá něco velkého. Hádáme, jak to dopadne

Brýle pro virtuální realitu Steam Index

Legendární herní studio Valve, které stojí za mnoha hity, chystá vlastní brýle pro virtuální realitu s názvem Steam...

Pět nejpopulárnějších battle royale her současnosti. Která je nejlepší?

King of the Kill

I když jsou pravidla žánru jasně daná, každá battle royale hra je trochu jiná. Nabídka je bohatá a my vám v dnešním...

RECENZE: Episode Ardyn obstojně uzavírá epickou ságu Final Fantasy XV

Final Fantasy XV: Episode Ardyn

Episode Ardyn je čtvrté a poslední z příběhových rozšíření, kterými tvůrci dovysvětlují události hry Final Fantasy XV....

Najdete na iDNES.cz