Tipy: Zahrajte si Hitmana!

  12:05aktualizováno  25. května 10:33
Vyzkoušejte Dark Messiah a nového Hitmana *** Zavzpomínejte na Atlantis *** Mrkněte na SilverFall a BioShock *** Stáhněte si další přídavek do Oblivionu *** Zahrajte si Shadowbane zdarma

Hitman: Blood Money

Po týdnu se společně setkáváme u dalšího tématu, v němž si opět připomeneme nejzajímavější události předchozích sedmi dnů. Hned na prvním místě musíme vypíchnout hratelnou demoverzi očekávané third person akce Hitman: Blood Money od IO Interactive, jež bude s lokalizovaným manuálem k dostání již v pondělí 29. května. Ta se na internetu objevila na začátku tohoto týdne a nabídla fanouškům holohlavého zabijáka první misi z plné verze hry (Death of a Showman), v níž musíte odpravit Josepha Clarence známého jako The Swing King. Nenechte se zastrašit velikostí dema (759 MB), zážitek z nového Hitmana za to rozhodně stojí! A pokud vás akční hry zrovna dvakrát neberou, můžete si stáhnout multiplayerovou demoverzi líbivé realtimové strategie Rush for Berlin z prostředí alternativní druhé světové války. Ta nabízí deathmatchovou mapu Killing Fields a R.U.S.H. level zvaný Black Forest Revisited. Obě bitvy spustíte přes LAN, IP nebo GameSpy account. Vývojáři z Nival Interactive dále vypustili do světa německé demo taktického RPG Night Watch, což však ocení pouze německy hovořící hráči, neboť anglická verze je již nějaký ten pátek k dispozici.

Jestli jsme vám touto nabídkou dem nekápli do noty, nezoufejte! 3D Realms konečně oficiálně oznámili datum vydání demoverze nablýskané sci-fi first person akce Prey od Human Head Studios. Ta se objeví 22. června 2006 a přinese pět levelů pro singleplayerové i multiplayerové hráče. Demo bude ve stejný den k dispozici pro PC i konzoli Xbox 360. A pokud je pro vás druhá polovina června stále v nedohlednu, těšte se na příští týden, kdy Codemasters vypustí hratelnou demoverzi fotbalové simulace Sensible Soccer 2006. Už aby to bylo, fanoušci staré dobré série Sensible Soccer už se nemůžou dočkat, až si chystané pokračování vyzkouší na vlastní kůži a podrobí jej nemilosrdné kritice.

Prey Prey Prey

Atlantis V

Návrat Atlantis
Z oficiálně oznámených her uplynulých sedmi dnů nám nejvíce učarovalo pokračování slavné adventurní série Atlantis. Tu jistě není třeba nijak zvlášť představovat - fanoušci tohoto žánru ji mají prošlou křížem krážem (i když poslední dva díly se nijak zvlášť nevydařily) a ostatní se k ní kvůli novému pokračování určitě neobrátí. Atlantis V se objeví letos v říjnu a zavede vás do třicátých let minulého století. Hlavní roli ztvární mladý letecký inženýr Howard Brooks, jenž se probouzí na hidenburgském zepelínu a vydává se na průzkum tohoto podivného stroje, který jej zanese do čtyř částí světa. Nedílnou součástí hry bude opět řešení zapeklitých hádanek a chybět nebudou ani dialogy s třicítkou různých počítačem řízených postav. A aby toho nebylo málo, dojde opět na pátrání po ztracené civilizaci. Více o hře vám prozradí první trailer (40 MB), který si můžete stáhnout zde. K nahlédnutí jsou rovněž screenshoty, z nichž si uděláte obrázek o grafické stránce Atlantis V.

Atlantis V Atlantis V Atlantis V

BioShock

SilverFall a BioShock
K dalším zajímavým titulům, jež se nám v průběhu předchozích sedmi dnů připomněly, patří dvě hry z žánru RPG - SilverFall a BioShock. První zmiňovaný titul představila společnost Monte Cristo Games již na konci minulého roku a od té doby se po něm slehla zem. Nyní o tomto lákavém akčním RPG začínají prosakovat podrobnější informace a na světlo světa se dostávají nové screenshoty. Ptáte se, co nás na novince od týmu KievGames tolik zaujalo? Prvním důvodem našeho nadšení je příběh, pojednávající o konfliktu technologie a magie. Druhým je rozsáhlý svět, který budete s partou hrdinů prozkoumávat a v němž se s těmito prvky setkáte. A do třetice se nemůžeme vynadívat na originální vizuální zpracování, kde nechybí prvky cell-shadingu. Pravdou je, že tento grafický styl nemusí každému kápnout do noty, ale nás si zkrátka získal. Mrkněte do screenshotové galerie a dejte nám vědět v diskuzi!

RPG BioShock nám nedá spát již několik měsíců, ale poslední dobou se situace stále zhoršuje. Na výstavě E3 jsme zhlédli hratelnou verzi hry, přinesli jsme vám první dojmy i obsáhlé preview a nějak se tohoto duchovního nástupce legendárního System Shocku 2 nemůžeme nabažit. Hltáme každou novou informaci a naší pozornosti samozřejmě neunikly ani nové screenshoty. Je jasné, že ke spuštění tohoto skvostu v celé jeho kráse budete potřebovat pořádně nadupanou mašinu, ale pokud se plná verze hry bude hrát stejně dobře jako ukázkové demo a nabídne podobnou tajemnou atmosféru plnou napětí, investice do nového hardwaru bude stát za to. Nebo jste snad jiného názoru?

SilverFall SilverFall SilverFall
BioShock BioShock BioShock

Supreme Commander

Supreme trailer ze Supreme Commander
Chris Taylor z Gas Powered Games nám již pěknou řádku měsíců snažně vtlouká do hlav, že chystaná realtimová strategie Supreme Commander bude výjimečným titulem, který by si neměl nechat ujít žádný příznivce tohoto žánru. Pokročilá umělá inteligence a obrovské bitvy, ještě větší mapy a zoom, o kterém se nikomu dosud ani nesnilo. Je však Supreme Commander skutečně tak žhavý, jak nám jej autoři série Dungeon Siege a slavné RTS Total Annihilation malují? Hra byla představována i na letošní E3 a k vidění byl rovněž špičkový trailer, který vám nyní nabízíme ke stažení na našem webu. V něm můžete v akci zhlédnout vychvalované přibližování a oddalování náhledu na bojovou plochu. Z detailů, kdy lze spočítat jednotlivé stromy v lese, se jednoduše dostanete až do stavu, kdy jsou ty největší bojové stroje zobrazovány pouze jako barevné tečky. Bitvy jsou zde skutečně monstrózní a popravdě si dost dobře nedokážeme představit, jakým způsobem je v reálném čase bude vůbec možné kočírovat. Ale vypadají famózně a zatím nám to musí stačit. Nechme si zdát krásné sny o tom, že Supreme Commander bude rovněž skvěle hratelný.

Supreme Commander Supreme Commander Supreme Commander

Half-Life 2: Episode One

Co se děje v trávě...
Přídavek pro vynikající first person akci Half-Life 2 je konečně GOLD a v obchodech se skutečně objeví 1. června 2006. Na rozdíl od většiny ostatních datadisků bude Episode One spustitelná bez původní hry a plnou verzi si stáhnete buď přes Steam nebo koupíte pod hlavičkou Electronic Arts v klasické krabicové verzi. Těšit se můžete na několikahodinovou singleplayerovou kampaň, dva nové multiplayerové módy, známé Lost Coast tech demo a upoutávku na druhou epizodu. Episode Two vás zabaví na čtyři až šest hodin a v obchodech se objeví do konce tohoto roku. Episode Three má být posledním dobrodružstvím Gordona Freemana (nejspíš do vydání Half-Life 3) a její spuštění je plánováno na příští rok.

Pokud vlastníte některou z her od Ubisoftu a máte založený účet na Ubi.com, přihlaste se do betatestu fantasy first person akce Dark Messiah of Might & Magic. Třeba se na vás usměje štěstí a společně s další hrstkou šťastlivců otestujete další očekávané dobrodružství z legendárního světa Might & Magic. Příchod temného mesiáše se blíží - zatrhněte mu tipec na této stránce!

Temná 3D akce Gears of War od Epic Games podle vyjádření šéfdesignéra Cliffa Bleszinskiho zazáří na konzoli Xbox 360 již letos na podzim. Doufejme, že se nakonec objeví i PC verze, byť s několikaměsíčním zpožděním. Byla by škoda, kdyby Epic počítačové hráče ignoroval.

Hráčí fantasy MMORPG World of Warcraft se v příštím patchi dočkají nových PvP Armor setů. Prohlédnout si je můžete na oficiálních stránkách hry. Vypadají naprosto úžasně, ale získat ty nejlepší nebude žádná sranda.

WoW: The Burning Crusade WoW: The Burning Crusade WoW: The Burning Crusade

TES IV: Oblivion

Vývojáři z Bethesdy vydali již čtvrtý oficiální plugin do úspěšného epického RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion. Jmenuje se Thieves Den a za cenu 1,89 dolarů jej pořídíte na oficiálních stránkách hry. S drobným přídavkem si do hry přihrajete bájnou jeskyni Dunbarrow Cove a starověkou pirátskou loď The Red Sabre, jež se stane vaším majetkem. Zde se můžete usadit a najmout si piráty, lapky a vrahy na špinavou práci. Vaše nové sídlo si budete vylepšovat, pořídíte si zhruba 45 nových předmětů a osvojíte si 15 nových kouzel. Thieves Den nabízí jistě větší vyžití než koňské brnění, s nímž autoři Oblivionu sérii pluginů odstartovali. Je pro vás však dostatečně lákavý, abyste mu věnovali požadovanou finanční částku, nebo raději využíváte neoficiálních pluginů, kterých je plný internet?

MMORPG Shadowbane je již pár měsíců k dispozici zcela zdarma. Jeho budoucnost však byla donedávna velmi nejistá. Společnost Ubisoft zavřela vývojářský tým Wolfpack Studios a nikdo nevěděl, zda se rovněž všichni virtuální hrdinové a hrdinky neodeberou do věčných lovišť. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo, jelikož klíčoví zaměstnanci Wolfpacku založili nový tým Stray Bullet Games, který se o Shadowbane postará. Chcete si tuto starší (launch v březnu 2004), ovšem stále lákavou onlinovku vyzkoušet?

Originální strategie DEFCON od nezávislého týmu Introversion Software byla v tichosti posunuta na září tohoto roku, kdy vyjde přes Steam, stejně jako úspěšná Darwinia. Další odložení vydání, jež nás zastihlo tento týden, se týká fantasy MMORPG Hero's Journey od Simultronics, kterého se bohužel nedočkáme letos, ale až v příštím roce. Mnohem veselejší zpráva potěší hráče skvělé strategie Rome: Total War. Datadisk Alexander od Creative Assembly bude k dispozici již příští týden - ve čtvrtek 1. června.

První datadisk Factions pro akční MMORPG Guild Wars vesele válcuje pulty obchodů a vývojáři z ArenaNet pilně pracují na dalším přídavku. Jeho název dosud nebyl oficiálně představen, ale společnost NCsoft si zaregistrovala doménu www.guildwarsnightfall.com. Je tedy více než pravděpodobné, že druhý datadisk se pochlubí právě podtitulem Nightfall. A co vás v novém přídavku čeká? Například prostředí inspirované reáliemi Tuniska a Maroka, nové questy, schopnosti, skilly, zbraně, brnění a údajně i dvě další povolání.

Guild Wars: Factions Guild Wars: Factions Guild Wars: Factions

Mark Healey, bývalý designér Lionhead Studios a tvůrce originální bojovky Rag Doll Kung Fu, založil nezávislé studio Media Molecule. Vývojáři z desetičlenného týmu dříve pracovali na titulech jako Black & White, Syndicate Wars a Fable. Současné plány zatím drží pěkně pod pokličkou, ale chtějí je odhalit ještě letos.

Společnost CDV definitivně upustila od diskutovaného Starforce a hodlá využívat protipirátské ochrany TAGES. Strategie Glory of the Roman Empire bude prvním titulem od CDV, který s TAGES vyjde (26. června 2006).

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

RECENZE: Třetí přídavek pro český Kingdom Come je zatím ten nejlepší

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards DLC

Přídavek Band of Bastards pro Kingdom Come: Deliverance láká na těžké souboje a lineární hratelnost. Sice nám v něm...

RECENZE: Postapokalyptický Far Cry New Dawn přidává nechtěné novinky

Far Cry New Dawn

Střílečka Far Cry New Dawn se odehrává sedmnáct let po jaderné apokalypse ve Far Cry 5 a celý příběh uzavírá. Zároveň...

Další z rubriky

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Hráči to často mají těžší než klasičtí sportovci, říká majitel týmu eSuba

Majitel eSuby Ladislav Dyntar

V rozhodujících momentech je nutné spolehnout se na sto procent na své tělo, jakékoliv zaváhání vás může stát hru, říká...

Pět nejočekávanější her, které vycházejí v únoru

Metro Exodus

Ještě minulý rok to vypadalo, že únor 2019 budou druhé herní Vánoce. Několik větších kousků sice bylo takticky odloženo...

Najdete na iDNES.cz