Ten správný čas investovat do herního průmyslu je teď

aktualizováno 
Velká společnost vidí dobré investiční příležitosti v mobilním a on-line herním segmentu.

iPhone, Japonsko, figurka, Yua Aida | foto: Bonusweb.cz

Investice velkých peněz do čehokoliv s vidinou následných vysokých zisků, to je běžná součást ekonomiky. Mnoho firem si postavilo byznys právě na tomto jednoduchém předpokladu. Nyní se zdá, že vhodnou oblastí pro investice všemožných "spekulantů" bude herní průmysl.

Farmville na iPhonePřekvapivě to ale nebudou velké herní firmy ani světoznámé herní značky, kam by v budoucnu mohly proudit velké objemy peněz. Jako nejlukrativnější se v tuto chvíli jeví segment mobilních a on-line her.

Přinejmenším to tvrdí Tim Merell, šéf investiční banky IBIS Capital. Podle něj právě uzrál ten správný čas, kdy se vyplatí investovat do výše zmíněných segmentů herního průmyslu.

S přednáškou na toto téma dokonce hodlá vystoupit i příští měsíc na akci Game Developers Conference Europe v Kolíně nad Rýnem. V jejím rámci pak posluchače seznámí i s některými poznatky, které jeho firma v nedávné minulosti zjistila a sepsala v dokumentu nazvaném Global Videogames Investment Review.

"Herní průmysl se mění a stále se zvětšuje, stejně jako náklady na tvorbu konzolových her. On-line a mobilní hry rostou také a zároveň trh rozdělují," říká Merel a pokračuje: "Investiční dynamika vstupuje do nové fáze. Rostou příležitosti pro investice do on-line a mobilních her, zatímco sektor klasických konzolových her v tomto ohledu stagnuje a jsou zde vyšší rizika."

Guitar Hero na iPhoneDnes podle Merela tvoří zisky z on-line a mobilních her celou třetinu zisků z prodeje herního softwaru. Do budoucna pak předpovídá, že do pěti let se tento podíl zvýší dokonce na úroveň 50 % nebo bude zhruba o pětinu vyšší než u standardních konzolových her.

"Ať už předpovědím věříte nebo ne, tak to je přesně to, co nedá spát žádnému z bossů velkých vydavatelských domů ať už v Evropě, Americe nebo Asii," podporuje Merel poněkud teatrálně své tvrzení.

"Osobně se mi na on-line a mobilním byznysu líbí, že rostou a zároveň jsou i profitabilní, což je poměrně vzácné," dodává Merel a uvádí, že významným hráčům na tomto poli rostou tržby meziročně i o více než 100 procent.

"Když se k tomu připočte, že struktura tohoto průmyslu je rozdělená, že tomuto trhu ve skutečnosti nikdo nedominuje a že strategické možnosti jsou zcela jasné, pak ten pravý čas pro investování nastal právě teď," uzavírá nadšeně Merel.

Člověk by až měl chuť podívat se, kolik mu zbývá na účtu peněz, a začít shánět nejbližšího investičního makléře se specializací na herní byznys.

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Témata: software, Zisk

Nejčtenější

Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

Streamer Philza

Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry...

Lidé vzpomínají na obaly od 3D karet minulé dekády. Jsou k smíchu i pláči

Retro obal od 3D grafického akcelerátoru

Estetika nikdy nebyla silnou stránkou videoherní kultury, své pomyslné dno však už má snad naštěstí za sebou. Nic...

Samuraj, viking nebo husita? Osm možných scénářů dalších Assassin’s Creed

Assassin's Creed

Studnice nápadů pro další hry Assassin’s Creed sice není příliš plná, ale zároveň je stále mnoho cest, kterými se hra...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

KVÍZ: Legendární studia, která už neexistují. Poznáte je?

Lands of Lore

V dnešním kvízu se podíváme hluboko do herní minulosti. A nejspíše se budete divit, kolik skvělých studií, které v 90....

Další z rubriky

Jako Battlefield? První pohled na Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare (2019)

Studio Infinity Ward poodhalilo multiplayerovou složku letošního dílu Call of Duty, s nímž hodlá navázat na slavnou...

NHL přežívá na PC díky fanouškům, kromě grafiky je stále aktuální

NHL 2004 rebuilt 2018/2019

Malá komunita fanoušků už 15 let udržuje při životě nejlepší simulaci hokeje pro počítače. Pokud se dokážete povznést...

Hraje se s nimi skvěle, ale nejsou levné. Zkusili jsme špičkové VR brýle

HTC Vive Pro

Souprava pro virtuální realitu HTC Vive Pro je momentálně tím nejdražším, ale také prakticky nejlépe vybaveným modelem,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz