Progaming #44 - výsledky RBR Tour

  1:00aktualizováno  12:50
AMD Cyber Team obsadil 2. místo v mezinárodním turnaji *** Kdo vyhrál nejlépe obsazený CS turnaj od CPL Summer? *** CPL Tour - boj o milióny dolarů *** Video o InvexCupu ke stažení *** Celkové výsledky Richard Burns Rally Tour

LAN turnaje

AMD Cyber Team druhý v mezinárodním turnaji
Mistři České republiky v Counter-Striku z klanu AMD Cyber Team úspěšně reprezentovali Českou republiku na mezinárodní kvalifikaci turnaje CPL. V Rumunsku se jim postavilo celkem 37 týmů z osmi zemí, nad jejich síly byla pouze německá divize multiherního klanu SK Gaming. Němci kromě prizemoney ve výši 3000 dolarů získali i letenky do USA, kde se v prosinci zúčastní světového turnaje CPL Winter, AMD Cyber Team se musí "spokojit" s odměnou 1500 dolarů. Na třetím místě skončil španělský tým CTF, který vyhrál 1000 dolarů. Organizátoři se během celého víkendu potýkali s velkými technickými problémy, a tak je potěšující, jak se s nimi naši borci vypořádali, v každém případě jde o nejlepší výsledek českého Counter-Striku za poslední rok.

Vítězové CS kvalifikace CPL v Rumunsku:
1. místo: SK Gaming (Německo) - slot na CPL Winter, letenky do USA, 3000 dolarů
2. místo: AMD Cyber Team (Česko) - 1500 dolarů
3. místo: CTF (Španělsko) - 1000 dolarů


Nollelva - vítězství SK Gaming
Velký svátek profesionálního hraní se konal o tomto víkendu ve švédském městě Nörkkoping, kde se k LAN akci Nollelva sešla více než tisícovka pařanů. Ačkoliv odměny pro hráče byly srovnatelné s turnajem Euro Cyber Cup na Invexu (cca 20 000 dolarů), profi hraní má ve Švédsku obrovskou tradici, a tak se na turnaj sjeli ti nejlepší z nejlepších. První místa ve dvou hlavních kategoriích Counter-Strike a WarCraft III si odnesli borci z týmu SK Gaming (dříve Schroet Kommando), ale zejména CS turnaj byl velmi vyrovnaný a o medailistech rozhodovalo trochu i štěstí. Největším překvapením je celkové druhé místo švédského týmu I can see you, který před turnajem znali pouze znalci severské scény, naopak mezinárodní tým NoA (Norové, Američan a Kanaďan) se opět nedokázal vyšplhat ani na medaili a čtvrtým místem jen podtrhnul své dosavadní matné výkony v této sestavě. Jen pro doplnění uvedu, že v hůře obsazeném WarCraft III turnaji zvítězil SK.MaDFroG.

Vítězové CS turnaje Nollelva ve Švédsku:
1. místo: SK Gaming (Švédsko) - 75 000 SEK = cca 7500 dolarů
2. místo: I can see you (Švédsko)
3. místo: spiXel (Švédsko)


Turecko - první zastávka CPL Tour 2005
Společnost CPL, která stála u zrodu světového progamingu, připravuje pro rok 2005 zase něco nového. Během celého roku se cyklus turnajů CPL Tour zastaví na 10 místech naší planety a celkem bude mezi hráče jediné hry rozdělen 1 milión dolarů. Vyvolenou hrou je akční singlovka Painkiller, první "štací" pak turecké město Istanbul. V únoru se tam sjede 128 vyvolených, aby si to rozdali o 50 000 dolarů. Na vítěze čeká slušných 15 000 dolarů, odměnu 400 dolarů si pak odnese ještě závodník na 16. místě. Dá se předpokládat obrovský zájem účastníků, vždyť již čtyři měsíce před akcí jsou všechna místa zabraná.


Zajímavosti

Video o InvexCupu od OdB Productions je již venku
Světoznámé belgické duo OdB Productions vydalo snímek natočený na Mistrovství ČR v počítačových hrách. Je potěšující, že se video s názvem InvexCup 2004 zařadilo mezi obdobné filmy z velkých progamingových akcí (CPL, WCG, ClanBase) a již dnes si jej stahují tisíce hráčů po celém světě. Kromě reportáže ze samotného Invexu a rozhovorů s hráči (AMD Cyber Team, Pentagram, D-Skyline, [TA]Tyfoon) se SnoiD a BigG porozhlédli i kolem a zachytili bohatý noční život progamerů v Brně. Stahovat jej můžete zde.


Kde bude AMD.PG Challenge v roce 2005?
Turnaj AMD.PG Challenge je již od roku 2001 základní součástí českého profi hraní a rok co rok se na něj sjedou stovky hráčů, aby změřili své síly. Historie turnaje se začala psát v Praze, aby se posléze přesunula do Karlových Varů, kde byla Challenge doprovodnou akcí Mezinárodního filmového festivalu. Po dvou letech to vypadá, že se turnaj opět přesune. V úvahu připadají čtyři možnosti - Praha (Sazka Aréna), Brno (Výstaviště), Liberec (Babylon) anebo staronové Karlovy Vary (zimní stadión). Pokud chcete ovlivnit volbu místa konání tohoto turnaje, neváhejte a hlasujte zde.

e-Sports.cz Rapt0r Trophy
E-sports.cz ve spolupráci s online hernou Rapt0r přichystali zajímavý seriál Counter-Strike turnajů. Hrát se bude celých sedm dní, první turnaj se odehraje již 6.11.2004. Za registraci zaplatíte 120 Kč na hráče. Pětice nejlepších týmů bude po zásluze odměněna, získají CS server, podložky, atd.

e-Sports spouští nový server UT 2004
Slovenský bratr českého e-Sports zřídil nový server pro Unreal Tournament 2004. Jedná se o neveřejný server, což v praxi znamená, že nebude probíhat kontrola CD-key. Hrát se na něm budou módy DM a TDM.

Známe vítěze RBR Tour!
O uplynulé sobotě se v pražské herně Battlezone sešli nejlepší čeští jezdci Richard Burns Rally, aby ve finále soutěže CD Projektu Richard Burns Rally Tour svedli boj o počítač Brave a další hodnotné ceny. Opět se závodilo na trati Cote D´Arbroz, kterou v kvalifikaci nejrychleji zajel Jakub Kusák. Finále bylo napínavé, dokonce v něm byl hned několikrát poražen mistr světa, Richard Burns. Nejrychlejším se nakonec stal Tonda Bláha, který dokázal dosáhnout času 2:36:18. Blahopřejeme!

Celkové výsledky Richard Burns Rally Tour 1. Tonda Bláha: špičkový Počítač BRAVE s procesorem Intel Pentium 4 2.8 GHz, 512 RAM, 80 GB HDD s CD/DVD vypalovačkou + originálka Colin McRay Rally 2005 CZ
2. Pavel Rotter: špičkový volant Logitech MOMO RACING + originálka Colin McRay Rally 2005 CZ
3. Petr Abraham: originálka Colin McRay Rally 2005 CZ + cena od Logitechu
4. Martin Ptáček: originálka Colin McRay Rally 2005 CZ + cena od Logitechu
5. Petr Kubík: originálka Colin McRay Rally 2005 CZ
6. Michal Beran: originálka Colin McRay Rally 2005 CZ

Zprávy z dění na zahraničních Electronic Sports League
Ve Francii proběhlo finále prvního ročníku Electronic Sports League Pro Series Season. Soutěžilo se v Counter-Strike a Warcraft 3. V každém titulu spolu bojovali čtyři soupeři, přičemž si vítězové rozdělili 2000 euro. Zajímavostí je, že ESL otvírá dívčí Counter-Strike ligu, jíž se účastní 24 týmů z několika evropských zemí.

Seznam pozvaných týmů na LAN finále Pro Series:
Warcraft 3

SK|FaTC
*aAa*InToX
oTp.Blatty
Magic.Bishop


Counter-Strike
GoodGame
HQ.Generation
Wims
JAS

Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Komentář: Epic Store nic neumí a hráči ho nesnášejí, ale díky za něj

Epic Games Store

Nedávno oznámená exkluzivní spolupráce mezi novým digitálním obchodem Epic Store a vývojáři očekávané hry Metro: Exodus...

KOMENTÁŘ: Nedodělek, nebo příslib? Význam patchů ve hrách roste

Fortnite

Jedním z poznávacích znamení moderních her je jejich závislost na dodatečných úpravách všeho druhu. Řeč není pouze o...

Najdete na iDNES.cz