Optická myš Logitech iFeel Mouse

  12:00aktualizováno  21. října 12:29
Optická myš Logitech iFeel mouse otevírá novou kapitolu komunikace mezi člověkem a počítačem. Text, obraz, zvuk a nyní i hmatová odezva - vše pro snadný a intuitivní pohyb ve Windows a na Internetu.
iFeel Mouse

21.září 2000 - Logitech (NASDAQ:LOGIY; Switzerland:LOGN, LOGZ) - Svět je opět o krok blíže neomezené a všestranné komunikaci počítačů s lidmi - a to díky nové počítačové myši umožňující běžnému stolnímu počítači komunikovat s uživatelem pomocí hmatu. Tato nová myš od Logitechu obsahuje miniaturní pohybové zařízení, které se aktivuje při přesunu kurzoru nad určitými prvky na obrazovce (například nad webovými tlačítky, ikonami, nabídkami, složkami či odkazy). Ve výsledku tak uživatel "cítí" probíhající události ve Windows aplikacích či na webu; majiteli této myši přibývá při práci s počítačem hmatový vjem.

Tato nová myš, uváděná pod označením iFeel mouse, je optická - na rozdíl od mechanické myši zde snímání pohybu neprobíhá pomocí kuličky, ale světelným paprskem, což zajišťuje vyšší přesnost a bezúdržbový provoz. Díky absenci kuličky je uvnitř myši větší prostor, což umožnilo zabudování mechanizmu zajišťujícího pohybové reakce myši.

Dostupné budou dva modely této myši. iFeel MouseMan je luxusním modelem iFeel rodiny, a je založen na designu mnohokrát oceněné myši Logitech MouseMan Wheel, což obnáší tvary s jemnými křivkami, průhledné dno a ocelově modrý duhový povrch. Druhý model, iFeel Mouse, je stejně barevný, použitelný pro pravou i levou ruku. Oba výrobky budou k dostání během října.

iFeel Mouse

Hmatová komunikace s uživatelem je u myší iFeel vytvářena pomocí technologie TouchSense, programového vybavení licencovaného od Immersion Corporation, ve spolupráci se speciálním hardwarem a elektronikou Logitechu a pohybovou jednotkou s přesnou odezvou. Kromě hmatové odezvy pracuje iFeel mouse pochopitelně jako normální špičková optická myš. Ve všech režimech je její funkčnost podporována oceněními ověnčeným MouseWare softwarem s inovativní funkcí WebWheel.

"V běžném životě jsme zvyklí používat hmat stále, při orientaci či práci.", říká Wolfgang Hausen, starší viceprezident a generální ředitel divize ovládacích zařízení u společnosti Logitech, a pokračuje: "Proč bychom si stejným způsobem nepomáhali při práci s počítačem? Jak se stává krajina na obrazovce stále rozsáhlejší a nabídky stále delší, je i tato možnost zrychlení a zpřesnění stále zajímavější."

Široké možnosti myší iFeel se budou na webu a ve Windows ještě dále zvětšovat, jen co tvůrci webů a programátoři zahrnou do svých výtvorů hmatové funkce založené na vývojářském kitu od Immersion Corporation.

iFeel MouseMan

O společnosti Logitech
Společnost Logitech byla založena v roce 1981 za účelem vývoje, výroby a prodeje rozhraní mezi člověkem a počítačem a příslušného softwaru. Tato zařízení spojují uživatele s Internetem a umožňují mu pracovat, hrát si, učit se a komunikovat v dnešním digitálním světě efektivně. Produkční řada zahrnuje webové kamery, vstupní a ukazovací zařízení (což jsou standardní i bezdrátové myši, trackbally a klávesnice), reproduktory a herní zařízení (joysticky, gamepady a volanty).

Vedení společnosti je ve městě Fremont, v Kalifornii. Regionální zastoupení Logitechu jsou též v Romanelu (Švýcarsko) a Hsinchu (Taiwan). Akcie holdingové společnosti Logitech International spravující skupinu Logitech jsou veřejně obchodovány pod kódem LOGN a LOGZ na švýcarské burze, pod označení LOGIY potom na burze Nasdaq v USA. Logitech má obchodní zastoupení ve všech významných městech Severní Ameriky, Evropy a oblasti Asie a Pacifiku. Výrobní závody jsou v Asii.

Další informace o společnosti Logitech naleznete na: www.logitech.com.

Autor:
 
Témata: software

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Nejočekávanější akční hry roku 2019

Rage 2

Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

Dočkáme se letos? Očekávaná herní oznámení v roce 2019

Ikonický noktovizor ze série Splinter Cell

Kromě spousty ohlášených her vyhlížejí fanoušci také první zmínky o chystaných novinkách. V následujícím článku najdete...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz