Online Světy: 3 roky WoW

aktualizováno 
World of Warcraft slaví třetí narozeniny. Zatím pouze v USA, ale oslavy brzy začnou i v Evropě. A k tomu novinky o hrách Fury, Tabula Rasa, Star Trek Online...

World of WarCraft

Vypadá to, že Online Světy mají štěstí a třetí narozeniny nejúspěšnější "západní" MMORPG prošly bez velké mediální pozornosti. Nuže v pátek 23. listopadu 2007 oslavili hráči World of Warcraft v USA, Kanadě, Mexiku, Austrálii a na Novém Zélandu třetí narozeniny své oblíbené hry. Blizzard na své věrné fanoušky nezapomenul a přichystal i nějaké ty dárečky. A aby spojil příjemné s užitečným, bude je rozdávat až do vánoc, hezky po týdnech.
V týdnu od 26. listopadu (aktuální týden) Blizzard náhodně vybere 10 hráčů, kteří obdrží šek na nákup oblečení značky J!NX (pro hráče a počítačové šílence http://www.jinx.com/) v hodnotě 100 dolarů. V týdnu od 3. prosince rozdá Blizzard 20 sad figurek postav z World of Warcraft – v každé sadě jsou čtyři postavičky. Nakonec, v závěrečném týdnu od 10. prosince Blizzard vybere 5 šťastlivců, kteří si odnesou skutečně hodnotné ceny, a to Apple iPod Touch a dvouleté předplatné World of Warcraft.
Blizzard tuto svou aktivitu představil jako projev vděku za nadšení a podporu hráčů. A nic proti tomu, zejména poslední cena je opravdu pěkná. Ale celková hodnota "odměn" pro statisíce hráčů v USA je 3780 USD. To je vzhledem k miliardovému obratu a ziskům Blizzardu a jeho vydavatele Vivendi Universal opravdu smutné. Dost možná, že finanční hodnotu cen omezují americké zákony, ale takovýhle způsob oslavy tříletého úspěšného podnikání působí docela smutně.
Nejlepší dárek k narozeninám by rozhodně byl jiný – vydání datadisku Wrath of the Lich King, ale ten zatím nemá ještě ani stanovené datum vydání. Představit si dovedeme i menší dárky, které by udělaly radost všem, a ne jen několika vyvoleným. Co třeba speciální herní oslava spojená s nějakými hezkými příběhy, úkoly a neužitečnými, leč hezkými, herními předměty? Nebo alespoň víkend, který by hráčům nabídl rychlejší získávání zkušenosti nebo šanci na nějakou cennou kořist? Uvidíme, třeba se v únoru při oslavách spuštění hry v zemích Evropské unie něčeho takového dočkáme.
Nebo to můžeme brát jinak – za dárek k narozeninám můžeme pokládat komiks, který bude vycházet pravidelně každý měsíc. V současnosti je připravený šestidílný příběh člověka, který se stal otrokem orckého šamana a hledá cestu ke své minulosti. Ochutnávku můžete najít na oficiálním herním webu. Hráče může potěšit také dvojice povedených televizních reklam, v níž známí herci představují svoje postavy a lákají nové oběti k droze jménem WoW.
Star Trek Online pro obyčejné lidi
Zprávy o vývoji online hry z prostředí televizního seriálu Star Trek vyvolaly bouřlivé ohlasy mezi komunitou fanoušků. Nyní se rozvinula další debata spojená se změnou majitele vývojového studia Perpetual a důsledků této změny. Nový majitel, společnost Gravity, která stojí za MMORPG Ragnarok, chce Star Trek Online přepracovat tak, aby vyhovoval potřebám a možnostem občasných hráčů, kteří nechtějí u počítače trávit dlouhé hodiny.
Nové zadání nemusí postihnout jen samotnou hratelnost a herní obsah, ale také obchodní model. Ve výsledku by se tedy Star Trek Online mohl spíše než Star Wars Galaxies nebo WoW podobat korejským akčním hrám, ve kterých hráči platí reálnými penězi za online předměty namísto pravidelných měsíčních poplatků. Podle neoficiálních zdrojů na přístup nového majitele reagovala část vývojového týmu dobrovolným odchodem z firmy. Ani se nedivíme.
Fury a Věk vyvolených
Australští vývojáři Auran Games pokračují v rozvoji svého hybrida MMORPG a střílečky s názvem Fury. Tento týden oznámili první herní přídavek s názvem Age of the Chosen, který přináší nové herní režimy, vylepšený úvod do hry, zjednodušený uživatelský interface, změny v počtu a rozmístění NPC, přepracovaný systém předmětů, změny v soubojovém systému a další drobnosti.  K vydání této aktualizace má dojít za necelé tři týdny, 14. prosince.
Nové režimy zahrnují souboje jeden na jednoho a pak variantu carnage, ve které dva týmy po čtyřech hráčích bojují proti počítačem ovládaným protivníkům na třech nových mapách navržených pro tento způsob zábavy. Duely pak nabízejí možnost porovnání síly různých kombinací dovedností, útoků a kouzel na čtyřech nových mapách menšího rozsahu, aby se hráči nemuseli příliš hledat.
Pokud jste nečetli naše předchozí texty věnované Fury, pak vězte, že jde o hru, která se inspirovala zejména Guild Wars a Unreal Tournamentem. Kdyby nebylo nutné kupovat herního klienta, bylo by to docela dobré. Hra jinak nevyžaduje pravidelné poplatky, ale kdo platí, má se ve Fury lépe. Podrobnosti o rozšíření Age of the Chosen a odkaz k bezplatné zkušební verzi najdete na oficiálním webu spolu s nabídkou 40% slevy na pořízení hry.
Tabula Rasa konečně s bazarem
Tento týden se hráči dočkají nového patche pro hru Richarda Gariotta Tabula Rasa. Největší změnou je vymodlené zavedení institutu bazaru, jehož prostřednictvím budou moci hráči prodávat a nakupovat vybavení od ostatních hráčů. V Tabule Rasa nese systém směnáren název prodejen vojenských přebytků, organizace má pro začátek 5 poboček. 
Další změny se týkají zvýšení stability na straně klienta i serveru, úprav výrobních povolání a ke změnám došlo i v oblasti bojů, schopností nepřátel, uživatelského rozhraní nebo zvuku.  Kompletní seznam změn je k dispozici na webu.
Dream of Mirror Online EU
Další z řady asijských online her se chystá do Evropy. Otevřenou evropskou betu hry Dream of Mirror Online http://www.gametribe.com/gt/domo.do oznámila tchajwanská společnost GameTribe. Ve srovnání s uzavřeným testováním se hra dočká rozšíření o nové questy, nová herní povolání a další kapitoly příběhu.
Pokud vás zajímá technická stránka věci, tak zatím víme pouze to, že hra má cca 1 GB, vychází z ověřené manga grafiky s docela roztomilým přístupem. Testování začne 3. prosince, přístup budou mít pouze hráči z evropských zemí. Obrázky a video ze hry najdete na stránkách MMOsite.com.
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

Dvanáct nejlepších herních love story

Assassin’s Creed: Origins

Že láska a milostné pletky ke hrám patří, bereme dnes už jako samozřejmost. V našem článku jsme se pokusili vzpomenout...

Washington DC je v troskách. Ochráníte zbytky civilizace v The Division 2?

The Division 2

Postapokalyptický Washington DC je v područí gaunerů. Do akce tak opět vyrážejí agenti Divize, aby situaci...

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Najdete na iDNES.cz