Čtvrtek 24. června 2021, svátek má Jan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 24. června 2021 Jan

Nejočekávanější hry na hrdiny roku 2015

Podívejme se, co můžeme čekat od žánru, jenž v poslední době prožívá příliv čerstvé krve, tedy na nejočekávanější a nejnadějnější hry na hrdiny, které vycházejí v roce 2015.

Kingdom Come: Deliverance

Přiznejme si, že i když naše národní cítění není, co bývalo, očekáváme Deliverance se stejně napjatým výrazem, jako kdyby se měli Češi střílet penaltu na mistrovství světa. Proto hru od týmu Warhorse uvádíme na prvním místě.

Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance je už nyní ukázkou toho, jak se (nejen) české hráčstvo může vzedmout a vytvořit podporu nadějnému projektu, který může zastínit i mnohem větší a lépe financované západní tituly. Teď už můžeme jen čekat na to, jestli se penalta do soupeřovy branky zdaří. Hra se má odehrávat v historicky poměrně přesných kulisách 15. století během politicky nejisté doby vlády Zikmunda Lucemburského. Jak známo těm, kdo dávali v dějepisu pozor, období je to plné rozporů, schizmat a především bojovné nálady po celé Evropě. Jinými slovy je to dějiště pro drama doslova jako z učebnice.

8. října 2014

Deliverance bude sledovat události doby z pohledu vlastních očí neurozeného hrdiny, kováře, jehož rodina se stala obětí válečných praktik. Na výběr budou tři povolání. Rytíře a zloděje doplňuje bard, jenž by měl umožňovat hráčům projít hrou pomocí diplomacie. Mluví se o otevřeném světě bez magie a jiných fantasy elementů, s nutností jíst a spát, s fungujícím modelem ekonomiky a politiky a v neposlední řadě i s rozsáhlými bitvami a obléháním hradů podle dochovaných historických pramenů. Vše běží na mocném a vylepšeném Cry Enginu třetí generace, který husity jistě vykreslí do nejmenších detailů. Datum vydání je stanoveno ke konci roku 2015.

The Witcher 3: Wild Hunt

Stejně nadějná epická výprava se kutí také u našich sousedů z Polska. Zaklínač je jejich vývozním artiklem a národním pokladem už do dob počátků knižní série a ta herní na oblibě Geralta z Rivie pouze přidala. Wild Hunt má být zatím největším projektem studia CD Project Red, a to z několika důvodů.

Svět má být poprvé v sérii naprosto otevřený s možností cestovat kamkoliv pomocí koně či lodi. A celková rozloha herní plochy má být podle autorů asi o dvacet procent větší než v obřím Skyrimu. Úkoly bude možné plnit nelineárně, ale i přes otevřenost by neměla nijak utrpět narativita příběhu. Ten se opět točí kolem Geralta, který se musí postavit plenící armádě z jiného světa známé jako Wild Hunt. Autoři z děje příliš neprozrazují, ale také se netají velkým entusiasmem. Úkolů má být více než kdykoliv předtím, mají být nápadité a všechny prvky světa se snaží dotáhnout to detailů, jaké nebyly v sérii k vidění. To se zračí také v grafické hloubce hry. Nepochybně půjde o pastvu pro oči. Zcela nový má být systém výroby lektvarů a představeny byly také nové způsoby boje (na moři, na koni).

Zaklínač 3
Zaklínač 3

Zaklínač 3

Uvidíme, jak se lidem z CD Projektu podaří zkombinovat na první pohled dvě protikladné kvality. Totiž zařídit naprostou otevřenost světa a zároveň ponechat silným příběhem tažený systém hlavních úkolů, jak ho známe z předchozích dílů. Při hraní Skyrimu si totiž mohli hráči všimnout, že mnohé úkoly a lokace jsou vytvořeny přes kopírák s minimální tendencí k obměně. Autoři Zaklínače se dušují, že z jejich hry nebude vyzařovat podobný pocit prázdného sandboxu. Uvidíme 19. května.

Shroud Of The Avatar: Forsaken Virtues

Jen málokdo by si mohl myslel, že zatímco na sérii Ultima sedá prach, v hlavě geniálního vývojáře Richarda Garriotta se nerodí plán na další úžasné dobrodružství. Ale staromilci, ještě s nadšeným kvílením počkejte! Shroud Of The Avatar sice byl ohlášen jako duchovní nástupce série Ultima, ale o tom, zda se odehrává ve světě Britannie, se neví.

Co je na hře zajímavé? Kromě dědictví, které si s sebou nese, je to především fakt, že se snaží o to, o co se již někdo mnohokrát pokoušel, ale nevyšlo to. O spojení MMORPG, tedy on-lineovky s hrou pro jednoho hráče. Odvážné, ale tentokrát to může vyjít.

Shroud Of The Avatar: Forsaken Virtues
Shroud Of The Avatar: Forsaken Virtues

Shroud Of The Avatar: Forsaken Virtues

Celou hrou bude možné projít pouze v jednom hráči (v tzv. off-line módu), ale kdykoliv se budete moci připojit na server a vybrat si z několika možností podle toho, jak moc si budete přát, aby bylo vaše dobrodružství sdíleno s ostatními. Dokonce se uvažuje o tom, že i postavy, které jsou v on-line módu, budou moci „přenést“ část společných dobrodružství (předměty, úkoly, lokace) k sobě na PC a hrát jen osamoceně. Jak to bude fungovat, čert ví, ale zní to jako dost komplikované schéma.

Svět bude klasicky fantasy on-linový. Hráč si bude moci koupit bydlení, podnikat, vyrábět předměty, jezdit na zvířatech a samozřejmě si zlepšovat statistiky. Ve hře nejsou pevně stanovená povolání, a tak si každý bude moci uplácat postavu, jak si bude přát. To samozřejmě neznamená, že nebudou existovat jistá omezení (například rasová), měla by být ovšem minimální. Datum vydání nebylo stanoveno, ale čeká se, že by hra mohla vyjít už letos. Takže to hudba zase tak vzdálené budoucnosti není.

Pillars Of Eternity

O Pillars Of Eternity už v hráčských kuloárech zaznělo snad úplně všechno. Ve své době nejúspěšnější kickstarterová kampaň brzy zplodí nástupce klasického žánru her na hrdiny. Ten si klade za cíl stanout na piedestalu vedle takových velikánů žánru, jako jsou Baldur’s Gate, Icewind Dale nebo Planescape: Torment. Díky schopnému týmu lidí z Obsidian Entertainment a vůdčí osobnosti Chrise Avellona se dobrá věc opravdu může podařit. Tým má obrovské zkušenosti a počet dolarů, které byly na projekt vybrány, převýší snad jen počet fanoušků, kteří při každém uvolněném obrázku ze hry poslední dva roky slintali.

Pillars Of Eternity
Pillars Of Eternity

Pillars Of Eternity

Pro někoho smutná, pro jiného veselá je zpráva, že hra nebude využívat licence ani pravidel Dungeons & Dragons jako již zmiňované adorované tituly, přestože nový svět bude v mnoha věcech podobný. Opět půjde o klasickou fantasy scénu s draky, skřety, přízraky a nadto s notoricky známými povoláními jako barbar, klerik, čaroděj nebo zloděj. Vše bude vyprávěno z tzv. izometrického pohledu jako v případě klasik, ovšem s mnohem větším smyslem pro grafickou hloubku, jak se na hru z roku 2015 sluší. Souboje probíhají v reálném čase, ale bude možné je kdykoliv zapauzovat a rozdat příkazy, vypít pár lektvarů a našlehat do řad nepřátel kouzla.

Na Pillars Of Eternity se můžeme těšit už v blízké době začátku roku. Přesné datum však ještě nebylo stanoveno.

Torment: Tides of Numenera

Když už zmiňujeme Pillars Of Eternity, bylo by více než neslušné vynechat podobný a minimálně stejně očekávaný projekt, který čerpá inspiraci z kultovního Planescape: Torment ještě více.

Tides of Numenera má být oproti původnímu Tormentu postavena na novém systému pravidel stolní hry Numenera od autora Monteho Cooka. Ten v minulosti dlouhou dobu spolupracoval na vývoji pravidel pro stolní verze Dungeons & Dragons. Pravidla a svět tedy budou podobné, ovšem nikoliv úplně stejné. Oproti původní hře se autoři snaží vývoj postavy a soubojový systém více propojit se silným příběhem, který má být hlavní devizou hry.

Torment: Tides of Numenera
Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

O ději se toho moc neví. Hráč si bude moci vybrat pohlaví hlavní postavy, ovšem už ne její rasu. Stejně jako v původním Tormentu se vše bude točit kolem ztráty paměti hrdiny, jehož tělo bylo obýváno mocnou magickou bytostí zvanou Changing God, která najednou zmizela. Protagonista je v nebezpečí, protože jiné mocné entity, snažící se udržet rovnováhu ve vesmíru, jej chtějí zničit.

Těšit se můžeme na velmi rozvětvené dialogy (Planescape: Torment je považován za nejukecanější hru vše dob), spoustu nepovinných úkolů s mnoha přístupy řešení a samozřejmě naprosto surreálné prostředí plné magie a nepochopitelných paradoxů. Hra poběží na enginu Unity, tak se snad autorům podaří vše správně vyladit. Mají na to ještě dost času. Počítá se, že by Tides of Numenera mohla vyjít ke konci roku.

Dead Island 2

Šílenství se z idylických letních ostrovů přesouvá na kontinentální pobřeží. Zombíci ovšem zůstanou. V akční hře na hrdiny Dead Island 2 nebudeme poskakovat mezi slunečníky namazaní mlékem s ochranným faktorem deset tisíc, ale přivítá nás městské prostředí Los Angeles a San Franciska. Nový masivní rozměr celého světa slibuje více úkolů a mnohem více nemrtvých přejetých džípem při přesunu z jedné lokace do druhé. Atmosféra se změní, ale zábava zůstane zachována, a tak si masakrování zombifikovaných hollywoodských hvězd dozajista užijeme.

Dead Island 2
Dead Island 2

Dead Island 2

Kromě prostředí má druhý díl přijít i s novou mechanikou soubojů, která bude využívat více schopnosti postavy, a tak by prvky z her na hrdiny (kterých v prvním dílu zase tolik nebylo) měly hrát mnohem důležitější roli. Autoři soubojový systém prezentují slovy „brutálnější a smrtelnější“, takže zase dojde na kýble plné krve a mozkoviny. Hlavními zbraněmi proti hordám budou opět ty na blízko, které si budeme vyrábět a vylepšovat. Nově se objeví také dočasná vylepšení jednotlivých postav. Hráči si budou moci zapnout např. krátkodobý stav zuřivosti, ve kterém působí větší zranění a mlátí kolem sebe speciálními údery.

Od Dead Island 2 se nedá čekat naprostý převrat a odklon od prvního dílu. A i kdyby v případě druhého dílu měly přijít jen estetické změny (série přechází na Unreal Engine), bude se nám to v polovině roku 2015 kolem sebe máchat motorovou pilou jistě snáze.

Autor:
Témata: RPG
  • Nejčtenější

Blonďatého padoucha Alberta Weskera ztvární v seriálu Resident Evil černoch

Co na to říct? Máme tu hotový casting z pekla. Seriálový Albert Wesker totiž nevypadá vůbec jako jeho předloha z...

Vývojář Daniel Vávra chce žalovat Facebook kvůli banům za kyberšikanu

Designér počítačových her Daniel Vávra, jenž vystupuje proti cenzuře na internetu, chce zažalovat Facebook kvůli banům...

Stalker 2: Heart of Chernobyl vypadá přesně tak, jak si fanoušci vysnili

Po dlouhé odmlce se příští rok vrátí legendární postapokalyptická střílečka S.T.A.L.K.E.R. Strhující trailer...

Ubisoft vypnul server a lidé se nemohou dostat do hry, kterou si zakoupili

Hráči sedm let starého RPG Might & Magic X se na vlastní kůži přesvědčili o nevýhodách digitální distribuce. Poté, co...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Česká hra Operace Flashpoint slaví 20. výročí, ke stažení je zdarma

Přesně před dvaceti lety spatřila světlo světa vojenská simulace Operation Flashpoint od tehdy neznámého studia Bohemia...

Kdo staví dům, musí si připlatit. Kvůli prudkému nárůstu cen nestačí hypotéky

Premium Martin Hájek buduje v lokalitě Loukovec v Příhrazských skalách v Českém ráji dům, do kterého se nejspíš s rodinou nikdy...

Ralsko 30 let poté. „Český Černobyl“ je skanzenem sovětské okupace

Premium Zem je tu děravá jako ementál, naládovaná střelivem a nasáklá ropnými látkami. Co krok, to azbukou vyrytý nápis. Tu na...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

  • Další z rubriky

ANALÝZA: Herní průmysl se přizpůsobil covidu, je a bude více angažovaný

Největší herní svátek letošního roku E3 ukázal, co budeme v nadcházejících měsících či letech hrát. A naznačil i...

KVÍZ: Poznáte děti z videoher, které zaručené zlobí více než ty vaše?

Zapátrali jsme v historii a vybrali nejslavnější nezletilé postavy z videoher, jejichž přirozený vývoj se nějakým...

Vybíráme největší překvapení z herního svátku E3 2021

Největší herní svátek roku, akce E3 2021, letos proběhl sice jen digitálně, přesto jsme se během několika dní dočkali...

ANKETA: Které hry byste rádi viděli na herním svátku E3?

Herní svátek E3 je za rohem, byť jen v digitální podobě. Napište nám, které hry byste během prezentací rádi viděli....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nabídka lokálních potravin za hranicemi vyrazí dech, v Česku rozhoduje cena

Je všední letní den v bavorském příhraničí na německé straně Šumavy. Česká rodina si právě nakoupila v supermarketové...

Václav Kopta se pochlubil dcerami. Obě jsou pescetariánky

Václav Kopta se coby pyšný tatínek pochlubil dcerami Františkou a Janou. Společně dorazili do primácké Show Jana...

Kdo vám dovolil fotit? A my, že jsme tady doma. Takhle odcházeli Sověti

Před třiceti lety odešli z bývalé ČSFR poslední sovětští vojáci. Jejich odchod zachytila ale jen hrstka dokumentaristů....

S Ivou Pazderkovou jsme se za naši svatbu styděli, přiznal Pavlásek

Lukáš Pavlásek (42) je sice zasnoubený, ale do svatby se nehrne. Veselku zatím překazila konoravirová opatření. Komik v...

Turistickým atrakcím zvoní umíráček. K radosti místních, ke zlosti majitelů

Některá donedávna uzavřená turistická lákadla, jako například muzea strašidel, sexu, tortury či komunismu, dětské herny...