Levné hry na léto

  12:00aktualizováno  9:54
Nemáte o prázdninách co hrát a v kapse se vám nenacházejí zrovna tisíce? Netruchlete, přicházíme s pečlivě vybranými a špičkovými tituly, které se z mnoha důvodů prodávají pod cenou, na níž ve skutečnosti patří. Naše cenné tipy vám nabízíme!

Letní měsíce jsou pro hráče, kteří si mohou užívat zaslouženého prázdninového volna, hotovým požehnáním. Pomineme-li menší problém s příliš ostrým světlem, je to totiž ideální čas k lítému paření všeho, co se vám dostane pod ruku. Jenže ono toho teď zrovna mnoho nevychází a než se oddávat průměrným titulům, to raději vyražte na koupaliště, nebo ještě lépe, zůstaňte sedět a my vám představíme sadu úžasných her, které si dnes můžete koupit za pár šupů. Hezky originálních, v krabici a s manuálem. Nebojte se, nejedná se o žádné deset let staré vykopávky, ani kousky jakkoliv nepodařené. Jde o první ligu, která se dostala do slevy buď kvůli nepochopitelnému nezájmu kupujících, nebo zajímavé strategii distributora. Sami jsme se podivili nad skvělou nabídkou a moc rádi jsme se do ní pustili, protože nabízí vskutku plnohodnotné herní zážitky. Doufáme, že i vy budete patřičně spokojeni a užijete si prázdniny tak, jak jste vždycky chtěli. Navíc skoro zadarmo.

Chronicles of Riddick
Výrobce: Starbreeze Studios | Vydavatel: Vivendi | Datum vydání: prosinec 2004 | Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Originální
Temná atmosféra
Super hratelnosti

Mínus:
krátké
                   

Začínáme hezky zostra, hrou, která před pouhým rokem a půl uzemnila každého skeptika, který se domníval, že podle filmu nemůže vzniknout kvalitní hra. Chronicles of Riddick však není jen kvalitní, dalo by se dokonce říci, že s ním získáváte hotový klenot mezi akčními sci-fi hrami. Vžíváte se do drsného zločince Riddicka, kterého i ve hře mluví skvělý Vin Diesel, přičemž jste dopadeni a posláni do nejdrsnějšího vězení v celém vesmíru – z Butchers Bay se ještě nikdo nikdy nedostal. Vy budete první, ale nemyslete si, že to proběhnete jen formou nějaké animace a vy se pak znovu pustíte do mezigalaktických akcí. Ne. Hezky si projdete celou cestu od nejspodnější cely až zpět na vzduch. Zpočátku si budete muset vystačit jen s vlastními pěstmi a mozkem, jelikož dojde i na mírné adventuření, vybudujete si určitý respekt, získáte první jednodušší zbraně, ovšem než dostanete pořádný střílející kvér, pár hodin uplyne. Domníváte se, že jde o nevýhodu? Nenechte se mýlit, právě pozvolný postup skvěle buduje atmosféru a odlišuje Chronicles of Riddick od ostatních akcí. Jen v málokteré hře si užijete tolika originálních prvků, adrenalinových bojů na blízko a stealth i drsné akce. Přestože titul oplývá bezvadnou hratelností, která se může měřit klidně i s Half-Life 2 (byť je jiná), zřejmě právě kvůli tomuto titulu také zapadl, jelikož marketing nebyl nijak valný a film, podle něhož hra vznikla, také neohromil. Díky tomu máte možnost zakoupit si tento skvělý počin za směšných 199 Kč, což stírá zřejmě i jeho jedinou větší chybu – krátkou herní dobu, jež sotva šplhá na deset hodin.

Minimální konfigurace : IBM PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 95/98/ME/XP/2000, Pentium IV procesor MHz, Paměť 256MB RAM, 3000MB volného místa na pevném disku, Grafická karta 128MB RAM, Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 4x rychlostní DVD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Hodnocení: 90%

Chronicles of Riddick Chronicles of Riddick Chronicles of Riddick

Brothers in Arms: Road to Hill 30
Výrobce: Gearbox Software | Vydavatel: Vivendi | Datum vydání: březen 2005 | Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Taktické prvky
Autenticky vyobrazená válka
Multiplayer

Mínus:
několik menších chybek
                   

Máte rádi válečné akce, ale vadí vám jejich přílišná arkádovost předváděná v Medal of Honor či Call of Duty, ale zároveň nechcete nic tak přehnaně realistického jako je Operation Flashpoint? Tak přesně pro vás je kompromis mezi těmito dvěma póly. V Brothers in Arms: Road to Hill 30 z roku 2005 si užijete perfektní atmosféru jedné části 2. světové války, která dosud nebyla výrazněji zpracována – Operace Overlord. V roli šéfa 101. výsadkové divize, Matta Bakera, budete operovat v týlu nepřítele v Normandii. Nevylodíte se tak na pláži, ale hezky seskočíte padáky, přičemž po čase zjistíte, že jste odříznuti a musíte se probojovat německou barikádou zpět ke spojencům. K dispozici máte dva týmy, na jejichž spolupráci stojí a padá veškerá taktika hry. Jeden je útočný, druhý podpůrný a na vás je, abyste, vedle samotného střílení Němců, postup obou týmů zkoordinovali za účelem co možná nejmenších ztrát. Možnosti jsou mnohdy sice poměrně omezené a poznáte v nich designérovu dikci, přesto je rozhodnutí vždy na vás a když se akce povede, budete mít oprávněnou radost. Autoři se snažili o vyobrazení brutality války, zařadili rozhovory mezi postavami, do jisté míry i jejich charakterový vývoj a mnoho dalších detailů. To všechno, spolu s velmi povedenou grafickou a zvukovou stránkou, způsobuje autentickou atmosféru války. Takže i v tomto případě si zahrajete moc hezky za 299 Kč a neodepisujte ani multiplayer, který ke kratšímu singleplayeru přidává desítky hodin další zábavy.

Minimální konfigurace : IBM PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 98/ME/XP/2000, Pentium III procesor 1000MHz, Paměť 256MB RAM, 4000MB volného místa na pevném disku, Grafická karta 64MB RAM (GeForce 4 MX není podporována,nejsou podporovány grafické karty z notebooků), Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 8x rychlostní CD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Hodnocení: 80%

Brothers in Arms Brothers in Arms Brothers in Arms

Deus Ex: Invisible War
Výrobce: Ion Storm | Vydavatel: Eidos | Datum vydání: prosinec 2003| Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Špičkový příběh
Mnoho herních stylů
Super dialogy

Mínus:
jednodušší než 1. díl
                   

Druhý díl Deus Ex byl svého času jednou z nejočekávanějších her, podobně jako nyní Bioshock, ovšem pověsti, které dosáhl jeho předchůdce, se mu nepodařilo dosáhnout. Kritici mu vytýkali přílišné ústupky ve jménu jednoduchosti, což ale nic nemění na tom, že Invisible War měl a samozřejmě pořád má jeden z nejlepších příběhů, jaké jste kdy ve hrách mohli prožít. Ponurý konspirační thriller, kde za drátky tahají mocné nadnárodní organizace, o jejichž existenci nemá normální člověk ani tušení, oplývá neprůstřelnou atmosférou, která se dá doslova krájet. Dialogy jsou špičkově napsané a je jedna radost postupně odhalovat roušku, pod níž čeká šokující odhalení. Mezitím si užijete i sérii překvapivých zvratů. Z toho vyplývá, že je Invisible War rozhodně dospělou hrou a komu se nechce přemýšlet nad filozofickými otázkami a zdejším vyobrazení zkaženého světa, zřejmě si titul tolik neužije, protože ten ani omylem nestojí na akčních sekvencí, ačkoliv si jich také užijete. Tedy budete-li chtít – hra totiž, v závislosti na implantátech, nabízí hned několik způsobů hry. K cíli se můžete doslova prostřílet, ale lze se i plížit, hackovat a používat tak nepřátelské zbraně ve svých prospěch nebo různé směry zkřížit. K dohrání hry údajně nemusíte ani nikoho zabít. Když hra koncem roku 2003 vyšla, směřovaly stížnosti i směrem na četné chyby v programovém kódu a hardwarovou náročnost. Patchy a časem byly tyto problém odstraněny, takže není nejmenší důvod, abyste se za 149 Kč nepustili do fantastického dobrodružství světa budoucnosti, kde nic není takové, jaké se zpočátku zdá být. V pohledné grafice si navíc prohlédnete i esteticky skvěle zpracovaná města jako je Káhira, Trier nebo Seattle.

Minimální konfigurace : PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 98/XP/2000, procesor 1.50GHz, Paměť 256MB RAM, 2.00GB volného místa na pevném disku, Grafická karta 32MB RAM, Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 4x rychlostní DVD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Hodnocení: 85%

Deus Ex: Invisible War Deus Ex: Invisible War Deus Ex: Invisible War

Vampire: The Masquerade - Bloodlines
Výrobce: Troika Games | Vydavatel: Activision | Datum vydání: prosinec 2004| Homepage
BonusWeb píše:
Recenze
Stáhněte si:
Screenshoty
Video
Proč koupit:
Špičkový příběh
Hutná atmosféra
Famózní dialogy

Mínus:
bugy
                   

Podobný osud jako Deus Ex: Invisible War potkal i Vampire: The Masquerade – Bloodlines. Rovněž byl vypuštěn s mnoha chybami, přičemž jedna z nich dokonce v určitém případě znemožňovala dohrání, ovšem jinak šlo o fantastickou záležitost, která si v mnoha magazínech vysloužila bezmála absolutní hodnocení. A my musíme říct, že právem. Takhle hutný příběh se totiž jen tak nevidí. Do naprosto zkaženého a obskurnostmi prolezlého Los Angeles se dostáváte tak, že vás ještě před milostným aktem stihne pokousat vaše vyvolená (případně vyvolený, podle pohlaví, které si zvolíte), jež se ukáže být férovou upírkou. Vy zjednodušeně řečeno dostanete od vampířího prince nabídku, která se neodmítá, jinak byste se mohli rozloučit se životem a přijmete první nevinný úkol. Ve svém konání máte solidní volnost – město se děli na čtyři části, které postupně odkrýváte, takže zpočátku je vám přístupná jen jedna z nich. I v té ale narazíte na spoustu NPC postav, s nimiž lze zapříst obsáhlé hovory a je opravdová radost se při nich dívat na jejich mimiku – hra totiž běží na Source enginu, který právě tuhle disciplínu zvládá bezchybně. Jak již bylo řečeno, charaktery postav nejsou ani omylem bezchybné, ba právě naopak – hřích lze cítit na každičkém rohu, podíváte se tak do bordelů, za pošahanými doktory atd. Zajímavostmi hra jenom srší a její největší předností je, že vždy dokáže vytáhnout nový trumf, čímž vás drží až do konce. A když se k němu prokoušete, hned láká hrou za jinou postavu, jelikož upíři mají hned několik rodů, každý z úplně jinými přednostmi – někteří se dokáží bít, jiní vypadají krásně a mají skvělé přesvědčovací schopnosti, další se zase dobře skrývají. A to jsme ještě nezmínili hned několik různých zakončení, takže když to sečteme kolem a kolem, vychází nám z Bloodlines jedna z nejlepších možných koupí za 299 Kč.

Minimální konfigurace : PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 98/ME/XP/2000, procesor 1.20MHz, Paměť 384MB RAM, 3.30GB volného místa na pevném disku, Grafická karta 64MB RAM, Zvuková karta kompatibilní s DirectX, Monitor rozlišení 800x600 16bit, 4x rychlostní CD-ROM, DirectX 9.x nebo vyšší.

Hodnocení: 90%

Vampire - Bloodlines Vampire - Bloodlines Vampire - Bloodlines

Dnes jsme si představili pár kousků především z akční stáje, ovšem nabídka supervýhodných her tím rozhodně nekončí, takže se připravte, že si posvítíme na další, dost možná ještě kvalitnější kousky než dnes, a to, jak jistě uznáte, už je hodně solidní nabídka, zůstaňte tedy s námi!
Autor:
 

Nejčtenější

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Nejočekávanější RPG roku 2019

Letos nás sice nečeká žádná pecka velikosti Kingdom Come: Deliverance nebo...

Letos nás sice nečeká žádná pecka velikosti Kingdom Come: Deliverance nebo Falloutu, ale ani tak si fanoušci her na...

Nejočekávanější strategie roku 2019. Vyjde Warcraft v novém či Settlers

WarCraft III Reforged

Ačkoliv herní mainstream preferuje akce, na své si letos přijdou i fanoušci strategií. Návrat hlásí řada známých...

Dočkáme se letos? Očekávaná herní oznámení v roce 2019

Ikonický noktovizor ze série Splinter Cell

Kromě spousty ohlášených her vyhlížejí fanoušci také první zmínky o chystaných novinkách. V následujícím článku najdete...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROKONSTRUKTÉR - PRAHA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 29 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz