Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Lara Croft na filmových plátnech

  12:00aktualizováno  12:38
Ačkoliv téma tohoto týdne se věnuje spíše hrám vytvořených na motivy filmů, musíme udělat jednu výjimku. Tou je snímek Tomb Raider, pro který našli tvůrci námět ve slavné sérii akčních adventur, a jenž by se měl již zanedlouho objevit i v našich kinech.

Tomb Raider - filmové zpracováníSkutečnost, že společnost Paramount natáčí film Tomb Raider, který je inspirován stejnojmennou sérií akčních adventur, vám asi neunikla. Konec konců hlavní hrdinkou her i seriálu je Lara Croft, která platí za nejznámější elektronickou entitu, takže lze očekávat, že všichni její příznivci o chystaném filmovém ztvárnění věděli mnohem dříve, než byla vůbec uveřejněna oficiální tisková zpráva. Kolem tohoto projektu je však zároveň i pár nejasností či fám, takže se pokusíme vám tímto článkem poskytnout pokud možno ucelený (a doufejme také, že správný) souhrn informací, které jsou k dispozici.

Vzhledem k tomu, že tvůrci filmu chtějí navodit co nejvěrnější dojem dobrodružství, které se odehrává na různých koutech světa, probíhá natáčení nejen v londýnských studiích, ale také na Islandu, v Benátkách a v exotické Kambodži. Děj se přitom odehrává v současnosti a blízké budoucnosti, ale není přesnou kopií žádné z dosud vydaných her, pouze si bere za námět osudy a charakter oblíbené neohrožené archeoložky. Film by pak svým zpracováním měl připomínat nejen počítačovou sérii Tomb Raiderů, ale také současné snímky s Jamesem Bondem, což jistě potěší všechny příznivce kvalitních akčních filmů.

Někomu by se mohlo zdát, že vytvářet film podle počítačové hry je přeci jen poněkud nedůstojné, a že výsledek nikdy nemůže oslnit svou kvalitou. Je však třeba si Tomb Raider - filmové zpracováníuvědomit, že lidé, kteří se na filmu podílejí, nejsou v žádném případě amatéři. Režie se ujal Simon West, který se podepsal mimo jiné i pod snímek „Con Air“, produkci má na starost trio Lawrence Gordon, Lloyd Levin (oba měli na starost například filmy „Smrtonostná past 2“, „Predátor 2“) a Colin Williams. Na scénáři pracuje celý tým lidí, mezi které patří například Patrick Massett, John Zinman, Laeta Kalogridis a režisér Simon West. Zvláštní efekty bude mít na starost společnost Mill Film, jejíž dílo jsme mohli spatřit již v bondovce „Jeden svět nestačí“ či historicky laděném „Gladiátorovi“.

A koho na plátně uvidíme? Laře Croftové budou sekundovat například Iain Glen, Daniel Craig, Noah Taylor, Chris Barrie či Jon Voight. V titulní roli se po dlouhém vybírání nakonec objeví Angelina Jolie, kterou jste měli možnost spatřit například ve filmech „Sběratel kostí“ nebo „60 sekund“. Podle režiséra i producentů má právě Angelina pro tuto roli nejlepší předpoklady. Kromě skutečnosti, že se herectví věnuje již dlouhá léta (během studií se objevovila v několika nezávislých filmech), získala i mnohá ocenění, mezi kterými nechybí ani prestižní Oskar. To vypovídá o jejích odborných schopnostech více než dostatečně. Navíc mezi její velké záliby patří sbírání nožů, kterých má poměrně slušné množství, fascinují ji různá Tomb Raider - filmové zpracovánítetování (sama jich má po těle pět) a ani zdaleka není tak jemnou dívkou, jak se může na první pohled zdát. S rolí ostřílené a nebojácné krasavice by tedy neměla mít žádné problémy. Aby to však neměla tak docela jednoduché, musela před natáčením podstoupit intenzivní trénink, který ji měl připravit na vše, čím musí nyní jako Lara Croft procházet. Není toho málo - v žádných nebezpečných scénách totiž není zastupována kaskadéry, takže všechna nebezpečí zažívá takříkajíc na vlastní kůži.

A o čem vlastně celý tombraiderovský film bude? Dobrodružka Lara Croft, která svým jednáním (nikterak však vzhledem) občas připomíná slavného Indiana Jonese, se vydává na cestu za bájnou posmrtnou maskou Alexandra Velikého. Ta není vcelku, ale již dávno byla rozbita na tři části, z nichž každá se nachází na jiném konci světa. Laře se dostane do rukou jeden díl, ale neví jistě, jestli je to opravdu část slavné posmrtné masky, nebo jen falzum. Až jednoho dne ji navštíví bohatý sběratel, který chce tento artefakt odkoupit. Sled událostí zakrátko odhalí, že onen sběratel chce pomocí masky najít Alexandrův hrob a získat z něj bájný Achillův štít, který činí svého majitele nezranitelným. Netřeba nejspíš zdůrazňovat, že jeho plány s tímto štítem nejsou zrovna mírumilovné. Lara se tedy vydává na cesty ve snaze „sběratele“ zastavit a zachránit tak celé lidstvo.

Snímek Tomb Raider by se měl do kin v Americe dostat 15. června příštího roku, evropská premiéra by měla být nedlouho poté.

Autor:
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Nejpopulárnější streamerka se rozešla a sdílí historky ze seznamek

Streamerka Imane „Pokimane“ Anys se svým fanouškům svěřila, že se jí rozpadl dlouholetý vztah....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Třicet her, na které nejraději vzpomínám

Pokračuje oblíbený seriál, který vám představí další třicítku her, které provázely životem naše...

Nejpopulárnější streamerka se rozešla a sdílí historky ze seznamek

Streamerka Imane „Pokimane“ Anys se svým fanouškům svěřila, že se jí rozpadl dlouholetý vztah....

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Budování zábavního parku Planet Coaster 2 láká na vodní atrakce

Populární strategie Planet Coaster, v níž si hráči navrhují a provozují vlastní zábavní park, se...

Na New York opět útočí mutanti, zastavit je musí Želvy Ninja

Na loňský animák Želvy Ninja: Mutantí chaos naváže letos v říjnu mlátička Teenage Mutant Ninja...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...