Hry zdarma: našlapaná zombie střílečka a slušná retro hra na hrdiny

aktualizováno 
Crawl připomene zapomenuté klasiky herního pravěku. Zombie Grinder je retro apokalypsa pro více hráčů. A Mustache Armies překvapí geniálně jednoduchou hratelností.

Crawl

Hodnocení­: 75 %

Hráč se nachází ve snovém světě jako z pohádky. Vše kolem je však skutečně jen sen. V kratičkém úvodu do příběhu je naznačeno, že hrajeme za odborníka na psychologii, který se pomocí pokročilých metod dostává hluboko do mysli pacienta, aby mu ulevil od všech strachů a hrůz.

Crawl

Crawl

Hráč se může pohybovat jen po čtvercích jako ve hrách na hrdiny z pohledu vlastních očí někdy z počátku devadesátých let.

Na první pohled je Crawl, alespoň co se týče vizuálního zpracování, až nápadně podobný Minecraftu. Skutečně, dalo by se říci, že první výjev je skoro totožný: pěkné a pohodové prostředí v retro stylu, zpěv ptáků, zvuk tekoucí vody a šumění stromů ve větru.

Na rozdíl od Minecraftu je však Crawl velmi lineární záležitost a nenabízí přílišnou svobodu, maximálně tak dvě až tři ohraničené cesty, kudy se dá vydat.

Zombie Grinder

Hodnocení­: 100 %

Mimořádně zábavná a obsahově neskutečně nacucaná zombie střílečka Zombie Grinder je titulem, za který by se chtělo i platit. Skvělá zábava v retro kabátku ve více hráčích je však vykoupena krutou daní: Zombie Grinder je obrovský žrout času. Jestliže tedy máte do několika hodin někde být, rozhodně vám hru nedoporučuji.

Zombie Grinder

Zombie Grinder

Hra je k dnešnímu datu pouze v jakési testovací verzi a rozhodně nejde o finální stav. Přesto je zcela úžasná. Hráč si vybere svou postavičku, trošku si pohraje s jejím zevnějškem a může se pustit do hraní.

Na výběr jsou hned tři herní módy. V kampani plníte různé úkoly a pomalu postupujete vpřed v jednoduchém ději, pak je tu klasická snaha o přežití, kdy na vás nastupují čím dál obtížnější vlny nepřátel, a nakonec parádní souboje hráčů proti hráčům.

Škoda je jen, že Zombie Grinder neobsahuje hru pro jednoho hráče, a tak je nutné mít k ruce pár hravých přátel. Ale třeba se tato možnost v konečné verzi objeví.

Mustache Armies

Hodnocení­: 85 %

Hráč vytváří armádu svých "klonů", kterými postupně likviduje obrovské zástupy nepřátel v tak třaskavém a výbušném tempu, až se to všechno na obrazovce dá shrnout jen jako "epická akce, ve které všichni vojáci nosí kníry".

Mustache Armies

Mustache Armies

K boji vám hraje velmi zvláštní hudební linka, která je tvořena různými zvuky a ruchy. Jako by někdo zkombinoval všechno, co se dá ve světě zaslechnout, a dal tomu rytmus. Je to podivné, ale skvěle se to poslouchá a výborně to doplňuje náladu bitvy.

Na začátku disponujete jen jedním vojáčkem, kterého přímo ovládáte. Má slabou zbraň i výdrž, ale pár prvních chvilek vydrží. Za každého zlikvidovaného nepřítele dostanete nějaké peníze. Za ty si po každé smrti koupíte lepší "povolání". K dispozici je kromě základního vojáčka také smrtící ninja, chlap s kulometem, granátník a nakonec třeba helikoptéra a bojový robot. Cílem je dostat se na druhý konec mapy.

Vtip je v tom, že po každé vaší smrti se nepřátelé na celé mapě restartují, ale stejně tak vám zůstane vaše předchozí podoba v roli čehosi, jako je zrcadlový obraz či klon. Po první smrti tak už máte vojáky dva, po třetí tři a tak dál.

Další plné hry zdarma naleznete na www.plnehry.cz.

Autor:
 
Témata: Robot, Vtip

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Najdete na iDNES.cz