Hry zdarma: co se stalo na tajné vědecké základně? Nic pro strašpytle

aktualizováno 
Lethal Dose je interaktivní film stylu noir. Cold Fusion je horor, který vás kromě lekacích scén zaujme i příběhem. Deja Vu vás přenese do osamělého světa geometrických tvarů.

Cold Fusion

Hodnocení­: 85 %

Cold Fusion je anglický termín pro tzv. studenou fůzi, tedy takový způsob provedení jaderné fůze, který se odehrává bez použití obrovských teplot. Tato metoda získávání energie také představuje hlavní dějovou premisu tohoto hororového titulu.

Cold Fusion

Cold Fusion

Kdesi v zamrzlé krajině, tým vědců v utajení pracuje na objevení studené fůze, která by levně a výkonně vyřešila blížící se energetickou krizi. Něco se však stalo a za poslední dva týdny se nikdo z výzkumné stanice neohlásil. Je na vás, abyste situaci přišli na kloub.

Po uzavření hermetických hlavních dveří základny se před hráčem rozhostí ticho. Elektřina zjevně funguje, ale slabé zářivky sporadicky osvětlují jen určitá místa. Právě statická atmosféra naprosto opuštěné výzkumné stanice je základním motivem hry.

Lethal Dose

Hodnocení­: 75 %

Černobílá povídka Lethal Dose je víc filmem či jakýmsi vizualizovaným příběhem než samotnou hrou. Hráč během jejího hraní nemá mnoho možností ovlivnit děj a spíše je v roli diváka než zasahujícího hráče.

Lethal Dose

Lethal Dose

Přesto, nebo možná právě proto, je Lethal Dose velmi zajímavý počin, který se kromě skvělého ztvárnění jazzové atmosféry čtyřicátých let vyznačuje také příběhem, jehož konec rozhodně neodhadnete během prvních třiceti vteřin.

Zhostíte se role vražedkyně, která má v několika krátkých kapitolách zavraždit určité osoby, a to ryze ženským způsobem vraždy. Kyanid v kávě, smrtící prášky ve sklenicích se šampaňským a další nenechávají na pochybách, kdo tuto špinavou práci provedl.

Deja Vu

Hodnocení­: 65 %

Poměrně jednoduchá logická hra Deja Vu vám ukáže osamění, které prožívá taková krychle ve statickém světě geometrie.

Deja Vu

Deja Vu

V její kůži procházíte trojrozměrné úrovně, ve kterých pomocí vlastního duplikování aktivujete tlačítka, posouváte plošiny a dozvídáte se další kousky příběhu a další střípky z vnitřních pochodů této netradiční hrdinky.

Hráč tak prozkoumává jednotlivé obrazovky, na kterých se kromě tlačítek a různých aktivních prvků nacházejí také jiné kostky, které může sbírat a stavět na sebe. Po sebrání jiné kostky už tak hráč neovládá jednu, ale složeninu ze dvou kostek.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Rozběhá váš počítač Anthem? Podívejte se na hardwarové nároky

Anthem

Vydání očekávané novinky od slavných Bioware se pomalu blíží, a tak nastal čas si zkontrolovat, jestli si na svém...

Vzácná edice Metro Exodus vyjde jen v 10 kusech, za peníze ji nekoupíte

Metro Exodus - Master Artyom Edition

Čtveřici edic k očekávané akci Metro Exodus rozšíří jedna velmi speciální, nazvaná Metro Exodus Artyom Custom Edition....

Další z rubriky

Vybíráme nejočekávanější hry roku 2019

Doom Eternal

Rok 2019 právě začal, pojďme se proto podívat na ty nejzajímavější již ohlášené hry. Na které kousky se nejvíce těšíte...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Nejočekávanější akční hry roku 2019

Rage 2

Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

Najdete na iDNES.cz