Mobilní hry: netradiční masakr zombíků a stařík na lyžích

aktualizováno 
Zoombies: Animales de la Muerte je masakr zombíků v netradičním pojetí. Crazy Grandpa 2 představuje akčního staříka na lyžích. A ve hře 100 Zombies je pro vás připravena hromada hádanek a nemrtvých.

Zoombies: Animales de la Muerte

Zoombies: Animales de la Muerte

iOS

Hodnocení­: 85 %

Zombie tematika už působí značně omšele, minout kvůli tomu tuhle hru by však mohla být chyba. Na první pohled titul sice vypadá jako obyčejná variace osvědčených her, výsledný mix je však překvapivě dobře odladěný a funguje skvěle.

Zoombies: Animales de la Muerte

Zoombies: Animales de la Muerte

Zoombies: Animales de la Muerte je v podstatě variací na obranu věžemi. Jenže místo věží ovládáte postavu s třemi dovednostmi a poprava nepřátel je čistě jen na vás. Žádné automatické střílení, žádné instantní poklepávání.

Základní zbraní je totiž bumerang, který má určitou rychlost, a je tedy třeba předvídat pohyb monster. Pro hod zbraní se na obrazovce kreslí čára, která určuje pohyb bumerangu. A ten se pak přímkou vrací zpět k hráčově postavě.

Titul Crazy Grandpa 2

Android

Hodnocení­: 35 %

Titul Crazy Grandpa 2 postaví na lyže čiperného dědulu a nechá ho prohánět se po sněhem zaváté krajině. Šedovlasý hlavní hrdina se řítí kupředu, to zvládá bez pomoci. V cestě mu stojí různé překážky, jako jsou propasti a kameny, a vaším úkolem je zajistit, aby neukončily jeho cestu.

Crazy Grandpa 2

Crazy Grandpa 2

Ovládání je jednoduché. Pohyb do strany se provádí nakláněním přístroje a skákání dotykem na displej. To jsou standardní metody, které používá hromada jiných projektů. Ovšem obvykle jsou zpracovány lépe, protože tentokrát se ústřední postava pohybuje opravdu neohrabaně.

Ano, je to starší člověk, to respektujeme, ale s hratelností zrovna nepomáhá, když se dotknete obrazovky a trvá dlouhé vteřiny, než stařík vyskočí.

100 Zombies - Room Escape

Android

Hodnocení­: 80 %

Hra 100 Zombies překládá k řešení desítky místností, v nichž je potřeba řešit rébusy. A u některých se pořádně zapotíte.

Vývojářské studio Touchportal Games už nám podobné tituly nabídlo, jmenovitě například 100 Cells.

100 Zombies

100 Zombies

Princip těchto her je jednoduchý: autoři předkládají několik desítek místností, přičemž v každé z nich je připraven nějaký hlavolam. Po jeho vyřešení pokračujete do dalšího pokoje.

100 Zombies obohacuje námět o přítomnost živých mrtvých. Ocitnete se tak v potemnělém prostředí, kde se občas objeví zombík. Jenže oživlé mrtvoly jsou do hry zakomponovány trošku násilně a v podstatě nehrají žádnou větší roli. Jsou tu hlavně pro efekt. Jen v několika málo úrovních jsou přímo součástí nějaké činnosti.

Desítky tipů na další hry hledejte na www.mobilnihry.cz

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Nejočekávanější adventury roku 2019

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019....

Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

Nejočekávanější akční hry roku 2019

Rage 2

Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

Najdete na iDNES.cz