Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

• 58
Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku 2018 se bez zaváhání stala kovbojka Red Dead Redemption 2.

Absolutní vítěz Red Dead Redemption 2

Absolutní vítězem v anketě Hra roku 2018 na Bonuswebu se stala kovbojka Red Dead Redemption 2. Získala 8 930 hlasů. Bojovalo se ovšem o druhé místo, které nakonec urvala česká středověká hra Kingdom Come: Deliverance se ziskem 5 319 hlasů. Třetí místo (5 107 hlasů) obsadila severská akce God of War, která vyšla exkluzivně na PlayStation 4.

PC Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Český Kingdom Come: Deliverance zabodoval v kategorii PC, kde získal 2868 hlasů. Zbylá dvě místa patří Ubisoftu. Na druhém je Assassin’s Creed: Odyssey ze starověkého Řecka (1 562 hlasů), na třetím pak střílečka Far Cry 5 (869 hlasů), v níž jsme bojovali proti sektě.

PlayStation 4 God of War

God of War

V této kategorii proběhl napínavý souboj až do konce. O první místo se přetahovaly akce God of War (1 904 hlasů) s westernem Red Dead Redemption 2 (1 883 hlasů). Třetí s velkým odstupem je sci-fi Detroit: Become Human (691 hlasů), kterému pro změnu šlapal na paty Spider-man (664 hlasů) na čtvrtém místě.

Xbox One Red Dead Redemption 2

Na Xboxu One bodovala kovbojka Red Dead Redemption 2 (1087 hlasů), nicméně velmi slušně dopadly festivalové závody Forza Horizon 4 na druhém místě (895 hlasů). Třetí má s odstupem Kingdom Come: Deliverance.

Switch Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate

Největší pecky na Switch vyšly koncem roku, což potvrdilo i naše hlasování. První příčku vybojovala bojovka Super Smash Bros. Ultimate (267), na druhém skončilo pokémoní RPG Let’s Go, Pikachu! / Eevee! (228 hlasů) Třetí místo patří špičkovému portu Diabla III (193 hlasů).

Nejlepší česká hra Kingdom Come: Deliverance

Tady není co řešit, kategorii naprosto ovládl hit Kingdom Come: Deliverance (2 590 hlasů). Na druhém místě je s výrazným odstupem špičková VR akce Beat Saber (357 hlasů), na třetím pak rotomilý Chuchel (218 hlasů).

Nejlepší příběh Detroit: Become Human

Detroit: Become Human

Nejlepší příběhovou hrou se pohodlně stalo PlayStation 4 exkluzivní sci-fi Detroit: Become Human (708 hlasů), kterou následují povědomá jména: western Red Dead Redemption 2 (536 hlasů) a český Kingdom Come: Deliverance (493 hlasů).

Nejlepší otevřený svět Red Dead Redemption 2

A další zářez si s přehledem odnáší western Red Dead Redemption 2 (949 hlasů). Následuje český Kingdom Come: Deliverance (727 hlasů) a s odstupem Assassin’s Creed: Odyssey (417 hlasů) ze starověkého Řecka.

Nejhezčí grafika Red Dead Redemption 2

Retro grafika, kreslená grafika či umělecky pojatá grafika – ti všichni propadli. První místo obsadil Red Dead Redemption 2 (550 hlasů), následovaný Kingdom Come: Deliverance (409 hlasů) a God of War (404 hlasů).

Největší zklamání Fallout 76

Fallout 76

Tady není o čem mluvit, anticenu drtivě vyhrává postapokalyptický Fallout 76 (1 545 hlasů). Druhý Battlefield V má pouze 292 hlasů a třetí Command & Conquer: Rivals, což je nechtěná mobilní hra, pak 236 hlasů.

Děkujeme všem, kteří si udělali čas a v anketách hlasovali, stejně jako za zpětnou vazbu k podobě ankety. Využijeme ji při navrhování dalšího ročníku.

Kdo vyhrál PlayStation 4 a další ceny

1. místo / konzole PlayStation 4 1TB + hra Gran Turismo Sport + Marvel`s Spiderman digitální kód
Dinh Xuan Thinh | dinhdiamond@...

2. místo / Digitální kódy her: Marvel`s Spiderman + Detroit Become Human + Uncharted the Lost Legacy