Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hardwarové novinky z Invexu

  12:00
Přinesl 15. ročník veletrhu Invex zajímavé hardwarové novinky? A bylo kromě hostesek na co koukat? Výběr toho nejlepšího přínáší náš článek.

Minulý týden se nesl v duchu veletrhu Invex/Digitex. Po dlouhých letech stagnace Invexu mu měl slávu navrátit Digitex – veletrh spotřební elektroniky. Bohužel se tak nestalo. Na Invexu bylo k vidění zoufale málo novinek a tak se podíváme alespoň na to nejzajímavější.
Celkové zhodnocení Invexu/Digitexu najdete zde.

Světová premiéra audio U3
Na Invexu/Digitexu se poprvé na světě objevil přehrávač audio U3. Mezi jeho hlavní přednosti patří podpora bezztrátového kodeku Flac. Jedná se o první přehrávač s flash pamětí, který Flac podporuje. Vpravo můžete vidět první fotografie tohoto přehrávače na světě, kterou pořídili kolegové z Technetu.

Digitální vysílání
Digitex se nesl v duchu digitálního vysílání. Téměř všechny společnosti prezentovaly produkty, které mají s digitálním vysíláním něco společného. Opravdu dobře potom vypadaly obrovské LCD a plazmové obrazovky. Nezapomnělo se ani na digitální radiové vysílání – na fotce vlevo můžete vidět srovnání příjímačů – současnost versus začátek 20. století.
Samozřejmě nechyběly různé DVD rekordéry s dostatečné velkým HDD, které měly integrovaný tuner pro příjem digitálního vysílání. Bohužel, cena je značně nadhodnocená a pro většinu smrtelníků nepřijatelná. Nicméně než se rozšíří digitální vysílání Invex/Digitex 2005 (c)Technet.czpo celé ČR, tak snad již cena spadne na přijatelnou úroveň.

Z Invexu vysílal digitálně Český rozhlas, konkrétně stanice Česko. Pro návštěvníka to ovšem nemělo příliš velký význam. Akorát se mohl podívat jak se dělá rádio a poslechnout si pro většinu návštěvníků nezajímavé informace.

O něco lépe to vypadalo u naší sesterské hudební televize Óčko. Ta vysílala přímo z Invexu/Digitexu svůj pořad DJ divák. Nejenže jste si mohli nechat zahrát song na přání a být v televizi, ale mohli jste se stát i moderátorem – Óčko totiž na veletrhu hledalo moderátory.

Zajímavé expozice
Z mého pohledu měl nejhezčí stánek Canon – bohužel se ovšem zaměřil převážně na tiskárny a foťáky odsunul do pozadí. Škoda.

Zajímavá byla expozice digitálního focení, kde jste si mohli svůj fotografický um vyzkoušet na modelkách. Bohužel se kolem motalo docela hodně návštěvníků pod 18, takže nebylo možné fotit nějaké odvážnější kreace – snad někdy příště :o). Fotku jste si potom mohli nechat na památku vytisknou a odnést domů.

Pokud máte foťák s dostatkem megapixelů, pořiďte si nový plotter od Rolandu s označením SOIJep PRO II. Vaše fotky potom nepřehlédnete a těžko je ztratíte :o)

Sbírka starých počítačů
Trošku stranou zájmu většiny návštěvníků byla expozice starých počítačů, kterou připravilo Technické muzeum Brno a Intel. Když jsem tam spatřil Amigu a Didaktik Gama, mé srdce zaplesalo a hned jsem si vzpomněl na mnoho probděných nocí s těmito počítači.
K vidění byly i počítače, s kterými se většina z nás nesetkala, například LGP 30. Ten byl přístupný vědcům a občas i učitelům na VUT v Brně od roku 1961. Zahrát si na něm ovšem příliš nemohli – obsahoval 113 elektronek a 1325 germanických diod.
Velkým překvapením byl i počítač Ondra československé výroby. V současné době existuje pouze několik zachovalých a funkčních kousků. Nutno dodat – žádná škoda. Ondra byl zoufalým pokusem socialismu o „počítač“. Výkon byl žalostný, poruchovost ještě horší.

Invex/Digitex 2005 (c)Technet.czPro většinu návštěvníků bylo dobrou zprávou, že vystavovatelé měli docela velkou zásobu propisek a letáků :o). Když ovšem většina vystavovatelů viděla ten dav návštěvníků, nechala před stánky stát hostesky a sami se ztratili. Bohužel, pokud vás něco opravdu zajímalo, tak od hostesek jste se toho moc nedozvěděli.

Pokud jste se na Invex/Digitex vypravili dozvědět něco nového, měli jste smůlu. Až na pár vyjímek již byly všechny produkty oznámeny na internetu. To se potom jenom mohl člověk dívat po hosteskách a nebo si vystát dlouhou frontu v PG Cafe a chvíli si zahrát.
Takže Invex/Digitex opět zklamal.

Autor:
Témata: Intel
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Třicet her, na které nejraději vzpomínám

Pokračuje oblíbený seriál, který vám představí další třicítku her, které provázely životem naše...

Vědec vymyslel, jak převést celý svět do Minecraftu

Americký student vymyslel způsob, jak volně dostupné mapy z Google Earth převést do krychličkového...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Budování zábavního parku Planet Coaster 2 láká na vodní atrakce

Populární strategie Planet Coaster, v níž si hráči navrhují a provozují vlastní zábavní park, se...

Na New York opět útočí mutanti, zastavit je musí Želvy Ninja

Na loňský animák Želvy Ninja: Mutantí chaos naváže letos v říjnu mlátička Teenage Mutant Ninja...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...