Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 23. října 2021 Teodor, Theodor

GameEkonom: s úlevou po E3

  12:00
Desáté E3 bylo vyprodáno až na půdu *** Xfire pro hráče místo ICQ *** Malé firmy nepřežijí nástup nového hardware *** Zájem Hollywoodu o hry roste *** Online hry kazí děti reklamou

Desáté E3 bylo vyprodáno až na půdu
Desátý ročník herního šílenství s kódovým označením E3 – Electronic Entertainment Expo už naštěstí skončil a skončil úspěšně. Všechny herní časopisy a weby zaplavily své čtenáře tunami materiálů o očekávaných i neočekávaných titulech, download servery po celé Evropě sténaly pod zátěží statisíců stahovaných souborů a pořadatelé veletrhu radostně počítali utržené dolary.
Výstavy se totiž zúčastnilo více než 400 vystavovatelů, kteří si pronajali celý prostor výstaviště a využili jej do poslední skuliny a elektrické zásuvky. 183 vystavovatelů se E3 účastnilo poprvé, většinou šlo o malá vývojářská studia, která právě na E3 chtěla upoutat pozornost na své chystané produkty a snad i najít finančně silného distributora. Během konání veletrhu bylo prezentováno neuvěřitelných 5000 her, z toho 1000 si na E3 odbylo svou premiéru. Na druhou stranu si teď zkuste vzpomenout, o kolika z nich jste během minulého týdne četli, a kolik vás jich zaujalo. Deset? I to je moc, co? Každopádně, pokud vás něco zaujalo, máte 72% šanci, že se té své hry dočkáte ještě letos. I když, věřte slibům distribučních společností.
Počet odborných zaregistrovaných návštěvníků vystoupal na neuvěřitelných 65 000, nejvíce návštěvníků bylo domácích, ale cestu do Los Angeles našli novináři a vývojáři z 87 zemí světa. O síle české účasti netřeba pochybovat, do LA se dostali i ti, co si to vůbec nezasloužili. Pořadatelé budou ještě muset z vydělaných peněz zaplatit účty za připojení k internetu. Jejich vlastní online zpravodajství E3 Insider totiž bylo pod neustálým náporem návštěvníků, během pěti dnů zobrazily servery 10 milionů stránek pro více než 600 000 unikátních návštěvníků. Kdyby se ale dal spočítat veškerý traffic spojený s veletrhem, nestačilo by nám na všechny nuly ani místo. Zvýšení zátěže zaznamenaly i servery Bonuswebu, uživatelé to ale poznali jen občas ve frontách pro stahování, i když to se uživatelů Bonusweb Profi samozřejmě netýká. E3 Insider fungoval už druhým rokem a nově nabídl také pohled needitovanou "fanouškovskou kamerou", která nabízela exklusivní rozhovory a zpravodajství od vystavovatelů. Díky této službě pak méně šťastní novináři mohli doma víceméně úspěšně předstírat, že mají informace z první ruky.
E3 2005 se bude konat mezi 18.-20. květnem 2005 opět v Los Angeles. Naštěstí máme rok na regeneraci.
Zdroj:Games Develeoper

Xfire pro hráče místo ICQ
Hraní bez kamarádů je sice zábava, ale s kvalitním multiplayerem srovnání nesnese. A to ať už jde o střílečky nebo hry na hrdiny. Jenže ani hra s náhodnými známými nemusí být úplně ono. Při množství lidí, kteří hry hrají a množství serverů, na kterých se své radosti oddávají, je hra s "osvědčenými" lidmi občas nedosažitelným ideálem. Problém, jak najít svého spoluhráče online, řeší několik různých typů programů, ale nejvíce oblíbené jsou speciální klienti pro výměnu krátkých zpráv uzpůsobené pro hráče. Jedním ze zástupců tohoto typu programů je Xfire. Proč o něm píšeme? Protože jeho tvůrci slaví půl milionu uživatelů. To sice není nijak obrovské číslo ve srovnání s počtem uživatelů ICQ, ale na druhou stranu Xfire rychle roste a ICQ vám neřekne, kdo zrovna hraje na vašem oblíbeném serveru.
Podle výzkumů, jejichž výsledky musíme brát s rezervou, hrají lidé bez Xfire (a podobných aplikací) se svými přáteli pouze čtvrtinu času, který stráví online. Díky jednoznačným informacím o tom, kde hrají vybraní lidé v seznamu přátel Xfire, spolu s informacemi o stavu serveru, na kterém hrají, se průměrná doba společného hraní výrazně zvýšila. Protože Xfire ví, jak se má dělat marketing, nabízí jako tvář svého programu světového šampiona v Quake 3 Jonathana "Fata11ty" Wendela, který program vychvaluje do nebes.
Autorům aplikace se podařilo získat i slušnou podporu u výrobců her. Na E3 se prezentovali ve stánku hry America's Army, Xfire nechybí na DVD s hrou Farcry a Nvidia, AMD a AlianWare budou nabízet Xfire s vlastním skinem. Spolupráci v marketingu chystá Xfire také s Pepsi (značkou Montain Dew "v pohodě-e-e-e"). V tuto chvíli podporuje Xfire zjišťování stavu o herních serverech ve hrách: America’s Army: Operations, Battlefield 1942, Call of Duty, Counter-Strike, Dark Age of Camelot, Dark Age of Camelot – Shrouded Isles, Diablo, Diablo II, Dungeon Siege, EverQuest, Halo, Lineage, Lineage II, Medal of Honor Allied Assault, Meridian 59, Neverwinter Nights, PlanetSide, Quake, Quake III Arena, Starcraft, The Temple of Elemental Evil, Unreal Tournament, Unreal Tournament 2003, Unreal Tournament 2004, Warcraft III, Wolfenstein – Enemy Territory, XEvil, Call of Duty, Final Fantasy XI a prý i nějakých dalších, ale nechtějte, abychom to kontrolovali.
Pokud vás služby této aplikace lákají a neodradí vás ani reklamní vzkazy, které vynahrazují nulovou cenu produktu, můžete stahovat právě zde.
Zdroj:Games Develeoper

Malé firmy nepřežijí nástup nového hardware
Výkonný prezident Electronic Arts Larry Probst si myslí, že nová generace herních konzol způsobí konsolidaci celého herního trhu, protože menší firmy neustojí investice spojené s přechodem na novou hardwarovou platformu. Konsolidace v oblasti distribuce ostatně probíhá už nyní, jak je vidět z finančních výsledků distribučních společností okomentovaných v minulém GameEkonomu . Probst samozřejmě hýřil sebevědomím s tím, že pro EA nebudou nové konzoly představovat žádný problém, naopak, umožní společnosti ještě dál rozšířit podíl společnosti na trhu. V dlouhodobém výhledu pak šéf EA vidí nikoliv město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká, ale pouze sedm či osm velkých distribučních společností, které budou vládnout světu videoher.
Zdroj:Games Industry

Zájem Hollywoodu o hry roste
Počítačové hry přinášejí hollywoodským studiím stále více peněz z licencí pro herní zpracování filmových postav. S tím, jak roste počet nul ve smlouvách, roste úměrně k výši částek také zájem hollywoodských studií o spolupráci s herními distributory a vývojáři. Ostatně jedenáct miliard dolarů je koláč, ze kterého už stojí za to ukousnout. A tak se není čemu divit, že spolupráci s vývojáři už navázali také samotní herci, třeba Pierce Brosnan, Tom Hanks nebo Cameron Diaz už propůjčili své hlasy herním postavám. A Vin Diesel dokonce vlastní vývojářské studio.
Mění se i přístup při vydávání her na motivy filmu. Dříve hra následovala s velkým odstupem, dnes už se koná premiéra filmu i hry většinou najednou. Platí to alespoň pro hru Van Helsing. Hry se naopak stávají stále častější předlohou filmu, i když s poněkud rozporuplnými výsledky. Takový Tomb Raider byl skutečně propadák a ani nahé ňadro hlavní představitelky nemohlo vyvážit ty tuny filmových klišé. Snad spojení The Sims a The Simpsons dopadne lépe, jen se neví, jestli se "simáci" objeví v televizi nebo Simpsonovi v některém z rozšiřujících balíčků k Sims.
Zdroj:KMFB

Online hry kazí děti reklamou
Někteří rodiče začínají cítit znepokojení nad tím, jak na jejich potomky působí reklama spojená s webovými hrami, které nabízí velká řada výrobců nejrůznějšího zboží. Hraní je samozřejmě zdarma, hru ale doprovází reklama. Propagace whisky Johnnie Walker ve hře Moorhuhn většinou žádné reklamní šílenství nevyvolalo, nejspíše pro to, že dospělí jsou odolnější vůči reklamě a vědí, že Red Label není nejlepší způsob, jak utratit peníze za alkohol. U her, které propagují čokoládové tyčinky a různé pamlsky či hračky, je ale jasné, že cílovou skupinou jsou spíše děti, a ty jsou vůči reklamě citlivější. Kvůli tomu je dětská reklama regulována tvrději než reklama pro dospělé. Nicméně blikání banneru s názvem kukuřičných lupínků nad flashovou střílečkou žádné regulace neporušuje. Takže jako obvykle – pokud nechcete reklamou či násilím ve hrách zblblé děti, starejte se o ně a dávejte pozor, co na počítači dělají. A když bude nejhůř, vezměte je na procházku nebo na fotbal – ale pozor na rowdies.
Zdroj:Miami Herald

Autor:
  • Nejčtenější

RECENZE: Je to vůbec ještě legální? Úchylná Succubus šokuje za každou cenu

Novinka od autorů nechvalně proslulého Agony sice po herní stránce trochu vyspěla, stále se však opírá především o co...

Nejpopulárnější seriál současnosti vděčí za svůj úspěch i herní kultuře

Seriál Hra na oliheň vzal svět útokem. Na Netflixu si připsal nejúspěšnější seriálový start vůbec. Co je jeho receptem...

Lednice Xbox se okamžitě vyprodala, naštvaní lidé zahájili review bombing

Začalo to jako vtip, kterého se Microsoft obratně chytil. Nyní je z malé ledničky Xbox, která vypadá jako vlajková loď...

Jen ať nás Sony zažaluje, provokoval výrobce příslušenství. A dočkal se

Vyměnitelné boční pláty na nových playstationech se staly předmětem sporu mezi Sony a výrobcem neoriginálního...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: NHL 22 je po dlouhé době hokej, který si zaslouží vaše peníze

Příchod nových konzolí konečně vlil dlouhodobě upadající hokejové sérii od Electronic Arts čerstvou krev do žil. Hra...

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

  • Další z rubriky

Přicházejí herní handheldy zpět do módy? Další je možná na cestě

Uniklé informace přímo ze stránek výrobce Lenovo naznačují, že firma plánuje vydat vlastní přenosnou konzoli se...

Masivní hackerský útok odhalil příjmy hvězd mezi streamery včetně Čechů

Populární streamovací služba Twitch řeší obrovský únik dat týkající se osobních údajů tvůrců, včetně jejich výplat....

RECENZE: Kdo jednou zkusí Switch OLED, už není cesty zpět

Nová verze Switche sice nenavyšuje výkon, přesto přináší novinky, díky kterým ho budete chtít. Zejména tedy za...

Jen ať nás Sony zažaluje, provokoval výrobce příslušenství. A dočkal se

Vyměnitelné boční pláty na nových playstationech se staly předmětem sporu mezi Sony a výrobcem neoriginálního...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

ČEZ od ledna zdraží: elektřinu asi o třetinu, plyn o víc než polovinu

ČEZ od nového roku zdraží elektřinu i plyn. Podle šéfa energetické společnosti Daniela Beneše to může být asi třetina u...

Jestli bude inflace stoupat dál, lidé ztratí polovinu úspor, varuje ekonom

Současná míra inflace bude trvat ještě několik let, důvodem jsou zejména vysoké objemy pumpování peněz do ekonomiky,...

Rodině postavil dům za Prahou. Z obří obývací kuchyně se stal problém

Pan Jarda je původem z Uherského Brodu, ale již léta pracuje a žije v Praze. Pro svou lásku Alenu a jejich dvě děti...

Střelba proti kameře je běžná, ale herec za nehodu nemůže, tvrdí Dvořák

Zpráva, že americký herec Alec Baldwin při natáčení westernu zastřelil kameramanku a postřelil režiséra, vyvolala...