Pět věcí, které chceme vidět na herním svátku E3 2018

aktualizováno 
Herní svátek E3 2018, který začne 12. června, už pomalu klepe na dveře a s ním i první náznaky, podle nichž to vypadá, že letošní ročník bude stát opravdu za to. Zkuste se zamyslet a napište nám do diskuze, co byste letos na E3 rádi viděli vy. Vybrat můžete maximálně pět kousků.

Cyberpunk 2077 | foto: CD Projekt RED

Jakub Žežule - Letošní E3 bude z mého pohledu opravdu hodně zajímavá. Nejvíc by mě potěšilo oznámení nové hry od studia Rocksteady, které po uzavření arkhamovské ságy s Batmanem zarytě drží bobříka mlčení. Jejich zatím neohlášená novinka je pro mě nejzajímavější právě tím, že se o ní absolutně nic neví. Rocksteady je navíc špičkovým studiem, které dokázalo spojit do jednoho celku fantastický design, příběh i hratelnost - to všechno v rámci hry založené na licenci. 

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Death Stranding

Death Stranding

The Last of Us: Part 2

The Last of Us: Part 2

Podobně nedočkavě vyhlížím i novinku od From Software, kterou fanoušci znají pod označením “Shadows Die Twice“. Pokud je to druhý Bloodborne, asi mě raní radostí mrtvice, ale těšit se nejspíše budu i z čehokoliv jiného. Třetí místo u mě má Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače. Jestli hodlá CD Projekt překročit svůj stín, s mým sociálním životem je konec. Hodně natěšený jsem i na tajemný Death Stranding od týmu Hidea Kojimy. Poprvé bychom snad měli vidět záběry přímo z hraní a vzhledem ke Kojimově minulosti nepochybuji, že to bude jeden z nejvýraznějších momentů celé E3. Pětici mých největších očekávání uzavírá The Last of Us Part II. Naughty Dog na mě působí jako studio plné pološílených perfekcionistů, které svoji práci zlepšuje s každou další hrou. A na E3 uvidíme jejich novinku poprvé v pohybu.

Petr Zelený
1. Cyberpunk 2077Sci-fi RPG od tvůrců Zaklínače? Ano prosím a včera bylo pozdě. Vážně doufám, že CD Projekt RED letos ukážou něco z chystaného Cyberpunku.

2. Cokoliv nového od Blizzardu (ne Heartstone či World of Warcraft) - Patřím k té skupině naivních lidí, kteří věří, že se ještě před důchodem dočkají nového dílu Warcraftu nebo Diabla.

3. Nové Elder Scrolls - Vím, že je to po ohlášení Falloutu 76 asi utopie, ale vážně se chci vrátit do Tamrielu. Čím dřív, tím líp.

4. Něco nového od Firaxis - Třetí XCOM? Druhá Alpha Centauri? Úpěnlivě prosím, smutně koukám.

5. Něco nového od Rockstaru - Je mi fuk, jestli to bude Bully 2, Max Payne 4, GTA 6 nebo aspoň Red Dead Redemption 2 pro PC, chci aspoň něco!

Mads Mikkelsen  v tajemném Death Strandingu

Mads Mikkelsen v tajemném Death Strandingu

Martin Zavřel -  Jednoznačně nejvíce se těším na Death Stranding, to je moje krevní skupina a upřímně věřím, že Kojima hrou posune o další krok dál nejen herní průmysl, ale i hráče samotné, po lidské stránce. Na druhém místě sním o Anthem jako o vysoce příběhové a v oblasti mechanismů průkopnické hře, ale obávám se, že půjde spíš o poměrně jednoduchý derivát toho, co už známe. S ohledem na můj vztah k Lovecraftovi bych si hodně přál Bloodborne 2, ale „Shadows Die Twice“ je podle všeho opravdu něco jiného. Bylo by super, kdyby první velký datadisk k Destiny 2 všechny příjemně překvapil jak zasazením, tak oním tajemným novým herním módem. No a samozřejmě bych si přál alespoň jedno naprosto nečekané odhalení, které nás všechny zaskočí a nadchne.

The Division 2

The Division 2

Ondřej Zach - Hodně se těším na představení post-apo střílečky / hry na hrdiny The Division 2. U jedničky jsem strávil desítky hodin a nevím, co by se muselo stát, aby mě dvojka odradila. Doufám také, že se potvrdí odhalení zombie akce Dying Light 2. Jednička byla skvělá, rozšíření The Following ještě lepší a už je čas na plnotučné pokračování, ne? Samozřejmě jako všichni fandové doufám, že konečně uvidíme pořádný gameplay z The Last of Us: Part 2. Co jsme zatím viděli, bylo brutální a temné

A konečně Nintendo. Po loni odhaleném Yoshim na Switch se slehla zem, takže – už chci vědět víc. A Yo-kai Watch 4. Dvojka mě bavila víc než poslední Pokémoni, trojka na Západě ještě nevyšla a čtyřka se podívá poprvé na Switch. Rád bych už samozřejmě viděl něco ze hry a také chci vědět, jak dlouho si počkáme na anglickou verzi. Jestli obvyklé dva až tři roky, tak se snad začnu učit Japonsky. I když asi bude rychlejší přeci jen počkat a věřit. 

Emanuel Svoboda
Resident Evil 2 Remake
Devil May Cry 5
Halo 6
Vzkříšení Scalebound
Návrat Segy mezi výrobce konzolí

Ikonický noktovizor ze série Splinter Cell

Splinter Cell

Honza Srp - Po delší pauze si zase E3 „užiju“ z místa dění, takže především doufám, že se dočkám sexy hostesek a to v daleko větším počtu než pouhých pěti. Co se týče her, hodně zvědavý jsem na nový Splinter Cell. Jen se bojím, aby ho Ubisoft násilně nechtěl naroubovat na otevřený svět. Což tedy Ubisoft chtít určitě bude. Jinak doufám, že si také konečně osahám nějaké chystané exkluzivity od Sony, The Last of Us 2 a Days Gone budou pecky a aby těch zombíků náhodou nebylo málo pevně doufám v odhalení Dying Light 2. Vrcholem E3 však bude Cyberpunk od tvůrců Zaklínače, na to vsadím i poslední pětník.

Autor:
Témata: E3 2018

Nejčtenější

Co se děje s herním gigantem Electronic Arts? Nemá hry a na E3 pohořel

EA Play 2017

Nepopulární společnost Electronic Arts na letošní E3 úplně propadla. Než takový debakl, to už by udělala lépe, kdyby se...

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Naprostá akční extáze, Doom Eternal je ještě dravější. Dojmy z hraní

Doom Eternal

Střílečka Doom Eternal působí jako po všech stránkách lepší a hlubší verze špičkového restartu z roku 2016. Ochutnávka...

Kultovní strategie Age of Empires 2 se dočká remasteru. Už druhého

Age of Empires II: Definitive Edition

Jedna z nejlepších strategií se ještě letos vrátí v notně restaurované podobě. Kromě vylepšené grafiky přinese i novou...

Pět největších zklamání na herním svátku E3

Commander Keen - mobilní hra

Ty nejlepší věci z herního svátku už jsme rozebrali, nyní přišel čas podívat se na celou akci z druhé strany. Tentokrát...

Další z rubriky

Vybrali jsme nejvtipnější okamžiky z letošních E3 prezentací

Ikumi Nakamurová

To divácky nejzajímavější z celé E3 se odehraje ještě před jejím oficiálním otevřením. Tiskové konference největších...

Sledujte první záběry z upírských Bloodlines 2 či středověké řežby Chivalry 2

Chivarly 2

Svoji vlastní show má v rámci E3 také platforma PC, a to v podání PC Gaming Show. Akce se sice nemůže měřit s velkými...

Chystají herní pecku, ale zatím vám dovolí jen hrát kámen nůžky papír

Hra Aperture Hand Labs

Ačkoliv se hry s pořadovým číslem tři od studia Valve už staly internetovým mýtem a vtipem zároveň, i po tolika letech...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz