E3 2006: Co se chystá? - 1. část

  12:05aktualizováno  8. května 5:30
Pojďte s námi do pohádky! Natáčí se příští týden v Los Angeles a nudit se rozhodně nebudete. Dnes pro vás máme první várku očekávaných herních pecek, jež se na letošní E3 objeví.

E3 2005

Největší herní událost roku je opět za dveřmi! 10. května 2006 se otevřou brány výstavy Electronic Entertainment Expo v losangeleském Convention Center a již nyní je známa spousta horkých novinek, které se zde pro potěchu novinářů z celého světa objeví. Prostory pro vystavovatele byly tentokrát vyprodány nejrychleji za posledních pět let a na E3 svoje produkty představí přes 400 firem, mezi nimiž samozřejmě nebudou chybět společnosti zvučných jmen jako Electronic Arts, Eidos, Activision, Vivendi Games nebo Take 2. Hlavní akce opět zabere celé tři dny - od 10. do 12. května. V rámci Electronic Entertainment Expo rovněž proběhne vývojářská konference (9. - 11. května), na níž se sjede téměř 200 kapacit z herního průmyslu. Nebude chybět Warren Spector, Will Wright, Peter Molyneux, Richard Garriott nebo Hideo Kojima.

Stejně jako každý rok se i na letošní E3 samozřejmě vydáme. Naše dvoučlenná výprava se postará o zpravodajství přímo z místa činu, a tak se můžete těšit na spoustu zajímavých informací o nejočekávanějších počítačových i konzolových titulech současnosti. S blížící se výstavou začínají herní společnosti zveřejňovat lineupy titulů, jež budou na letošní Electronic Entertainment Expo k vidění. Samozřejmě ještě není k dispozici vše, i přesto jsme se však rozhodli seznámit vás stručně s tituly, které rozhodně neuniknou naší zbystřené pozornosti a brzy o nich na BonusWebu hodně uslyšíte.

10tacle Studios

 • Elveon

 • V kobkách slovenské pobočky německé společnosti 10tacle Studios vzniká fantasy akce Elveon, jejíž finální verze by měla být k dispozici v létě příštího roku pro PC a Xbox 360. Čeká vás epický příběh charismatického hrdiny, jehož budoucnost a vývoj budete mít plně v rukou. Hra poběží na Unreal Enginu 3 a nabídne tak úžasné grafické zpracování.

 • GTR 2

 • Letos v létě si na své přijdou fanoušci závodních her, kteří si vyzkoušejí pokračování vynikajících realistických závodů GTR. Vylepšený fyzikální engine posune GTR 2 o stupínek výše a dočkáte se například speciálního "Driving School" módu. Vyberete si ze 140 detailně zpracovaných vozů, které proženete na 34 různých tratích.

  Elveon Elveon Elveon
  GTR 2 GTR 2 GTR 2

  Akella

 • Disciples III: Renaissance

 • Na stánku ruské Akelly bude k vidění hned několik titulů, ale my se zaměříme hlavně na nedávno ohlášenou fantasy tahovou strategii s prvky RPG. Disciples III nabídne tři hratelné rasy, nové bojové a magické prvky a několik dalších vylepšení, mezi nimiž najdete i zbrusu novou 3D grafiku. Příběh se odehrává ve fantastickém světě Nevendaar a naváže na Disciples II: Dark Prophecy.

 • Hard to be a God

 • Zvědaví jsme rovněž na 3D RPG na motivy románu od bratří Strugackých, jež vás uvrhne do virtuálního světa (Kingdom of Arkanar), kombinujícího středověké i futuristické prvky. Vývojáři kladou důraz na nelineární příběh se čtyřmi možnými závěry. Pod vaší plnou kontrolou bude pouze hlavní hrdina, dočkáte se spousty úkolů a údajně zajímavého soubojového systému.

  Disciples III: Renaissance Disciples III: Renaissance Disciples III: Renaissance

  Ascaron Entertainment

 • Tortuga: Two Treasures

 • Je s podivem, že v lineupu firmy Ascaron Entertainment není alespoň minimální zmínka o Sacred 2, jehož vývoj již nějaký ten pátek německé vývojáře zaměstnává. Budete se tedy muset spokojit s akční adventurou Tortuga: Two Treasures, v níž se podíváte do Karibiku v druhé polovině 17. století. V dáli se zlověstně třepotá pirátská vlajka!

  Tortuga: Two Treasures Tortuga: Two Treasures Tortuga: Two Treasures

  Auran

 • Fury

 • Společnost Auran na letošní E3 představí mimo jiné i její první "soutěžní" online RPG. Autoři slibují vynikající grafické zpracování, pružný vývoj postavy, důraz na taktické boje, PvP, group vs. group a týmovou taktiku. Nejspíš se tu někdo nechal inspirovat Guild Wars, což je jedině dobře. ArenaNet a NCsoft alespoň neusnou na vavřínech.

  Buka Entertainment

 • DUSK-12

 • Projekt na vytvoření perfektního vojáka se vymkl kontrole a po blíže neurčeném městě se šíří nevyléčitelný virus. Lidé se mění v krvavé vrahy a do akce nastupuje speciální jednotka, jež musí pod vaším vedením kritickou situaci vyřešit. Horší příběh byste jen těžko hledali, ale v případě taktické akce jej není třeba příliš kritizovat. Hlavně, když vyjde hratelnost, taktický prvek a audiovizuální zpracování.

 • Hard Truck Apocalypse: Rise of Clans

 • Futuristické akční RPG Hard Truck Apocalypse se v našich končinách ještě neobjevilo a ruští bratři již připravují datadisk. Stejně jako původní hra vypadá lákavě, přidáte se v něm k jednomu z nových klanů a zahrajete si i po internetu ve zbrusu novém multiplayerovém módu. Co víc si přát? Snad jen, aby se k nám už konečně dostal alespoň originál!

  Dusk-12 Dusk-12 Dusk-12

  CDV

 • DarkStar One

 • Hratelná ukázka vesmírného akčního simulátoru od Ascaron Entertainment bude k dispozici na stánku německé společnosti CDV. V této hře budete v roli mladého pilota řešit předčasnou smrt vlastního otce, prozkoumáte rozsáhlý vesmír (zhruba 400 planet), setkáte se s různými přátelskými i nepřátelskými rasami a vybavíte si vesmírný koráb podle vlastních představ.

 • Heroes of Annihilated Empires

 • Kombinace realtimové strategie a RPG ve fantasy prostředí je téměř zaručeným klíčem k úspěchu. Novinka Heroes of Annihilated Empires v podání GSC Game World vypadá velice lákavě, tak proč jí nedat šanci? Udatní hrdinové, obrovské armády, mocná magie a nebezpečná monstra. Čtyři znepřátelené rasy svedou nelítostný boj o rozsáhlý fantasy svět, při kterém nesmíte chybět.

 • War Front: Turning Point

 • Nespočet RTS z prostředí druhé světové války začíná už docela nudit. Ani War Front: Turning Point z alternativní historie není příliš originální, ale když autoři znesvářené strany vybaví unikátními zbraněmi či technologiemi a výsledek navlečou do líbivého audiovizuálního kabátku, tak proč to nezkusit?

  DarkStar One DarkStar One DarkStar One
  Heroes of Annihilated Empires Heroes of Annihilated Empires Heroes of Annihilated Empires
  War Front: Turning Point War Front: Turning Point War Front: Turning Point

  DreamCatcher

 • Dead Reefs

 • Odhalte tajemství anglického ostrova Dead Reefs, kde stovky let řádili piráti a potápěli kolem proplouvající lodě. Jejich slavné dny ovšem trvaly pouze do té doby, než se do rukou zdejšího kapitána dostala vzácná relikvie z potopené lodi tajemného mnišského řádu. Piráti začali umírat nepřirozenou smrtí a na vás je, abyste se na tajemný ostrov vydali a záhadu vyřešili.

 • Safecracker

 • Konečně zajímavý kousek pro milovníky zapeklitých hlavolamů! Chystaná puzzle adventura Safecracker od tvůrců Return to Mysterious Island vás zavede na podivné panství, kde po smrti výstředního miliardáře zůstalo 35 zajištěných sejfů. A rodina si najímá právě vás, abyste trezory jeden po druhém zotevírali a nakonec se dostali k jeho poslední vůli a závěti.

  Safecracker Safecracker Safecracker

  Lockpick Entertainment

 • Dreamlords

 • Další z řady chystaných MMO titulů kombinuje prvky RTS a RPG s důrazem na realtimovou strategii, čímž se značně odlišuje od většiny ostatních nevlastních sourozenců. Vývojáři se chlubí důrazem na taktiku, novým fantasy světem a unikátním mixem žánrů. Ve hře vás čeká budování armády, rozvíjení ekonomiky, uzavírání aliancí, výzkum nových technologií, plnění všemožných úkolů a další zajímavé činnosti.

  Dreamlords Dreamlords Dreamlords

  Mythic Entertainment

 • Warhammer Online: Age of Reckoning

 • Tvůrci oblíbeného MMORPG Age of Camelot připravují další titul v podobě Warhammer Online. Jak již samotný název napovídá, ve hře zavítáte do populárního fantasy světa Warhammer a pustíte se do boje proti znepřáteleným rasám. Na tomto konfliktu je založena PvE i PvP část, důraz je však tentokrát kladen na speciální Realm vs. Realm souboje. Přestože je vydání plánováno až na příští rok, grafické zpracování bohužel již dnes nevypadá nijak lákavě.

  Warhammer Online: Age of Reckoning Warhammer Online: Age of Reckoning Warhammer Online: Age of Reckoning

  NCsoft

 • Dungeon Runners

 • Korejští NCsoft na letošní E3 předvedou řadu MMO titulů, mezi nimiž nebude chybět ani fantasy akční MMORPG Dungeon Runners. Ve společnosti této hry zapomenete na zdlouhavý vývoj postavy a několikahodinové denní pařby. Na prozkoumání zatuchlého dungeonu vám stačí i pouhá půlhodinka! NCsoft slaví úspěchy s Guild Wars, a tak se vcelku pochopitelně vydávají stejným směrem.

 • Tabula Rasa

 • Vize Richarda Garriotta se promítá do intergalaktického dobrodružství s názvem Tabula Rasa. Další onlinovka kombinuje akční střílečku s RPG a vypadá velice lákavě. Vrhnete se do masivních bojů lidské rasy proti nemilosrdným mimozemšťanům nebo budete plnit nebezpečné mise na nepřátelském území? Pokud nedojde k dalšímu odkladu, Tabula Rasa vyjde ještě letos.

  Dungeon Runners Dungeon Runners Dungeon Runners
  Tabula Rasa Tabula Rasa Tabula Rasa

  Sunflowers

 • ANNO 1701

 • Třetí díl úspěšné strategické série ANNO se blýskne na stánku Sunflowers a kolemjdoucí na první pohled zaujme novým 3D grafickým zpracováním. Hra poběží na upraveném enginu od Related Designs, použitém ve strategiích No Man's Land nebo Castle Strike. ANNO 1701 kombinuje oblíbené prvky z předchozích dílů, jež doplňuje několika vylepšeními. Chystané pokračování navazuje na předchozí díl a uvádí stratégy do období objevování a osídlování nových území.

 • ParaWorld

 • Na originální prostředí láká realtimová strategie ParaWorld, jež nabízí paralelní prehistorický svět. Ve hře si vyberete ze tří rozdílných kmenů a sedmi specializovaných hrdinů. Zavítáte do pěti různých klimatických zón, kde budete klasicky budovat základny a trénovat spoustu různých jednotek. Nejzajímavější jsou bezpochyby prehistorická zvířata, která si budete moci ochočit a využít je v boji. Za zmínku rozhodně stojí i vizuální orgie, jež se na vašich monitorech rozjedou snad na konci srpna.

  ANNO 1701 ANNO 1701 ANNO 1701
  Paraworld Paraworld Paraworld

  Německou společností Sunflowers první část našeho souhrnu uzavřeme. Již brzy se však podíváme na další firmy, mezi nimiž nebudou chybět například Techland, THQ a Vivendi Games.
  Na závěr jsme si nechali i jednu smutnou zprávu, týkající se Remedy Entertainment. Autoři slavného Maxe Payna na letošní výstavě Electronic Entertainment Expo bohužel neukáží chystaný akční thriller Alan Wake. Ušetřený čas prý raději věnují tomu nejdůležitějšímu, což je samotný vývoj hry.

  Autor:
   

  Nejčtenější

  Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

  Steam

  Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

  Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

  Fortnite Dance

  Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

  Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

  Red Dead Redemption 2

  Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

  RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

  Feudal Alloy

  Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

  RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

  Ace Combat 7: Skies Unknown

  Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

  Další z rubriky

  Nejočekávanější adventury roku 2019

  Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019....

  Milovníci těžkých hádanek a napínavých příběhů si na své přijdou i v roce 2019. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější...

  KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

  Kvíz

  Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

  Nejočekávanější RPG roku 2019

  Letos nás sice nečeká žádná pecka velikosti Kingdom Come: Deliverance nebo...

  Letos nás sice nečeká žádná pecka velikosti Kingdom Come: Deliverance nebo Falloutu, ale ani tak si fanoušci her na...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz